خانه / مجله / مجله چرا و چگونه؟ / خودرو / چگونه در امتحان رانندگی شهر قبول شویم؟
پذیرش آگهی

چگونه در امتحان رانندگی شهر قبول شویم؟

رانندگی کردن در شهر و جاده بسیار آسان تر از دریافت گواهینامه می باشد. در زمان امتحان رانندگی شهر، افسر آزمایش تمامی حرکات شما را زیر نظر دارد. این را زمانی متوجه می شوید که برگه رد یا قبولی تان را ببینید.

با رعایت نکات زیر، شما می توانید به راحتی گواهینامه رانندگی را بدست آورید.

مراحل قبل از حرکت

وقتی برای امتحان رانندگی شهر پشت فرمان می نشینید، ۵ مرحله زیر را به ترتیب، خیلی سریع (در چند ثانیه) و در عین حال با خونسردی کامل انجام دهید.

۱) برای اینکه به فرمان وسیله نقلیه مسلط باشید و پاهای شما کاملاً روی پدال ها قرار گیرد، باید پشتی و کفی صندلی خود را با ضامن هایی که در بغل و جلوی صندلی تعبیه شده، تنظیم نمایید. سپس کمربند را ببندید.

۲) آئینه سمت راست، چپ و جلو باید میزان شود، بطوریکه تا انتهای بغل راست و چپ وسیله نقلیه را ببینید. برای میزان کردن آئینه جلو باید چهار انگشت در بالای سمت راست آئینه و انگشت شست زیر آئینه قرار گیرد و با کمی فشار به چپ و راست و بالا و پایین طوری میزان گردد که عقب وسیله نقلیه به راحتی در دید راننده قرار گیرد.

۳) در توقف باید دنده در حالت خلاص باشد. (چه موقعی که موتور روشن است و چه هنگامی که می خواهید روشن کنید.) در پشت چراغ قرمز حتماً دنده را خلاص کنید.

۴) قبل از حرکت ابتدا پدال ترمز را امتحان کنید و سپس برای حرکت راهنمای سمت چپ را بزنید و دسته دنده را در دنده یک بگذارید.

۵) سر خود را به سمت چپ برگردانید و نگاهی به خیابان بیندازید. ترمز دستی را بخوابانید و به آرامی پا را از روی پدال کلاچ بردارید و گاز بدهید.

تعویض دنده های مستقیم و معکوس

پس از حرکت، تعیین مسیر و اکثراً تعویض دنده های مستقیم (دنده یک به دنده ۲، دنده ۲ به دنده ۳ و الی آخر) با دستور افسر آزمایش انجام می شود.

تعویض دنده های معکوس هنر شما می باشد و به دو دلیل از دنده معکوس استفاده می شود:

 • کم کردن سرعت بدون استفاده از ترمز یا کمتر استفاده کردن از ترمز؛
 • افزایش قدرت و نیروی بیشتر، در مواقعی که وسیله نقلیه دارای مسافر یا محموله سنگین است.

احتمالاً در زمان رسیدن به چهارراه یا تقاطع نیاز به تعویض دنده معکوس دارید. همچنین به یاد داشته باشید، برای تعویض دنده، نباید به دنده نگاه کنید.

مراحل توقف

هنگامی که افسر آزمایش دستور توقف می دهد باید موارد زیر رعایت شود:

۱) بلافاصله راهنمای سمت راست یا سمت توقف را بزنید.

۲) در محل های ممنوعه توقف نکنید. در صورت اصرار افسر آزمایش، به ممنوع بودن توقف اشاره نمایید. برای افسر آزمایش دقت و توجه شما بسیار مهم است، حتی اگر به روی خود نیاورد!

۳) آئینه بغل سمت راست را نگاه کنید. در صورتی که وسیله نقلیه دیگری در حرکت باشد رعایت حق تقدم را بنمایید.

۴) وسیله نقلیه را کم کم (نه با تغییر مسیر ناگهانی) به سمت راست، کنار خیابان هدایت نمایید.

۵) هنگام توقف، وسیله نقلیه با جدول کنار خیابان در حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

۶) ترمز کردن به آرامی (نه با شدت و ناگهانی) و خلاص کردن دنده و کشیدن ترمز دستی، رعایت شود.

۷) برای پیاده شدن با دست راست دستگیره درب را باز کنید. به این منظور که قبل از باز شدن درب، توجه کامل نسبت به وسایل نقلیه عبوری کنار وسیله نقلیه شما معمول گردد تا با باز شدن درب، تصادفی واقع نشود.

توجه کنید؛ تا زمانی که شما از وسیله نقلیه پیاده نشده اید، امتحان رانندگی تمام نشده است. مراحل ۶ و ۷ آخرین بخش از امتحان می باشند.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «چگونه در امتحان رانندگی شهر قبول شویم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش میدانی، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب مکانیک عمومی اتومبیل و رانندگی پایه یکم، نوشته ی اعزازالدین مشکوتی از انتشارات کوروش، منتشر شده در ۱۳۷۸ با شابک ۴-۸۳-۶۰۴۹-۹۶۴ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

۸۱۹ دیدگاه

 1. سلام. من ۸ اردیبهشت ۹۴ ثبت نام کردم و ۸ خرداد اولین امتحان توشهریمو دادم و رد شدم. الان هفته بعد میخوام برم امتحان بدم مجدد. میدونم مهلتش ۲ ساله، فقط میخواستم بدونم ک تاریخش از ۸ اردیبهشت محسوب میشه یا ۸ خرداد بعد اولین امتحان تو شهریم؟ ممنون میشم جواب بدین.

 2. من ۱۸ سالمه ۴ بار رد شدم همش هم واس استرس من تو شلوغ ترین جاها روندم امام حسین و میدون خراسون و ….. خیلی راحت مربیم موقع رانندگیم لم میده میگه راننده ای برو ولی ماشین افسر میشینم استرس میگیرم خراب میشه قرصی چیزی هست بخورم ؟؟؟ خسته شدم بخدا ۱ ماهو خورده ایه میرم میام الانم تو عیده ۳ هفته امتحان نیست خسته شدم جوونم بابا خخخخخخ چیکار کنم

 3. سلام به همه دوستان
  همه قبول میشید پشت گواهینامتون درج نمیشه دفعه چندم قبول شدید.
  روز امتحانتونو جار نزنید که در استرس قبول شدن یا نشدن دستو پا نزنید
  قبل از امتحان کسانیکه استرس دارند یه کدین جهت آرامش بخورند
  به هیچ وجه توجه به افسر و مطالبی که یادداشت میکند نداشته باشید فکر کنید مربی خودتونه که ۱۲ جلسه کنارتون نشسته بوده
  به هیچ عنوان به افسر نگید اخ ببخشید من یکم استرس دارم با این کلمه خود را مردود کرده اید و امتحان شما فقط نمایشی خواهد بود
  وقتی پارک کنار جدوا یا پارک دوبل یا هر کاری میخوان حتما نکته ای در آن نهفته است خوب دقت کنید کاری که میخواهید انجام بدین ممنوع نباشد. اگه بود باید انجام بدید مثلا بگید (اینجا پارک ممنوعه اجازه میدید پارک کنم اگر گفت اشکال نداره میگید با اجازه شما و پارک میکنید)
  تا جاییکه میتونید در زمان آزمون سرتون به اطراف و آیینه ها توجه داشته باشه
  موفق باشید.

 4. سلام به همه من هفته پیش بعد از ۳ بار آزمون عملی رو قبول شدم و خیلی خوشحالم فقط و فقط استرس نداشته باشد و اعتماد به نفس داشته باشید واصلا به این فکر نکنید افسر کنارتون نشسته فکر کنید با دوستتون دارید تو خیابون دور می زنید با تمرکز کامل و اصلا دست پاچه نشید من ۲ بار قبل واقعا استرس داشتم ولی دفعه آخر استرس رو گذاشتم کنار و واقعا نداشتن استرس و اعتماد به نفس معجزه میکنه
  به امید قبولی همه عزیزان

 5. سلام من اونیم که قرار بوداگه قبول شیرینی براتون بیارم.ولی متاسفانه برای بار اولم بود رد شدم خخخخخ لیشالا دفعه بعد براتون میخرم خخخخ

 6. سلام من فردا برای بار سوم امتحان میدم و امیدوارم که قبول شم اینبار 😢 یه سوالی داشتم واسه ی دور یه فرمونه وسط کوچه که رسیدی باید توقف کنی یا نه همینجوری بری

 7. سلام فردا صبح امتحان شهری دارم برام دعا کنید اگه قبول شدم میام شیرینی براتون میارم خخخ

 8. من بار چهارم رد شدم. همه چیرو خوب انجام دادم. پارک دوبلم زدم. افسره درو باز کرد گفت ده سانت کمه. داشتم شاخ در می اوردم. انقدر تو دلم بهش فحش دادم که نگو.

 9. سلام دوستان
  من تیر ماه امسال برا رانندگی ثبت نام کردم و شهریور ماه ۳ بار امتحان دادم و قبول نشدم و بعدش دیگه نرفتم
  میخواستم بدونم تا کی وقت دارم

 10. من عاشق رانندگی ام اما پدرم شدیدا مخالف بود به زور تونستم رضایت را بعد از ۴ سال تلاش بگیرم . اما حالا ۳ باره ک رد شدم . بابام میگفت تو نمیتونی و… اونقدر رد شدم ک خودمم همینطور فکر میکنم. اونقدر استرس دارم ک …. ولش کنید من شنبه بازم آزمون دارم تو رو خدا دعایم کنید . این تنها کاری ک خودم خواستم انجام بدم و قبولی توش از ی آزمون صرف خیلی بیشتره برام

 11. سوالی داشتم. بچه ها کسی که چند بار رد میشه اونم با ۷ یا ۸ تا غلط که بیشترش بخاطر عدم اعتماد به نفسه، میتونه قبول بشه یا کلا بذاره کنار بهتره؟

  • نه عزیزم به هیچ وجه دلسرد نشو… منم دفعه پنجم قبول شدم… الانم گواهیناممو گرفتم گذاشتم یه گوشه! میدونم فعلا سختته ولی باور کن بعدا اینا همش خاطره میشه ☺

   • خیلی ها رو میبینم که بیش از ۱۰ باره میان امتحان میدن و رد میشن. احساس میکنم با وجود علاقه ای که به رانندگی دارم هیچوقت قبول نمیشم. تو ۴ باری که امتحان داشتم هر بار اشتباه خطرناک هم برام تیک خورده.

    • منم اگه دفعه چهارم ناامید شده بودم و ادامه نداده بودم الان گواهینامه نداشتم!
     سعی کن روز امتحان با تمرکز و آرامش باشی. اصلا هم به تعداد دفعاتی که باید امتحان بدی فکر نکن
     تیک هایی هم که افسرها میزنن رو خیلی جدی نگیر بعضی وقتا بدون دلیل تیک میزنن که فقط یه تیکی زده باشن! : ))

    • سلام
     میترا جان درست میگه
     خودِ من اگه بدونی چقد کلاچ گرفتنم، داغون بود، ولی بالاخره قبول شدم.
     اولین بار بهم گفت دو فرمون بزنم، حدود پنج تا فرمون عقب جلو رفتم!!

  • باید انقدر امتحان بدی تا قبول بشی پشت سر هم هر هفته و وقفه نندازی و به خانواده و فامیل هم گزارش روزهای امتحان و تعداد مردودیت رو ندی. اگه خونتون ماشین دارین با یکی از اعضای خانواده که ادم اروم و با حوصله ای هست برو یه کوچه و خیابون خلوت و دنج اونجا رانندگی کن. من قبولی خودم و خیلی های دیگه رو دیدم همه کسایی که قبول میشن روز امتحان عین یه ادم حرفه ای رانندگی میکنن تا موقعی که طرف تسلط نداره افسر ردش میکنه باید جوری رانندگی کنی که انگار افسر دخترخالته و نشسته کنارت و تو داری رانندگی میکنی با هم میرین گردش روزی که با کمال خونسردی شروع به حرکت کردی و یه دوبل و دوفرمون خوشگلم زدی صد در صد روز قبولیته. یه نکته ای که برای افسرا مهمه اینه که اولش سوار میشی ترمزو حتما چک کن و یه کوچولو با کلاچم بازی کن که دستت بیاد چطوری هست حواسشون به این قسمت هست. به اون هفت هشت تا ایرادی که برات علامت زده توجه کن و دفعه های دیگه سعی کن اون کارارو با دقت انجام بدی. تجربه خودم این بود که کلاس های جبرانی که افسر میزد رو با مربی های دیگه میرفتم که هم نکته جدید یاد بگیرم و هم اینکه بغل یه غریبه بشینم و ماشین های مختلف رو چک کنم و فکر نکنم فقط میتونم با ماشین مربی خودم رانندگی کنم.

  • آره برو دفعه بعد قبولی انشاالله

  • قرار نیست که تو گواهینامه بزنن صد دفعه امتحان دادی یا ۲ دفعه رانندگی یه کار تجربیه
   شما هم هر هفته برو تا هم تجربه ات بیش تر شه هم برا افسر اشنا تر میشی
   جدا از ازمون هم تمرین کن خصوصا تو جاهای شلوغ تا استرست کم شه

 12. سلام دوستان من فردا امتحان دارم دفعه سومم هست ۲ دفعه ی قبل هم بخاطر اینکه مربی آموزشیم خیلی ترس داشت و خیلی ماشینشو دوست داشت خیلی کلاچ رو خودش میگرفت منم دیگه عادت کرده بودم کلاچو یکی برام بگیره تا اینکه سرهنگ برام نگرفت و خاموش کردم 😂😂 ولی این هفته رو با یه مربی دیگه رفتم که همش پاهاشو جمع کرد خیلی خوب بود

 13. امروز برای بار چهارم رد شدم. تمرکزم پایین میاد موقع امتحان و به بد شانسی هم میخورم. امروز تو یه کوچه ی فوق‌العاده کم عرض که دوطرفه پر ماشین بود دو فرمان زدم خوب بود اما دیدم با خودکار قرمز داره تیک میزنه. یهو گفت داری میزنی به ماشین گفتم کدوم ماشین ؟ دوباره تیک زد. وسط پارک دوبلم گفت پیاده شو گفتم اجازه بدید دوبلمو کامل بزنم گفت نمیشه پیاده شو. واقعا نمیدونم چی بگم .۸ تا غلط برام زده. تصمیم گرفتم دیگه هیچوقت امتحان ندم .

 14. یـگــانـــه خــانــوم

  سلام بچه هااااای خوب
  همه ی کامنت های شمار و خوندم به این نتیجه رسیدم اکثرتون استرس باعث خراب شدن امتحانتون شده ولی واقعا نمیشه این استرس و کنترل کرد؟؟
  من چـنـــد توصیه دارم برای همه دوستان و البته خودم
  ۱_ قبل از امتحان صبحانه تکمیل بخورید
  ۲_یه بطری آب همراهتون باشه که قبل از سوار شدن به ماشین حتما اب بخورید “باعث کاهش استرس میشه”
  ۳_همچنین از افسر به “هیچ عنوان” نترسید چون ترس عامل به وجود اومدن استرسه

  و اینکه من خودم جلسه سوم آموزش شهری هستم و هنوز به امتحان نرسیدم ولی برای منم دعا کنید
  به امید خدا همه با بهترین عملکرد گواهینامه رو بگیرند
  منم باز بهتون خبر میدم چه کردم امتحانم 😊

  درپناه خدا

  _ یاحق _

 15. من چهار ساله دارم رانندگی میکنم امروز امتحان شهری داشتم پارک دوبل ازم خواست انجام دادم خیلیم خوب درومد ولی گفت برو پایین ردی داشتم شاخ در میاوردم. ولی از هر کی میپرسم میگن تو ایران قانونش اینه کلا بار اول کم قبول میکنن 😄😄😄😄

 16. سلام
  بالاخره بعد از ۴ بار رد شدن دفعه ۵ قبول شدم
  دوستان یه چند تا نکته خواستم بگم شاید بدردتون خورد
  ۱) قبل از شروع هر کاری که افسر گفت اول اطرافو ببینید تا افسر گف برو پشت سر فلان ماشین دوبل بزن سریع گاز ندین اول سرعتو کم کنید ببینید پل هست یا نه یا اگه مثل من بر حسب ماشین جلویی میزنید ببینید فاصلش تا جدول چطوره سر دو فرمان هم حواستون به تقاطع باشه
  ۲) اگه خیلی خاموش میکنید دو تا راه داره اگه افسر به عکس العمل کار نداش اروم اروم پارو بالا بیارید تا ماشین صدا کرد پاتونو از ترمز بردارید و گاز بدید
  ولی اگه افسر به سرعت عمل گیر میده موقع شروع گاز بدید تا چند متر نرفتید ول نکنید با دور موتور دو خاموش نمیشه دیگه
  ۳) مثل من تو امتحانا وقفه نندازید من ۷ ماه طولش دادم الانم میگن گواهیت اعتبار نداره باید یکی دیگه بیاری موقعی که گواهینامه گرفتید کسی نمیاد بپرسه دفعه چندم قبول شدی مهم داشتنشه
  من خودم دفعه سوم همه کار کردم موقع خروج از دوبل خاموش کردم چون قلق ماشینارو یادم رفته بود

  در کل امیدوارم ان شاء الله همه قبول شن و راحت شن

 17. اقا من فردا برا بار هفتم میرم امتحان بدم برام دعا کنین خسته شدم دیگه😣😣😣😣😣

 18. سلام هشت بار من رد شدم نمیدونم چکار کنم دیگه واقعا نا امید شدم ای کاش این قدر سخت نمیگرفتن راحت قبول میشدیم

 19. من عسل هستم قبلا هم کامنت گذاشته بودم. امروز قبووووول شدم. بار چهارمم بود یعنی عااااالی رانندگی کردم. افسر همه موارد رو ازم امتحان گرفت. اگر بدونید چقدر خوشحالم. یعنی خدا رو هزار مرتبه شکر کردم
  از ته قلبم میخوام که همتون قبول بشید.

 20. سلام… امروز یکشنبه بار اولم بود… اولین نفر پشت فرمون نشستم… به شدت استرس داشتم… لعنت به این استرس لعنت… سر پار دوبل رد شدم 😔 هفته ی بعد احتمال زیاد قبولم ولی اصن واسم خوشحال کننده نخواهد بود… توقع داشتم دفعه اول قبول شم… غرورم له شد انگار وقتی گفت پیاده شو

 21. خدایا شکرت هورررررررااااااااااا من بار اول رد شدم😞😞😂

 22. چهار بار رد شدم واقعا نا امیدم خسته شدم دیگه ! نمیدونم چیکار کنم

 23. من برای بار سوم رد شدم. خیلی نا امیدم. میخام زار بزنم.

 24. سلام دوستان… من یکشنبه هفته بعد برای بار اول میخوام امتحان شهری بدم و افسرم امجد هستش اطرافیانم خیلی از امجد بد میگن که همه رو میندازه و اذیت میکنه و … کسی از شما این افسر و میشناسه؟

  • سلام اگه خوب بلدی با دنده بازی کنی تا دنده سه بری و معکوس بکشی و با سرعت بری برو با امجد امتحان بده امجد به پارک دوبل و دنده عقب و عیب و ایرادهای کوچولو کار نداره فقط عشق سرعت و دنده عوض کردن داره من با امجد قبول نشدم چون ادم کندی هستم.

  • فرناز عزيزي

   برو امتحان بده، اصلا ناراحت نباش و فکر نکن ک قراره بار چندم قبول شی، قرار نیست کسی باز خواستمون کنه! مهم اینه ک بالأخره قبول میشی و گواهینامتو میدن دستت. امتحان دادن همش تجربس. من خودم ٨ بار امتحان دادم و هنوزم قبول نشدم ولی با این حال هر هفته تجربه کسب کردم. اصلا برات مهم نباشه ک افسر کیه و چجوریه چون میبینی با یه افسر خیلی خوب امتحان میدی و قبول نمیشی و با یه افسر سخت گیر قبول میشی!

 25. سلام
  من اون هفته قبول شدم دو تا قبض پستی دستمه نمیدونم باید جایی تحویل بدم یا دست خودم بمونه اموزشگاه هم چیزی بهم نگفت. ایا شما میدونین؟

 26. سلام من آبان ثبت نام کردم واسه کلاسا و تا دی بخاطر برف و تعطیلاتو اینا روند کارم طولانی شد بلخره ۱۲ جلسه شهر رو هم رفتم و دو بارم تا حالا امتحان شهرو رد شدم من ورودی بهمن هستم الان کلاسای دانشگام شروع شده استادامون اصلا اجازه غیبت نمیدن امتحانم فقط یکشنبه ها برگزار میشه الان من چیکار کنم اصلا نمیشه برم دوباره امتحان بدم. تابستون میشه رفت ب نظرتون؟ یا دوباره باید برم از اول تمام مراحلو طی کنم؟ تا اون موقع کارتکس اعتبار داره؟ یا بعد یکی دو ماه باطل میشه؟ جواب بدین لطفا

 27. منم چهاربار رد شدم فردا باز امتحان دارم خیلی دارم بچه ها دعاکنین

 28. سارینا نادری

  سلام به همگی من یه ماه پیش ایین نامه رو بار اول قبول شدم و رفتم برای شهری افسرش واقعا خوب بود یعنی هرکسی دیگه جاش بود همون اول میگفت ردی. من اولین نفری بودم که پشت ماشین نشستم و فوق العاده استرس داشتم اولش که ترمز دستیو نکشیدم خود افسر کشید😂 فرمونش انقد شل نرم بود هی اینور اونور میشد خلاصه گفت برو دنده ۲ و ۳ منم سر ۴راه بودم از ترس اینکه خاموش کنم نرفتم ۱ که افسر گفت برو دنده ۱ دیگه خلاصه رفتموو سر پارک دوبل شیشه باریکه پرایدو با لچکی اشتباه گرفتم و خراب شد بعد از اون هفته بعد رفتم ولی امتحان ندادم الان بعد از ۱ ماه فردا اولین جلسمه هی به خودم میگم استرس نداشته باش سارینا فوقش رد میشه انقد امتحان میدی تا بالاخره قبول شم ولی بازم استرس دارم هی میخوام از خودم دور کنم این حسو ولی نمیشه برام دعا کنید حداقل دیگه باره ۴ام ۵ام قبول شم فردارو که اصلن امید ندارم قبول شم 🙁

 29. یعنی میشه یه روز بیام اینجا و بگم قبول شدم😞امروز یه روز خیلیییی برفی بود، گفتن امتحان برگزار میشه ولی قبلش گفتن هرکسی قبول شه توی این برف رانندستا!!!… سر پارک دوبل نتونستم ماشینو خوب کنترل کنم و رد شدم. دفعه سومم بود. افسره گفت نباید تو این هوا بیاید امتحان! (اینا انگار براشون اهمیت نداره ما انقدر پول میدیم)
  اعصابم خورده. آموزشگاه تا ٩ اسفند هم امتحان پر هست… یعنی ٣ هفته دیگه نوبتم میشه😭این چه وضعیه. یعنی فقط به اون ۵-۴ نفری که تو آشناهان که با پارتی گواهینامه گرفتن تو شهرستان فحش میدم، از بس که حرصم گرفته

 30. سلام. پس فردا اولین روز امتحانمه دعام کنید لطفا. ممنون.

 31. سلام.
  من هفته ی قبل برای بار سوم امتحان شهر را رد شدم بخاطر اینکه هربار خیلی استرس میگیرم و پاهام روی کلاچ می لرزه و نمی تونم علل خصوص دوبل را خوب بزنم… خیلی ناامیدم و مهم تر از همه خیلی برام سخته هماهنگ کردن تاریخ امتحان با برنامه هام چون دانشجوی شهر دیگه ای هستم. میخواستم انتقالی بگیرم از آموزشگاه و توی شهری ک دانشگاهم واقع هست امتحان بدم که دیدم دردسرهای انتقالی خیلی زیاده و دوندگی زیاد داره… من واقعا خیلی گیج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم…

 32. سلام دوستان منم واسه سومین بار امتحان دادم و خدارو شکر قبول شدم .. تصمیم گرفتم اون لحظه به هیچی فکر نکنم به جز چیزایی که افسر ازم خواسته و بالاخره قبول شدم … انشالله همگی شما هم با توکل به خدا و بدون اضطراب قبول بشین ….

 33. بعد ۲ جلسه رد شدن بالاخره جلسه سوم قبول شدم، اینه میگن تا سه نشه بازی نشه خخخ.
  ولی مشکل من فقط افسر بود که هر دو بار اول با یه افسر امتحان دادم که خیلی عجیب غریب رد میشدم، ولی خدارو شکر یه افسر دیگه بود امروز و قبول شدم، منم مثل همه استرس داشتم و در حدی که پای چپم کاملا روی کلاچ میلرزید و زوری کنترل میکردم پامو و با استرس مقابله کردم. خدارو شکر هم به موقع قبول شدم و گفتن تا قبل عید گواهینامه رو میارن. ان شالله همتون قبول شید.

 34. سلام من ۵بار امتحان شهری رو رد شدم هر ۵بار بخاطر بی دقتی ک جلو افسر استرس میگیرم هول میکنم جلو مربی خوبم ولی پیش افسر خراب میکنم .اخه چرا افسرا عجله دارن نمیذارن دنده ۲بریم دوبل میدن من فقط۳دقیقه تو ماشین نمیشینم ک خراب میشه دیگه نا امیدم چیکار کنم این هفته امتحان دارم چجوری کاری کنم ک استرس نگیرم خسته شدم ؟

 35. سلام دوستان
  دیروز برای با نهم هم رد شدم
  با این که خیلی اعصاب خورد کن و ناراحت کننده اس ولی همچنان امیدوارم
  خواستم بگم دوستانی که رد میشن به هیچ وجه امیدوشن رو از دست ندن و اصلا بین امتحان دادن وقفه نندازن که باعث سرد شدنشون میشه
  بالاخره این هم مرحله ای از زندگیه که حتما باید بگذرونیم ، مهم اینه که با توکل به خدا و انگیزه و امید بالا به موفقیت فکر کنیم
  برای همه بچه ها و خودم آرزوی موفقیت می کنم
  بیاید برای همدیگه دعا کنیم ، قطعا دعای دسته جمعی اثرش بیشتره
  یا علی

  • دوستان سلام
   من همونیم که هفته پیش گفتم ۹ بار امتحان دادم
   امروز دفعه دهم قبول شدم
   شکر خدا سرهنگ امروز به شدت خوب و سهل گیر بود ، تو صحبت هاش معلوم شد از رزمنده های زمان جنگه. قبل از امتحان خیلی راحت اومد با بچه ها گرم گرفت و یه سری نکات مهم رو گفت ، بعد هم گفت اصلا نگرانی و استرس نداشته باشید من هم یه آدمم مثل بقیه ، فقط تمرکزتون روی امتحان باشه
   موقع امتحان هم برای هر نفر خیلی وقت میذاشت تا طرف هم استرسش بریزه هم قلق ماشین کامل دستش بیاد.
   حتی نفر قبل از من یه بار پارک دوبل رو خراب کرد ، گفت اشکالی نداره دوباره بزن ، که باز هم طرف خراب کرد.
   از من هم یه دوبل گرفت که خیلی معمولی زدم و بعدش یه دنده عقب ، که خدا رو شکر حواسم بود برای دنده عقب بعد از دوبل ، فرمون رو یک دور و نیم به سمت راست برگردوندم ، بعد از یه کم دنده عقب رفتن گفت : قبولی
   در کل اگر کسی ذره ای تمرین کرده بود راحت قبول میشد.
   من که خیلی خیلی الان خوشحالم به این دلیل که با همه سختی های هر هفته امتحان دادن و ساعت ها توی سرما منتظر موندن، کم نیاوردم و بازهم اومدم.
   باز همان توصیه هفته قبل رو می کنم، دوستانی که بعد از چند بار افتادن ، روحیه تون ضعیف شده ، سعی کنید به هیچ وجه خسته نشید و ادامه بدید که موفقیت بعدش خیلی لذت بخشه، به هیچ وجه هم بین امتحاناتون وقفه نندازین و هر هفته برید امتحان بدین، دیدم کسانی رو که بعد از چند بار رد شدن خسته شدن و بیخیال ، و بعد از چند ماه و یا چند سال دوباره مجبور شدن برگردن و امتحان بدن ، اینو بدونین گواهینامه رو باید بالاخره گرفت و چاره دیگه ای نیست ، پس با اراده قوی و محکم جلو برید ، با توکل به خدا ان شاءالله همتون قبول میشید
   یا علی مدد

 36. سلام دوستان توروخدا واسه من دعا کنید فردا واسه بار سوم میرم امتحان بدم
  خیلی ناامیدم

 37. من همونی هستم که گفتم رانندگیم خوبه و اصلا دفعه دوم که رفتم امتحان هنگ کردم ازینکه سه بار پشت سر هم خاموش کردم و کلی متعجب شدم و به خودم شک کردم!!!!
  اینو میخوام بهتون بگم؛
  من رفتم کلاسِ اضافه: تا به مربیم گفتم قضیه رو برگشت گفت أفسر جبلی بود؟؟؟؟گفتم بله!سری تکون داد و گفت خدا لعنتش کنه پاشو میزاره روی ترمز عمدا تا خاموش کنی!!!گفت تو تنها نیستی سر خیلیا این بلا اومده!گفت اصلا معروفه!!!!
  یعنی فحش عالم رو بهش دادم!!!!!
  این هفته که گذشت چون خودِ مزخرفش بود نرفتم ،هفته آینده امتحان دارم واسم دعا کنید.

 38. من برای بار سوم رد شدم دیروز همشم واسه این بود که خاموش میکردم پاهام میلرزید😢😢😢
  خیلی خجالت میکشم و اعتماد به نفسم اومده پائین و کاملا نا امید شدم

  • سلام عیبی نداره خب شما موقعی که خواستید حرکت کنید و توی مسیر صاف بودین پاتون رو نگه دارید روی کلاچ و گاز رو خیلی اروم فشار بدین و دور موتور که رسید به یک و نیم خیلی اروم پاتون رو از کلاچ بردارید اینطوری امکان خاموش شدن به صفر میرسه. نکاتی هم پایین تر نوشتم حتما بخونید. موفق باشید

  • نگران نباش . اصلا به دلت بد راه نده . اگر یاد بگیریم که تو هر شکستی حکمتی وجود داره اصلا جایی برای ناراحتی نمیمونه . منم بعد از ۳ بار به دلایل متفاوت رد شدن بار چهارم با یک خطا فقط قبول شدم.

  • سعی کن تا میتونی گاز بدی و با مربی ای بری تمرین که ماشینش شبیه ماشین امتحان باشه منم سری اول خاموش میکردم ولی سری دوم با اعتماد به نفسی که گاز دادن بهم میداد همه چیز خوب پیش رفت.

 39. سلام. من اولین بار قبول شدم . قبلا سابقه رانندگی نداشتم . فقط جلسات رانندگی داخل شهر را تجربه کردم. البته دو سه جلسه تکمیلی هم رفتم. اکثر کسانی که رد می شوند بخاطر هول شدن و دلهره و استرس رد می شوند و دست و بخصوص پای آنها درست کار نمی کند و عمدتا خاموش می کنند یا درست دنده عوض نمی کنند یا بد ترمز و کلاچ می گیرند. فقط اعصاب راحت می خواد و البته باید به رانندگی خود اطمینان داشته باشیدو از اشتباه احتمال نهراسید چون معمولا افسر با یک یا حتی دو اشتباه البته اگر خطری ایجاد نکند رد نمی کند.

 40. سلام بچها
  من دو بار رد شدم، دفعه ی اول فقط ترمز دستی رو نکشیدم! دفعه ی دوم هم روبروی دور برگردون پارک کردم و نگفتم ممنوعه. خیلی اعصابم خورده. هر دو دفعه به خاطره دو تا چیزه مذخرف رد شدم و دوستام که رانندگیشون از من ضعیف تر بود قبول شدن.
  هفته ی دیگه میرم که دوباره امتحان بدم.

 41. سلام، من ۴با رد شدم 😢 یکماهه اصلا نرفتم امتحان….. دیگه امیدی ندارم قبول شم، با مربی رانندگیم خوبه ولی تو امتحان انگار من همون آدم نیستم اصلا دست و پام شل میشه همش خراب میکنم 😢

 42. سلام به همگی من امروز برای بار چهارم رد شدم خیلی داغونم نمیدونم چی کار کنم روزایی که میرم تمرین عالی هستم ولی برا امتحان خراب میکنم مثلن امروز دور دو فرمونم خراب شد در صورتی که هیچ وقت خراب نمیشد 😓 از شانس بدم تو این چند باریه پارک دوبل نصیبم نشده خیلی احساس بدی دارم نمیدونم چطور اعتماد به نفسمو ببرم بالا

  • سلام
   من امروز برای بار پنجم امتحان دادم و قبول شدم. منم با هر بار رد شدن همین احساس شما رو داشتم. رفتم تمرین کردم. امروز که میخواستم برم برای بار پنجم امتحان بدم گفتم میرم که دیگه قبول شم.

  • سلام دوست عزیز هیچ ایرادی نداره نکاتی که نوشتم رو یکم پایین تر بخونید ایشالله موفق میشید

 43. ای خداااا امروز دومین بارم بود همه چی خوب بود از ۳تایی ک قبل من امتحان دادن کلی بهتر بودم خاموشم نکردم. همه دوبلو خراب کردن. بهم گفت کامیونو دوبل کن انقد دراز بود هی رفتم عقب میگف عالیه خیلی خوبه یهو فک کردم رسیدم ب تهش فرمونو چرخوندم گفت این تهه کامیون نیس که حالا لرزش لعنتیه پام شروع شد نمیتونستم کنترل کنم دست خودم نبود بهم گف تو چرا اینجوریی؟ نفس عمیق بکش و اینا داشتم میمردم نمیدونم چرا واقعا زد عدم تسلط ب اعصاب و توو کارتکس نوشت لرزش شدید پا 😂 آخرم گفت تو راننده ایی ولی چرا انقد استرس داری؟ خب اگه راننده ام چرا ردم کردی 😭

 44. سلام دوستان. من خیلی توی این سایت هارو نگاه میکنم و میبینم متاسفانه بیشترین مشکل شما توی آزمون استرس بیش از حد یا اعتماد به نفس بیش از حده… من برای بار اول آیین نامه رو بدون غلط و شهر رو هم بار اول با اینکه اصلا کلاس هاهم نرفتم. شاید تجربیات من به دردتون بخوره. اول که میشینید داخل ماشین خیلی ریلکس مراحل رو انجام بدین و از افسر اجازه بگیرید که اول ۳ دقیقه با کلاچ کار کنید که اشنا بشید و این حق شماست و افسر باید اجازه بده. نکته بعدی اینکه افسر برای گمراه کردن شما خیلی کارهارو انجام میده مثال سر تقاطع میگه دنده عوض کنید و یکی از کارهایی که باعث رد شدن میشه مداخله تو امتحان و گرفتن کلاچ هست و به همین خاطر شما محض اطمینان کلاچ رو همیشه مراقب باشید و نزارید ماشین خاموش بشه چون خوده این ۳ غلط هست و یعنی رد…نکته بعدی اینکه نقاط ضعفی دارن این افسرها مثال نباید بدونن شما راننده ای وگرنه لج میکنن و فرمون رو کافیه یه دستی بگیرید و یا با کف دست بچرخونید. رعایت این نکات فراموش نشه…. نکته بعد شما همیشه سعی کنید خیلی خونسرد باشید و با ماشین اول هیچوقت نرید چون احتمال قبولیتون به صفر میرسه. توی پارک دوبل ممکنه افسر به شما بگه برگردون فرمون رو شما باید بگید جناب سرهنگ من تسلط دارم و دارم میبینم فاصله دارم هنوز و هنوز چراغ ماشین جلویی رو ندیدم.. این یعنی افسر متوجه میشه شما حواستون هست. و یه نکته که خیلییی مهمه مراحل رو زیر لب تکرار کنید و زمزمه کنید و از چیزی نترسید اینطوری متوجه میشه که تمام مراحل یادتونه مثلا اگر گفت دنده عقب برو شما زیر لب بگو خب نه سطل آشغالی هست نه پل نه پارکینگ پس حالا فرمونم رو یک و نیم دور میچرخونم و راستای جدول دنده عقب میرم. فراموش نکنید با صدااای بلند…. یه نکته اساسی همیشه ماشین امتحان یا کلاچ پایینی داره یا بالا بخاطر همین همش با کلاچ بازی کنید و حتی اگر احتمال دادین که ماشین داره خاموش میشه سریع مانع بشید… امیدوارم رعایت کنید و همگی موفق باشید و با رعایت این نکات مطمن باشید قبول میشید. موفق و سربلند باشید.

  • سلام من چند روزدیگه امتحان دارم، میخواستم بدونم بعد از پارک دوبل اگه افسر بهم بگه دنده عقب بگیر، باید فرمونو یکونیم دوربه راست بچرخونم یا باید کامل فرمونو حالت ١٢ یعنی راست قرار بدم تا چرخام صاف بشه؟؟؟

   • سلام دوست عزیز چون شما میرید داخل پارک با چرخوندن یک و نیم دور چرخ های ماشین تقریبا صاف میشه و شما خیلی اروم حرکت میکنید و اگر احساس کردید ماشین داره کج میشه خیلی سریع یه حرکت کوچیک بدید کافیه. فراموش نکنید دم پارکنیگ که رسیدین خود به خود توقف کنید و از افسر اجازه بگیرید که رسیدیم نزدیک پارکینگ میتونم ادامه بدم دنده عقبم رو؟ 🙂 موفق و بهروز باشید

 45. سلام دوستان
  من چهار با رد شدم کلاس تمرین هم میرم مربی میگه راننده خوبی میشی اما موقع امتحان کلاچ میشه قالب صابون فرمون هم فرفره. چیکار کنم عاشق رانندگی هستم

 46. سلام
  بچه ها کسی سرهنگ بور بور رو میشناسه؟؟
  میگن جدیده…

 47. من دیروز برای بار سوم رد شدم نمیدونم چرا واقعا!!!توی همه ی جلسه های اموزشی حتی توی دو سری امتحان قبل پارک دوبلم خیلی خوب بود تا دیروز که سرهنگ خوشگله یه هو هولم کرد و محکم زد رو ترمز با اینکه هنوز خیلی باماشین بغلی فاصله داشتم بعد تو کارتکس نوشته عدم تسلط به کلاچ و این حرفا دیگه دارم دیوونه میشم دعا میکنم که ایشالا همه ی گرفتارای ازمون شهری زودی نجات پیدا کنن!

 48. عزیزان اینم بگم چه چیزایی ازم امتحان گرفت.
  اول که نشستم سربالایی بود یعنی باید با نیم کلاچ شروع می کردم با دقت تمام نیم کلاچ کردم که هم ماشین عقب برنگرده هم خاموش نکنم خلاصه حرکت کردم تا به تقاطع رسیدم سرهنگ بهم گفت سر تقاطع بایست و دور بزن. من گفتم دور زدن سر تقاطع ممنوعه. اونم گفت آفرین پس سریع تا ماشین نیامده دور بزن. دور زدم بعدش گفت بزن دنده ۲. بعدش گفت دوبل بزن که جلوی در پارکینگ بود که گفتم ممنوعه بعدش دوبل رو زدم با نیم کلاچ. بعد گفت اگه بگم دنده عقب بگیر چیکار باید کنی. گفتم باید فرمان ۱ و نصفی به سمت شاگرد بچرخونم بعد با حرکت به عقب فرمان رو صاف کنم که این کارم کردم. در نهایت گفت قبولی. از خوشالی داشتم می لرزیدم.
  امیدوارم همه موفق باشید

 49. سلام به همگی. هورااااااااااااااااااا امروز بعد ۴ بار رد شدن تو پنجمین بار قبول شدم. می خوام دینمو به شما دوستان ادا کنم. قبل هر چی ببخشید اگه طولانی شد.
  دوستان می خوام از خاطراتم بگم تا اونایی که ناامید شدن امید دوباره پیدا کنن.
  من سال ۹۱ رفتم واسه گواهینامه. خیلی با اطمینان به نفس. اما بعد ۳ بار رد شدن تو امتحانات شهری گواهینامه رو بوسیدم گذاشتم کنار. بزرگترین اشتباهههههههه زندگیم رو کردم. تا امسال آبان ماه ۹۵ دوباره رفتم ثبت نام. ناگفته نماند تو این ۳سال کلی سرکوفت و سرزنش شنیدم که فلان کس گرفت تو نگرفتی…خلاصه که سرتونو درد نیارم.بالاخره یه تصمیم جد گرفتم که باید هرطور شده حتی اگه ۱۰۰بارم رد بشم بازم میرم تا قبول شم. تا این که امروز توی سرمای شدید و برف به خواست خدا این کابوس ۳ ساله تمام شد.
  دوستان اول و آخر فقط خدااااااا. تا خدا نخواد برگی از درخت نمی افته. موفق باشید .
  یا حق

 50. بچه ها یکی که خیلی رانندگیم خوبه، حرکت اولیه ماشین رو با جزئیات توضیح بده واسم لطفا. کلاچ و گاز و اینا. کلا اعتماد به نفسمو از دست دادم. منی که رانندگیم عالیه خاموش کردم!!!! گیجم الان

  • دوست عزیز قبل از اینکه شروع کنی از نفرات قبلی بپرس که کلاچ چطور بوود. خوب ۳ حالت داره یا طبیعیه یعنی باید یه مقدار بیاری بالا پای سمت راستت روو ترمز… دیدی ماشین اماده ی راه افتادنه از روو ترمز برداری بزاری روو گاز.. یه سری کلاچا زوود میگیرن. من موقع امتحان نمیدونستم این کلاچ زوود میگیره مثل همیشه میاوردم بالا خاموش میشد سره همین رد شدم اما سری بعد با همین ماشین و همین افسر حواسم بود پامو کم بیارم بالا و زود بزارم روو گاز. دسته ی سومم که ماشیناییه که کلاچش نمیگیره دیگه باید پاتو زیاد بیاری بالا تا اوون لرزش توو ماشین حس شه. بعدم راه میفتی. اصن جای ناراحتی نداره. من دفعه ی ۴ام قبول شدم چون به خودم مدام گفتم که دیگه وقتشه…

 51. خیلی خیلی امروز حرص خوردم. و همچنان دارم حرص میخورم
  دفعه اول که دو دفعه پیش بود امتحان آیین نامه رو برای بار اول قبول شدم بعد همون روز رفتم شهری، خیلی خوب پیش رفتم، طوریکه تو دلم میگفتم آخ جون قبول شدم! بعد توی این خوشحالی بودم که گفت دور یک فرمون بزن، اصلا حواسم پرتِ رویام شد که نزدیک بود بخورم به ماشین که رد شدم، خیلی خیلی حرص خوردم. یک جلسه اضافه رفتم و دوباره خواستم ثبت نام کنم واسه امتحان که اونروزی که ثبت نام میکردن رفتم که خانمِ گفت پر شده!! و یه هفته به تاخیر افتاد. دیگه امتحان دومم افتاد امروز صبح. افسره یکی دیگه بود. من نفر دوم تو ماشین بودم. نفر اول خیلی هول کرده بود و خیلی سوتی داد. افسر هم خیلی راهنماییش میکرد. (احساس کردم یا میشناستش یا سفارش شدس) چون پدرشم بودش قبلش. که افسره گفت با پدرم تمرین کردی؟ گفت خیلی. گفت قبولی. در صورتیکه خیلی ایرادا داشت. منم خوشحال بودم گفتم قبولم. خداییش رانندگیم خوبه. سوار شدم با اعتماد به نفس. خاموش کردم. یعنی هنگ کردم. دوباره خاموش کردم. اصلاااا کلاچش داغون بود. باورم نمیشد. دفعه سومم خاموش کردم! البته دختر قبلیمم دوبار خاموش کرده بود (کاملا ماشین غرازه بود، ماشین دو هفته پیش نبود). اصلاااا شوک شدم. گفت چرا تمرین نکردی، گفتم توروخدا من خیلی تمرین کردم، اصلا خاموش نکردم سری قبل. (اصلا هم با بدی صحبت نکردم بیشتر حالت التماسی و ناراحتی بود) پیاده شدم یه جلسه نوشت. بعد دیدم علامت زده گزینه عدم تسلط به اعصاب و رانندگی و عدم تسلط به کلاچ و اینا…. دردسر نمیشه واسم این گزینه رو هم تیک زده؟ بچه ها حالم خیلی بده. اصلا شوکم. باورم نمیشه. اصلا باورم نمیشه من خاموش کردم. چقدر پیش شوهرم خجالت کشیدم.

  • کاوه رستگاری

   سلام
   این علامت ها الکی هست. نگران تیک هایی که زده، نباشید.
   نگران هم نباشید. این گونه اتفاق ها برای همه ما افتاده است.

  • خب اشکالی نداره من نکاتی رو نوشتم حتما بخونید و اینکه ماشین همون ماشینه منتهی افسر جای شما کلاچ رو میگرفته و یهو ول میکرده و این باعث خاموش شدن ماشین میشه…شما باید کامل نرم با کلاچ بازی کنی و یخورده گاز بیشتر بدی و زمانی که دور موتور رسید به ۱ و نیم خیلی اروم کلاچ رو بیارید بالا و مطمن باشید خاموش نمیشه…موفق باشید

 52. فرناز عزيزي

  سلام
  دوستان یه سؤالی داشتم، من از وقتی برای بار هفتم امتحان دادم و قبول نشدم دیگه امتحان ندادم و این هفته میخوام امتحان بدم. میخواستم بدونم کسی افسر نوری رو میشناسه بهم بگه چجوریه؟ سخت گیر هست یا نه…

  • سلام من نوری رو میشناسم. اگر منظورت اونیه که یه مقدار شبیه افغانی هاست. خوبه بد نیست. ولی همه چیو امتحان میگیره. فقط هولت میکنه. هی میگه گاز بده، گاز بده

 53. سلام به دوستای گلم، امروز خداروشکر ازمون شهری قبول شدم واسه بار چهارم بود که امتحان میدادم.
  هورااااااا
  امروز خیلی جالب بود کلا خوابم گرفت باید ساعت ۷:۳۰ میرفتم امتحان تازه ساعت ۹:۳۰ رسیدم فقط یه گروه از خانوما مونده بدون واسه امتحان. اقایون همه امتحان داده بودند من نفر اخر بودم یه خانومیم بعد از من اومد من و اون تنها مونده بودیم.
  رفتم سوار ماشین شدم گفت حرکت کن و بپیچ سمت راست منم گاز دادم رفتم مستقیم خخخخخخ گفت خیلی حواس پرتی بعد ترمز کرد بعد منم پیچیدم راست تا دنده ۳ بدون مشکل رفتم بعد گفت یه پارک دوبل بزن یکم ماشین موند بیرون گفت دوباره بزن این بار عالی زدم بعد گفت جلو ماشین پارک کن باز بدون اشکال پارک کردم بعد دیدم تو کاردکس نوشته قبولی باورم نمیشد چون چند بار یادم رفت راهنما بزنم و پارک دوبل اولمم زیاد جالب از اب در نیومد. بعد بهم گفت عکس روی کاردکس با خودت یکی نیست حالا بیا درستش کن خخخخخ نمیدونم چرا این طور فکر کرده بود خلاصه بهم نگفت قبولی تا رفتم اموزشگاه که منشی اموزشگاه به افسره گفت بابا ما اینو میشناسیم از اول ثبت نام حضور داشته. خلاصه شد خاطره ای فراموش نشدنی. ببخشید دوستان طولانی شد
  در ضمن اصلا استرس نداشته باشین توکلتون به خدا باشه حتما قبول میشین اصلا هم نا امید نشین من کسی بودم که رانندگی روزای اول که رفتم کلاس به شدت افتضاح بود واسه همتون ارزوی موفقیت تو تمام مراحل زندگی می کنم. شاد باشید

 54. سلام دوستان، خدا رو شکر منم سه شنبه قبول شدم
  دومین باری بود که امتحان میدادم. امیدوارم همتون موفق باشین…
  به هیچ وجه استرس نداشته باشین چون استرس عملکردتونو مختل میکنه…

 55. سلام من دیروز دوشنبه برای بار پنجم قبول شدم انگار یه باری از روی دوشم برداشته شده . امیدوارم که همه موفق باشن و توی امتحان رانندگی و تمام امتحانای زندگی شون قبول شن. با تشکر از سایت یو سی

 56. منم امروز برا بار ۸ قبول شدم راحت شدم بالاخره مرسی از همه واقعا نظرات همگی در روحیم موثر بود امیدوارم همگی موفق بشن

 57. سلام من بار پنجم خداروشکر قبول شدم امیدوارم همه موفق باشن از دیدگاه های همه عزیزان استفاده کردم ممنون هوراااااااااااااااااااااااااااااااااا

 58. امروز بار چهارمم بود که رد شدم از خجالتم به خانوادم گفتم قبول شدم. 😓خیلی سخت گرفت سرهنگه پارک دوبل زدم دنده عقبم رفتم برگشته میگه فرمونو دیر میچرخونی مکث میکنی اخه اینم شد دلیل چیکار کنم کم آوردم الانم خانوادم فک میکنن قبول شدم دعا کنین سری دیگه که میرم قبول شم 😞

 59. بالاخره قبول شدم هورااااااااااااااااا بار سومم بود…مطمئنم اگه مربیمو عوض نمیکردم بازم مردود میشدم یه پیرزن غرغرو بودخخخخخخخ

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش های الزامی با * مشخص شده اند. *

*