سوالات متداول از پورتال یو سی (شما می توانید)

مجموعه ای از مهم ترین سوالات متداولی که برای همراهان خوب پورتال یو سی (شما می توانید) تا به حال پیش آمده است و با یو سی مطرح کرده اند، را در ادامه بیان و به آنها پاسخ داده شده است.

1. هدف از تاسیس یو سی چیست؟

پورتال یو سی (شما می توانید) درصدد ارائه این بینش است که همه ی ما انسان ها توانایی های خارق العاده ای داریم که می توانیم آنها را پرورش داده و در راستای موفقیت شخصی، اجتماعی و کمک به هم نوعان خود بکار ببریم. پورتال یو سی برای رسیدن به این هدف، سعی در نگارش مطالب و مقالات علمی با کیفیت و بروز داشته، و آنها را در دسترس و اختیار عموم افراد قرار می دهد.

2. آیا یو سی یک منبع قابل اعتماد است؟

ایده ی انجام تحقیقات و ارزیابی منابع آنلاین قبل از استفاده از آنها، بسیار خوب است. در این زمینه به چند مورد برای سنجش قابلیت اعتماد اشاره می کنیم:

  • روش کار: یو سی در تلاش برای ارسال و تصحیح مقالات بروز و کاربردی، بدون تعصبات شخصی است. همه ی مطالب یو سی شامل داده های قابل اثبات بوده و توسط حداقل یک متخصص مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.
  • طول عمر: این مجموعه فعالیت خود را از سال 1383 شروع و از سال 1392 تحت نام پورتال یو سی (شما می توانید) فعالیت می نماید.
  • شفافیت در منابع مورد استفاده: تمام محتوای درج شده در یو سی دارای یک لیست کامل از منابع مورد استفاده می باشند. نویسندگان یو سی در پژوهش هایشان حداقل یک یا دو منبع معتبر را به عنوان تکیه گاه محتوای خود، انتخاب می کنند.
  • معیار انتخاب نویسندگان: یو سی به شدت در انتخاب و ارزیابی نویسندگان دقت نظر دارد و به راحتی فردی مجوز نگارش در یو سی را بدست نمی آورد.
  • کنترل و بازرسی: محتوای یو سی در چند نوبت، توسط افراد مختلف مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند تا کیفیت لازم را برای ارائه به مخاطب داشته باشند.
  • اعتبار: نگاه و طرز فکر مخاطبان و تحلیلگران نسبت به پورتال یو سی (شما می توانید)؛ به عنوان یک مجموعه معتبر علمی – آموزشی است.

3. آیا محتوای یو سی به روز است؟

خب؛ سرعت پیشرفت علم و دانش بسیار زیاد می باشد. با این حال یو سی تمام تلاش خود را بکار می برد تا محتوای خود را بروز نگه دارد یا از موضوعات روز علم و دانش در جهت تکمیل دانسته های قبلی بنویسد.

4. اعتبار مطالب و مقالات یو سی در چه حدی است؟

تمامی محتوایی که در یو سی منتشر می شوند از جمله مطالب، مقالات، مسابقه ها، تصاویر، فیلم ها و… توسط هیئت تحریریه یو سی که متشکل از افراد صاحب نظر در حوزه های مختلف فنی، علمی و تجربی می باشد، بررسی و تایید می گردند.

5. چگونه یک موضوع مقاله را پیشنهاد دهم؟

شما می توانید پیشنهادهای خود را به ایمیل edu@youc.ir ارسال نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که یو سی در حال حاضر یک لیست طولانی از ایده های مقالات جدید دارد و عوامل بسیاری در تصمیم به نگارش یک مقاله نقش دارند.

6. مطلبی نیاز به اصلاح دارد، چگونه اطلاع دهم؟

اگر اشتباه تایپی، یا یک لینک نامعتبر و… را پیدا کردید، لطفاً از بخش دیدگاه همان مطلب اطلاع دهید. یو سی خیلی خوشحال می شود آنها را تعمیر و اصلاح کند.

7. می خواهم از مقالات یو سی در پروژه هایم استفاده کنم. آیا اجازه این کار را دارم؟

یو سی با خوشحالی اجازه ی استفاده از مقالات را برای اهداف آموزشی و غیرانتفاعی در خارج از حوزه وب (اینترنت) می دهد. البته از شما خواهش می کنیم که در محتوا تغییری ایحاد نکنید و از یو سی به عنوان منبع استناد نمایید.

8. آیا یو سی حقوق مالکیت و کپی رایت را رعایت می کند؟

هیچ مجموعه ای امکان دریافت تایید و اجازه از همه ی توسعه دهندگان علم را ندارد؛ یو سی نیز برای آنکه به خواسته و هدف خدمت به مردم جامه عمل بپوشاند، از این موضوع مستثنی نیست. به همین دلیل تمامی محتوایی که در یو سی منتشر می شوند با ذکر منبع می باشند تا برای صاحبان محتوا نیز، نوعی بار معرفی و تبلیغاتی داشته باشد، و به دلیل اعتباری که یو سی در میان مخاطبان خود دارد، این کار اعتبار مناسبی برای صاحبان محتوا به وجود می آورد.

با این حال، اگر از فرد یا مجموعه ای، محتوایی در یو سی با ذکر نامشان منتشر شده است و آنها رضایت بر این امر ندارند، می توانند با ارسال درخواست کتبی خود، خواستار حذف آن محتوا باشند. یو سی پس از احراز هویت ارسال کننده ی درخواست، اقدام به حذف و از انتشار سایر آثار درخواست کننده در آینده جلوگیری می کند.

9. چگونه می توانم از یو سی حمایت کنم؟

حضور شما در پورتال یو سی و معرفی آن به سایر افراد، موجب دلگرمی و حمایت از یو سی می باشد. از نظر مالی نیز، بودجه نامحدود به یو سی این فرصت را می دهد که به افراد بیشتری در راستای اهداف بشر دوستانه خود، خدمت کند. اگر شما تمایل دارید در این فعالیت خداپسندانه شریک باشید، می توانید از بخش حمایت از یو سی مبالغ یا امکانات دلخواه خود را در اختیار یو سی بگذارید.

در این ارتباط لازم به ذکر است که حمایت های شما در جهت توسعه و بهبود کیفی مطالب و مقالات یو سی استفاده خواهد شد و تحت هیچ شرایطی از این امکانات برای هزینه های شخصی یا جشن های سازمانی استفاده نمی شود.

10. چگونه می توانم در یو سی بنویسم؟

یو سی در نظر دارد تا محتوای آن از یک سبک نگارش برخوردار باشند؛ به همین علت، از قبول مطالب عموم متخصصین و اهل قلم معذور است. اما شما می توانید با یو سی همکاری کنید و مطالب آموزشی یا تجربیات خود را در دسترس عموم افراد قرار دهید. در این رابطه از شما تقاضا داریم که به فرصت های شغلی در پورتال یو سی (شما می توانید) مراجعه کنید.

11. چگونه می توانم در یو سی تبلیغ کنم؟

لطفاً دستورالعمل بخش پذیرش آگهی را مطالعه نمایید.

12. امنیت اطلاعات شخصی من در یو سی در چه حدی است؟

ما می دانیم که امنیت و حریم خصوصی برای شما مهم هستند و آنها برای ما هم مهم می باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سیاست حفظ حریم خصوصی در پورتال یو سی (شما می توانید) را مطالعه نمایید.

13. عضویت در خبرنامه همکلاسی؛ سلام! چه نفعی دارد؟

خبرنامه ایمیلی همکلاسی؛ سلام! یک راه ارتباطی بسیار عالی بین یو سی و همراهانش است؛ که در آن یو سی بهترین و خواندنی ترین مطالب آموزشی را برایتان ارسال می کند. این خبرنامه به هیچ عنوان قصد و نیت تجاری نداشته و هرگز اسپم ارسال نمی کند و موجب مزاحمت نمی شود. همچنین در این خبرنامه شما می توانید از تخفیف ها یا جوایزی که مجموعه های خارج از یو سی برای همراهان یو سی در نظر می گیرند با خبر شوید.

14. چگونه عضویت خود در خبرنامه را لغو کنم؟

انتهای هر خبرنامه، حاوی یک لینک برای لغو اشتراک است. لطفاً روی آن کلیک کنید.

15. چگونه می توانم با یو سی همکاری استخدامی داشته باشم؟

به فرصت های شغلی در پورتال یو سی (شما می توانید) مراجعه کنید.

16. چرا یو سی مراجعه کننده حضوری نمی پذیرد؟

پورتال یو سی (شما می توانید) از پذیرش مراجعه کننده حضوری و تماس تلفنی معذور است. به این دلیل که اکثر افراد به جای پرداختن به اصل درخواست خود، به تشریح موضوعات متفرقه و غیر کاربردی می پردازند. از آنجایی که نوشتن سخت تر از صحبت کردن می باشد، ارسال ایمیل کمک می کند تا همه افراد در کوتاه ترین جملات، خواسته یا سوال خود را مطرح نمایند.

دکمه بازگشت به بالا