استخراج مواد معدنی از سنگ های فضایی با استفاده از باکتری

آزمایش های جدید در ایستگاه فضایی بین المللی نشان می دهد که می توان از باکتری ها برای دستیابی به منابع ارزشمند سنگ های فضایی و استخراج آنها استفاده کرد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، بر اساس مطالعه روی ایستگاه فضایی بین المللی با کمک یک نوع باکتری می توان عناصر نادر زمینی را حتی در محیط های کم جاذبه از سنگ ها استخراج کرد. این یافته ها نشان می دهد که می توان از میکروب ها برای استخراج فلزات و مواد معدنی با ارزش در خارج از زمین استفاده کرد.

استفاده از این باکتری ها می تواند روشی ارزان قیمت برای استخراج منابع برای پایدارتر کردن زندگی در فضا باشند و امکان سفرهای طولانی و سکونت در جهان های دور را فراهم کنند.

باکتری ها ارگانیسم های تک سلولی هستند که مواد مغذی و سایر ترکیبات اصلی را از طریق واکنش های شیمیایی خاص از سنگ ها استخراج می کنند و فرآیندهای باکتریایی برای استخراج حدود 20 درصد از مس و طلای جهان مهار می شوند. اگرچه میکروب ها جایگزین فناوری های استخراج نخواهند شد اما می توانند کار استخراج را برای اجسام فرازمینی تا 400 درصد تسریع کنند.

منابع

خبر علمی «استخراج مواد معدنی از سنگ های فضایی با استفاده از باکتری» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به MIT Technology Review و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا