خانه / سوالات متداول از پورتال یو سی (شما می توانید)

سوالات متداول از پورتال یو سی (شما می توانید)

مجموعه ای از مهم ترین سوالات متداولی که برای همراهان خوب پورتال یو سی (شما می توانید) تا به حال پیش آمده است و با یو سی مطرح کرده اند، را در ادامه بیان و به آنها پاسخ داده شده است.

۱. هدف از تاسیس یو سی چیست؟

۱. هدف از تاسیس یو سی چیست؟

پورتال یو سی (شما می توانید) درصدد ارائه این بینش است که همه ی ما انسان ها توانایی های خارق العاده ای داریم که می توانیم آنها را پرورش داده و در راستای موفقیت شخصی، اجتماعی و کمک به هم نوعان خود بکار ببریم. پورتال یو سی برای رسیدن به این هدف، سعی در نگارش مطالب و مقالات علمی با کیفیت و بروز داشته، و آنها را در دسترس و اختیار عموم افراد قرار می دهد.

۲. آیا یو سی یک منبع قابل اعتماد است؟

۲. آیا یو سی یک منبع قابل اعتماد است؟

ایده ی انجام تحقیقات و ارزیابی منابع آنلاین قبل از استفاده از آنها، بسیار خوب است. در این زمینه به چند مورد برای سنجش قابلیت اعتماد اشاره می کنیم:

  • روش کار: یو سی در تلاش برای ارسال و تصحیح مقالات بروز و کاربردی، بدون تعصبات شخصی است. همه ی مطالب یو سی شامل داده های قابل اثبات بوده و توسط حداقل یک متخصص مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.
  • طول عمر: پورتال یو سی (شما می توانید) از سال ۱۳۹۲ راه اندازی شده است.
  • شفافیت در منابع مورد استفاده: تمام محتوای درج شده در یو سی دارای یک لیست کامل از منابع مورد استفاده می باشند. نویسندگان یو سی در پژوهش هایشان حداقل یک یا دو منبع معتبر را به عنوان تکیه گاه محتوای خود، انتخاب می کنند.
  • معیار انتخاب نویسندگان: یو سی به شدت در انتخاب و ارزیابی نویسندگان دقت نظر دارد و به راحتی فردی مجوز نگارش در یو سی را بدست نمی آورد.
  • کنترل و بازرسی: محتوای یو سی در چند نوبت، توسط افراد مختلف مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند تا کیفیت لازم را برای ارائه به مخاطب داشته باشند.
  • اعتبار: نگاه و طرز فکر مخاطبان و تحلیلگران نسبت به پورتال یو سی (شما می توانید)؛ به عنوان یک مجموعه معتبر علمی – آموزشی است.

۳. آیا محتوای یو سی به روز است؟

۳. آیا محتوای یو سی به روز است؟

خب؛ سرعت پیشرفت علم و دانش بسیار زیاد می باشد. با این حال یو سی تمام تلاش خود را بکار می برد تا محتوای خود را بروز نگه دارد یا از موضوعات روز علم و دانش در جهت تکمیل دانسته های قبلی بنویسد.

۴. اعتبار مطالب و مقالات یو سی در چه حدی است؟

۴. اعتبار مطالب و مقالات یو سی در چه حدی است؟

تمامی محتوایی که در یو سی منتشر می شوند از جمله مطالب، مقالات، مسابقه ها، تصاویر، فیلم ها و… توسط هیئت تحریریه یو سی که متشکل از افراد صاحب نظر در حوزه های مختلف فنی، علمی و تجربی می باشد، بررسی و تایید می گردند.

۵. چگونه یک موضوع مقاله را پیشنهاد دهم؟

۵. چگونه یک موضوع مقاله را پیشنهاد دهم؟

شما می توانید پیشنهادهای خود را از فرم تماس با یو سی، مطرح نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که یو سی در حال حاضر یک لیست طولانی از ایده های مقالات جدید را دارد و عوامل بسیاری در تصمیم به نگارش یک مقاله نقش دارند.

۶. مطلبی نیاز به اصلاح دارد، چگونه اطلاع دهم؟

۶. مطلبی نیاز به اصلاح دارد، چگونه اطلاع دهم؟

اگر اشتباه تایپی، یا یک لینک نامعتبر و… را پیدا کردید، لطفاً از طریق فرم تماس با یو سی، اطلاع دهید. یو سی خیلی خوشحال می شود آنها را تعمیر و اصلاح کند.

۷. می خواهم از مقالات یو سی در پروژه هایم استفاده کنم. آیا اجازه این کار را دارم؟

۷. می خواهم از مقالات یو سی در پروژه هایم استفاده کنم. آیا اجازه این کار را دارم؟

یو سی با خوشحالی اجازه ی استفاده از مقالات را برای اهداف آموزشی و غیرانتفاعی می دهد. البته از شما خواهش می کنیم که در محتوا تغییری ایحاد نکنید و از یو سی به عنوان منبع استناد نمایید.

۸. آیا یو سی حقوق مالکیت و کپی رایت را رعایت می کند؟

۸. آیا یو سی حقوق مالکیت و کپی رایت را رعایت می کند؟

هیچ مجموعه ای امکان دریافت تایید و اجازه از همه ی توسعه دهندگان علم را ندارد؛ یو سی نیز برای آنکه به خواسته و هدف خدمت به مردم جامه عمل بپوشاند، از این موضوع مستثنی نیست. به همین دلیل تمامی محتوایی که در یو سی منتشر می شوند با ذکر منبع می باشند تا برای صاحبان محتوا نیز، نوعی بار معرفی و تبلیغاتی داشته باشد، و به دلیل اعتباری که یو سی در میان مخاطبان خود دارد، این کار اعتبار مناسبی برای صاحبان محتوا به وجود می آورد.

با این حال، اگر از فرد یا مجموعه ای، محتوایی در یو سی با ذکر نامشان منتشر شده است و آنها رضایت بر این امر ندارند، می توانند با ارسال درخواست کتبی خود، خواستار حذف آن محتوا باشند. یو سی پس از احراز هویت ارسال کننده ی درخواست، اقدام به حذف و از انتشار سایر آثار درخواست کننده در آینده جلوگیری می کند.

۹. چگونه می توانم از یو سی حمایت کنم؟

۹. چگونه می توانم از یو سی حمایت کنم؟

حضور شما در پورتال یو سی و معرفی آن به سایر افراد، موجب دلگرمی و حمایت از یو سی می باشد. از نظر مالی نیز، بودجه نامحدود به یو سی این فرصت را می دهد که به افراد بیشتری در راستای اهداف بشر دوستانه خود، خدمت کند. اگر شما تمایل دارید در این فعالیت خداپسندانه شریک باشید، می توانید از بخش حمایت مالی مبالغ دلخواه خود را به حساب یو سی واریز نمایید. در این ارتباط لازم به ذکر است که حمایت های مالی شما در جهت توسعه و بهبود کیفی مطالب و مقالات یو سی هزینه خواهد شد و تحت هیچ شرایطی از این مبالغ برای هزینه های شخصی یا جشن های سازمانی استفاده نمی شود.

۱۰. چگونه می توانم در یو سی بنویسم؟

۱۰. چگونه می توانم در یو سی بنویسم؟

یو سی در نظر دارد تا محتوای آن از یک سبک نگارش برخوردار باشند؛ به همین علت، از قبول مطالب عموم متخصصین و اهل قلم معذور است. اما شما می توانید با یو سی همکاری کنید و مطالب آموزشی یا تجربیات خود را در دسترس عموم افراد قرار دهید. در این رابطه از شما تقاضا داریم که به توضیحات سوال ۱۸ مراجعه نمایید.

۱۱. چگونه می توانم در یو سی تبلیغ کنم؟

۱۱. چگونه می توانم در یو سی تبلیغ کنم؟

تبلیغات در یو سی هم گران می باشد و هم بسیار سخت.

همانگونه که یو سی در انتشار محتوا بسیار دقت می کند، در تایید آگهی های تبلیغاتی نیز سختگیری های خاص خود را دارد. این دقت نظر یو سی باعث می شود که تبلیغات شما در میان سایر تبلیغات معتبر و برندهای خوشنام دیده شود.

اگر شما، شخص یا مجموعه ی معتبری هستید، مطمئناً شرایط یو سی برایتان ساده خواهد بود. در این صورت لطفاً دستورالعمل بخش پذیرش آگهی را مطالعه نمایید.

۱۲. چگونه می توانم جوایز یک دوره از مسابقات یو سی را تقبل کنم؟

۱۲. چگونه می توانم جوایز یک دوره از مسابقات یو سی را تقبل کنم؟

این اتفاق هم برای یو سی، همراهان آن و همین طور برای شما بسیار عالی خواهد بود.

تقبل و اهدای جوایز هر دوره از مسابقات، نوعی حمایت و کمک به یو سی می باشد و ما بسیار از این بابت خوشحال و سپاسگزار خواهیم بود. همراهان یو سی نیز، مطمئناً استقبال خواهند کرد!

اما در مورد شما؛ شما یا قصد و نیت خیری دارید، که ان شاء الله به خواسته ی خود می رسید و اَجر آن را از خداوند متعال دریافت می کنید و یا اینکه اهداف تجاری و بازاریابی دارید، که در این صورت یو سی با مطرح کردن دائمی نام شما در مسابقه و همچنین ذکر نام شما در میان حامیان یو سی، موجب بیشتر دیده شدن کسب و کار شما می گردد.

یو سی هیچگونه حداقل یا حداکثری برای جوایز در نظر نمی گیرد. انتخاب این مورد در اختیار شما می باشد. اما هر هدیه ای را که انتخاب نمودید، باید در اختیار پورتال یو سی قرار دهید. همچنین باید توجه داشته باشید که هدایای شما باید از کیفیت مطلوب برخوردار باشند و نباید موجب آزار همراهان یو سی شود. به عنوان مثال کالایی معیوب را به عنوان هدیه انتخاب نکنید!!

لطفاً درخواست خود را از فرم تماس با یو سی ارسال نمایید.

۱۳. برای دریافت جایزه ام چه کاری باید انجام دهم؟

۱۳. برای دریافت جایزه ام چه کاری باید انجام دهم؟

تنها راه ارتباطی یو سی با شما ایمیل تان (که در زمان ثبت نام استفاده کرده اید) می باشد. یو سی حداکثر تا یک هفته بعد از اعلام نتیجه مسابقه با شما تماس می گیرد. اگر طی یک هفته تماسی از طرف یو سی با شما برقرار نشد، لطفاً از فرم تماس با یو سی در ارتباط باشید.

۱۴. امنیت اطلاعات شخصی من در یو سی در چه حدی است؟

۱۴. امنیت اطلاعات شخصی من در یو سی در چه حدی است؟

ما می دانیم که امنیت و حریم خصوصی برای شما مهم هستند و آنها برای ما هم مهم می باشند. در مورد امنیت اطلاعات شخصی شما مانند مشخصات فردی، آدرس و شماره تماس و شاید اطلاعات بانکی، در ابتدا لازم به ذکر است که یو سی تضمین می کند که هرگز اطلاعات شما در اختیار هیچ شخص، سازمان دولتی یا خصوصی و… قرار نمی دهد، حتی در راستای تعطیلی فعالیت هایش.

همچنین یو سی تلاش می کند تا نکات امنیتی را در نظر داشته باشد. در همین راستا یو سی مجهز به گواهینامه SSL می باشد که شما می توانید با خیالی راحت و آسوده اطلاعات شخصی خود را در یو سی وارد نمایید.

۱۵. عضویت در خبرنامه همکلاسی؛ سلام! چه نفعی دارد؟

۱۵. عضویت در خبرنامه همکلاسی؛ سلام! چه نفعی دارد؟

خبرنامه ایمیلی همکلاسی؛ سلام! یک راه ارتباطی بسیار عالی بین یو سی و همراهانش است؛ که در آن یو سی بهترین و خواندنی ترین مطالب آموزشی را برایتان ارسال می کند. این خبرنامه به هیچ عنوان قصد و نیت تجاری نداشته و هرگز اسپم ارسال نمی کند و موجب مزاحمت نمی شود. همچنین در این خبرنامه شما می توانید از تخفیف ها یا جوایزی که مجموعه های خارج از یو سی برای همراهان یو سی در نظر می گیرند با خبر شوید.

۱۶. چگونه عضویت خود در خبرنامه را لغو کنم؟

۱۶. چگونه عضویت خود در خبرنامه را لغو کنم؟

انتهای هر خبرنامه، حاوی یک لینک برای لغو اشتراک است. لطفاً روی آن کلیک کنید.

۱۷. آیا می توانم وب سایتی همانند یو سی راه اندازی کنم؟

۱۷. آیا می توانم وب سایتی همانند یو سی راه اندازی کنم؟

بله؛ حتماً.

هر چند که راه اندازی و اداره ی وب سایتی به گستردگی یو سی بسیار سخت می باشد، اما سختی و مشکلات هرگز نباید موجب محدودیت شوند. شما اقدام کنید و اگر به کمک هم نیاز داشتید با ما در میان بگذارید.

۱۸. چگونه می توانم با یو سی همکاری کنم؟

۱۸. چگونه می توانم با یو سی همکاری کنم؟

دو کلمه همکاری و استخدام در یو سی معنی مختلفی دارند. همکاری در یو سی به این معنا است که شما تخصص خاصی دارید و نمی خواهید به صورت تمام وقت در دفتر یو سی مشغول به کار شوید. یو سی این شیوه را بیشتر برای متخصصین، مترجمین و افراد اهل قلم به کار می برد. این گروه از افراد لازم است در ابتدا تعدادی مطلب (حداقل ۱۰ نمونه) برای یو سی ارسال کنند. مطالب ارسالی تنها برای سنجش نویسنده می باشد و حتی در صورتی که مطالب در پورتال یو سی (شما می توانید) با نام نویسنده منتشر شوند، هیچ مبلغی از این بابت به نویسنده پرداخت نمی شود.

یو سی در ابتدا به دست اول و روان بودن در کنار کاربردی بودن مطالب بسیار حساس است. سپس در صورتی که مطالب ارسالی مورد تایید علمی هیئت تحریریه یو سی قرار بگیرند، یو سی تفاهم نامه ای با این افراد امضاء می کند و از آن لحظه به بعد به مطالب ارسالی همکار یو سی حق الزحمه پرداخت می شود. حق الزحمه پرداختی متناسب با محتوای ارائه شده متفاوت می باشد.

برای شروع می توانید ابتدا یک رزومه کامل از خودتان را از طریق فرم تماس با یو سی ارسال کنید و پس از آن نمونه کارهای خود را ارسال نمایید. لطفاً توجه داشته باشید:

  1. در نمونه کارهای ارسالی خود باید حتماً منابعی که بیشترین استفاده را از آنها داشته اید را ذکر کنید.
  2. نمونه کار شما باید در فرمت ورد (Word) ارسال شود.

۱۹. چگونه می توانم در یو سی استخدام شوم؟

۱۹. چگونه می توانم در یو سی استخدام شوم؟

استخدام در یو سی به صورت تمام وقت است و در اکثر مواقع، یو سی در تمامی روزهای هفته بدون استثناء مشغول خدمت رسانی می باشد. البته تفریح، تعطیلی و سرگرمی هم به جای خودش دارد!

داشتن خوش خلقی، انگیزه، تخصص و مهارت (نه صرفاً مدرک دانشگاهی) مهم ترین اولویت های یو سی برای استخدام می باشند.

از آنجایی که موضوع فعالیت های یو سی بسیار گسترده است و تقریباً تمامی حوزه ها را پوشش می دهد یا در آینده ای نزدیک پوشش خواهد داد! به تمامی تخصص ها نیاز دارد. لطفاً رزومه ای کامل از خود بخصوص توانایی ها و علائق تان را از طریق فرم تماس با یو سی ارسال نمایید. رزومه های شما مطالعه شده و در صورت داشتن اولویت های مد نظر یو سی، با شما جهت ملاقات حضوری تماس گرفته می شود. این فرآیند ممکن است از یک روز تا سه ماه زمان لازم داشته باشد. اگر تا سه ماه از یو سی خبری نشد، به معنای رد شما نیست. ممکن است در آن زمان خاص به تخصص شما در یو سی نیاز نبوده و در آینده یو سی به شما نیاز داشته باشد. اما از آنجایی که فرض می شود شما در جستجوی شغل بوده اید و ممکن است پس از سه ماه مشغول به کار شده باشید، یو سی با رزومه هایی که سه ماه از ارسال آنها گذشته است، دیگر تماس نمی گیرد. بنابراین اگر شما پس از سه ماه هنوز جایی مشغول به کار نشده اید و یا هنوز تمایل به استخدام در یو سی را دارید، حتماً روزمه خود را هر سه ماه یکبار ارسال کنید.