راه‌های درمان مسمومیت با سفید کننده وایتکس

مسمومیت با ترکیبات شیمیایی خانگی (جدا از آفت‌کش‌ها) جزء مسمومیت‌های رایجی است که می‌توانند خطرناک و تهدید کننده باشند. از ترکیبات شیمیایی که مصارف خانگی دارند، می‌توان به سفید کننده‌ها یا وایتکس، چاه بازکن‌ها، پاک کننده‌ها، کفشوی‌ها و جرم‌گیرها اشاره کرد.

وایتکس‌های خانگی، محرک‌های ملایم تا متوسط در نظر گرفته می‌شوند. علائم رایج تهوع، استفراغ، درد شکمی، اسهال و سرفه که در پی تماس خوراکی یا استنشاقی وایتکس رخ می‌دهد، خطرناک نبوده و مراجعه به مراکز درمانی، لازم نیست. اما اگر علائمی همچون اختلال در تنفس، ترشح بیش از حد بزاق، اختلال در بلع، سوختگی پوستی و سوختگی در دهان فرد دیده شود، ارجاع به پزشک الزامی است.

درمان مسمومیت با وایتکس

درمان مسمومیت با وایتکس با رقیق‌سازی بوسیله خوراندن شیر یا آب صورت می‌گیرد. رقیق‌سازی برای کودکان به میزان 120 سی‌سی (نصف لیوان) و در مورد بزرگسالان یک لیوان پُر محسوب می‌شود. اگر فرد مسموم به علت استفراغ، مایعات را از بدن خارج نمود، می‌توان دوباره این کار را تکرار کرد و جای نگرانی وجود ندارد.

در صورت تماس چشمی، باید به مدت یک ربع کامل چشم را با آب ولرم یا نرمال شستشو داد. سپس حتماً به چشم پزشک برای معاینه مراجعه شود.

در صورت استنشاق، اختلال تنفسی متداول است و می‌توان با مراجعه به مکان‌هایی با هوای تازه و همچنین استفاده از اسپری سالبوتامول، به فرد مسموم کمک کرد. اما اگر اختلال تنفسی بیش از 6 ساعت ادامه پیدا کرد، مراجعه به مراکز درمانی الزامی است. همچنین اگر تنفس فرد سریع و کوتاه و همراه با خس خس شده بود نیز ارجاع به پزشک ضروری می‌باشد.

اگر فرد مسموم، همزمان چند ماده شیمیایی را مخلوط کرده و در معرض گازهای حاصل از آن قرار گرفته باشد نیز ارجاع به پزشک الزامی است.

درمان مسمومیت با سایر مواد شیمیایی

در ادامه به مسمومیت با چند ماده شیمیایی دیگر نیز اشاره کوتاهی خواهیم داشت:

 • چاه بازکن‌ها: این دسته از ترکیبات بسیار خطرناک محسوب می‌شوند. فرد مسموم باید به سرعت به مراکز درمانی مراجعه نماید. همچنین در مسمومیت با چاه بازکن‌ها نباید از روش رقیق‌سازی استفاده نمود.
 • گاز پاک کن‌ها: از آنجا که درصد سود (سدیم هیدروکسید) در این ترکیبات بالای 2 درصد است، بطور قطع مراجعه به پزشک الزامی است. در این موارد رقیق‌سازی باید انجام شود.
 • کفشوی‌ها: این ترکیبات قلیایی بسیار قوی هستند و عملاً در مسمومیت خود علامت خاصی ایجاد نمی‌کنند. درمان مسمومیت فقط باید با رقیق‌سازی صورت بگیرد. سپس به مراکز درمانی مراجعه شود.
 • شیشه پاک کن: ترکیب اصلی شیشه پاک کن‌ها الکل است که می‌تواند اتانول، ایزوپروپیل الکل و در بعضی موارد متانول باشد. هر موردی از مواجهه با شیشه پاک کن‌ها باید به سرعت به مراکز درمانی مسمومیت، ارجاع داده شود.
 • جرم‌گیر کتری: فرمولاسیون این ترکیبات فرمیک اسید است و علائم مسمومیت متانول را ایجاد می‌کند. در این مورد ارجاع فوری الزامی است. همچنین در این موارد به علت افزایش جذب ترکیب، رقیق‌سازی نباید انجام شود.

سلامتی شما آرزوی ما است.

منابع

 1. مقاله دکتر امیر بقایی (متخصص سم شناسی). مجله سلام سلامت.
نمایش بیشتر

‫216 دیدگاه

 1. تورو خدا کمکم کنید
  هشت هفته باردارم
  یه هفته پیش از جرمگیر برای شستشوی حمام و دسشویی استفاده کردم
  دچار تنگی نفس
  سرفه های خشک
  گرفتگی بینی
  شدم
  شبها اصلا بخاطر تنگی نفس و سرفه نمیتونم بخابم
  بنظرتون تا کی اینجوریم؟؟؟؟
  کی خوب میشم؟
  یه هفته گذشته
  چند هفته دیگه باید بگذره؟

 2. سلام ایشالا همه سالم و سلامت باشین من ۷، ۸ سال پیش وایتکس و جرم گیر
  رو مخلوط کردم البته اینجوری که اول وایتکس رو ریختم کف حمام ، میخواستم حمام رو بشورم بعد چون ته قوطیش بود و تموم شد رفتم یه قوطی دیگه اُوُردم ریختم نگو وایتکس نبوده و جرم گیر بوده یعنی قویترین اسید که اسید سولفوریکه، همین که ریختم گلوم آتیش گرفت دویدم توحال ، خداروشکر مامانم خونه بودفکرکردم دیگه کارم تمومه میمیرم، به مامانم نگفتم که آتیش گرفتم که نترسه قربونش برم فقط گفتم زنگ بزن اورژانس جرم گیر و وایتکس قاطی شد گلوم خیلی میسوزه البته از گریه هام و ترسی که تو وجودم بود دیگه فهمید ، اورژانس گفت نترسین ۲، ۳ تا لیوان شیر ولرم بخوره تو هوای آزاد نفس بکشه اگه حالش خیلی بده بیایم یه آمپول ضد حساسیت بزنیم یا اگه میخواین خودتون برین اورژانس بیمارستان بگین چی شده خودشون میزنن منم ترسم ریخت و خدایی با شیر ولرم گلوم خیلی کم بهتر شد ، پا شدم رفتم دکتر اورژانس آمپول رو زد یعنی شاید باورتون نشه همینکه اومدم بیرون از درمانگاه ،درمانگاه انصار چارراه تلفن خونه هفت حوض بود، باور کنید اصلا گلوم خوب شد انگار نه انگار که این گلو سوخته بود مثل معجزه یعنی اینقد خوشحال بودم دوست داشتم تو خیابون بپرم بالا پایین حالا یه سه سالی میشه که وقتی از وایتکس استفاده میکنم برای شستن سرویس بهداشتی یه کم گلوم سوزش میگیره تا چند ساعت ، حالا میگم برم دکتر توضیح بدم اون آمپول ضد حساسیته رو دوباره برام تجویز کنه راحت شم حتما اثرش از بین رفته اسم آمپوله هم که نمیدونم چیه فقط دکتره گفت آمپول ضد حساسیته ، الان نظر دوستان رو خوندم البته نه همه رو ولی کسی حرفی از این آمپول نزده یعنی این آمپول همون آنتی هیستامینه با تاثیر زیاده؟؟ خوب الان میرم سرچ میکنم ولی دوستان ای کاش اصلا این وایتکس نبود خوب اخه وقتی هست آدم استفاده میکنه دیگه،همش نگرانم آخرش سرطان بگیرم? پس قدیما چیکار میکردن واقعا زندگیا همینجوری سخت و سختتر میشه ، قُرقُرا هم همینجوری بیشتر و بیشتر میشه البته خودم رو میگما

  1. عزیزم ،سرکه و پودر ماشین لباسشویی قاطی کن بهتر از وایتکس تمیز میکنه تضمینی بهت پیشنهاد میدم

  2. شاید جای امپول ضد حساسیت مرفین بهت زدن انقد شادمان شدی و حال کردی ک دوباره دلت میخواد?احتمالا بتامتازون بهتون زدن یادبگیر اسمشو یادت نره

 3. من الان نمیدونستم اب و وایتکس و جرم گیر من رو قاطی کردم و یکم ازش تنفس کردم الان نمیتونم کامل نفس بکشم نفس های کوتاه میکشم الان باید چیکار کنم؟ یکم حس گرفتگی دارم و نمیتونم درست نفس بکشم و فقط نفس های کوتاه میکشم

  1. منم امشب همین کارو کردم. نمیتونم درست نفس بکشم. میشه راهنماییم کنی؟ کمی هم درد قفسه سینه دارم؟

 4. سلام من خواستم دستام رو با تاید بشورم چون روغنی بود
  نگو اشتباهی پودر جوهر نمک جامد که توی بطری ریخته شده بود رو درش رو باز کردم تا حد مرگ سرفه کردم ریه ام رو حسابی تحت فشار قرار داد کم مونده بود خون سرفه کنم
  آب زیاد خوردم
  آب قرقره کردم
  به جای شیر آب هویج و آب سیب خوردم
  چند تا نفس عمیق کشیدم
  بعد از گذشت ۲ ساعت کم کم حالم بهتر شد

  دوستان هرچی بخواهید حساس تر باشید بدتر وضعیتتون وخیم تر میشه اصلا استرس و نگرانی نداشته باشید

  همیشه بحران ها رو مدیریت کنید و قوی باشید

 5. سلام
  واقعاً تشکر از همه دوستان به خاطر به اشتراک گذاری مطالب
  بنده هم وظیفه دونستم بگم
  بنده حدود یک ماه پس از ابتلا به کرونا و بهبود حدود 7-8 ساعت پس از استفاده ترکیبی از وایتکس و یک مدل مایع تمیز کننده کف، علائم ام شروع شد اول بدن درد ، تب و لرز شدید ، احساس ضعف بعدش حالت تهوع، اسهال و سردرد
  البته هنوز هم نمی دونم آثار کرونا است یا مسمومیت ولی با توجه به تجربه دوستان احتمال میدم از مسمومیت باشه. الان هم حدود 3 روز گذشته هنوز علایم گوارشی رو دارم ولی بهتر شده.
  دوستان اگه برای درمان علایم گوارشی مثل درد راهکاری دارند بفرمایند.
  سپاس

 6. سلام دوستان من یک ماه پیش جرم گیر ووایتکس رو قاطی کردم ۳ روز حالت تهوع افت فشار شدید سرگیجه داشتم مدفوعمم سیاه بود رفتم بیمارستان ۶ روز بستری شدم و سیتی اسکن و نوار قلب و آندسکپی و سنوگرافی شدم بعد اینکه مسموم شدم یه لیوان شیر خورده بودم ک اون سم رو از ریه شست و رفت تو معدم و یه لایه معده من رو سوزوند وقتی رفتم بیمارستان یه لوله از دماغم فرستادن تو ریم و من یه سره بالا میاوردم هر روز مرگمو جلو چشام میدیدم آرزو میکردم بمیرم اینقد عذاب نکشم خلاصه دکتر گفت اسید معدت زیاده و باید لانزو و لیبرو بخوری خوردم تا یک ماه و جواب همه آزمایشات خدارو شکر خوب بود بالای ۶ دکتر گفتن ۳ تا ۶ ماه طول میکشه تا خوب شی من بعد یک ماه هنوز همون علائم خستگی حالت تهوع سر درد گیجی سوت توی گوش درد معده و حتی گرفتگی گلو تک سرفه افت سریع فشار رو دارم ولی به شدت اول نیست روحیم داغونه گاهی میخواستم خودم رو بکشم اما میخوام بگم ضربه شدید روحی خوردم امیدوارم هیچ کس این بلا سرش نیاد برای همه آرزوی سلامتی دارم باید صبور باشیم تا خوب شیم

  1. الهی آمین من که فقط به ظرفام استکاننام وایتکس زدم گرفته بمو

 7. من که هنوز بعد 4 ماه خوب نشدم درست حسابی. البته خدا رو شکر اون حس تنگی نفس و سرفه و درد برطرف شده. منتهی اون حس گرفتگی گلو و همینطور قرمزی گلو کماکان سر جاشه. و وقتی استرسی میشم انگار یه طناب انداختن دور گردنم. الان یه مطلب خوندم راجع به گرفتگی گلو هنگام ناراحتی عصبی. جالب بود برام. میذارم اینجا شما هم استفاده کنید. هیچ وقت فکر نمکیردم استرس تا این حد مستقیم تاثیر بزاره روی گلو

  علت گرفتگی گلو در ناراحتی
  همانگونه که متخصصان شرح می دهند، سیستم عصبی ایمنی واکنش های بالایی دارد و سیستم عصبی سمپاتیک را کنترل می کند و در مواقع خاصی، واکنش هایی را درون بدن، وابسته به اتفاق رخ داده به وجود می آورد. این سیستم با سیستمی که پاسخ مبارزه را تولید می کند، برابر است و همراه با ذهن ناخودآگاه ما باعث ایجاد واکنش های دیگری در بدن از جمله سوء هاضمه و مشکلات گوارشی می شود.
  زمانی که این سیستم به حالت هایپر برسد، اول از همه اکسیژن را به تمام نقاط بدن می رساند که معمولاً اولین ناحیه صورت است و بدن برای این که اکسیژن را به کل بدن پخش کند، باید نفس عمیق بکشد.

  بغض و گریه در واقع تلاش می کند که هوای زیادی را وارد بدن کند و در نتیجه سیستم عصبی به حنجره دستور می دهد تا گلو را باز کند و هوای بیشتری را بدون غذا وارد ریه ها کند و تا جایی که می تواند باز بماند.
  به عبارت دیگر حنجره از پهنا بیش تر از حالت طبیعی باز باقی می ماند و هوای بیشتری را به داخل می کشد. در واقع در حالت طبیعی، باز شدن حنجره، حس خاصی ندارد اما گر قرار باشد که این رویداد هر روز از زندگی شما رخ بدهد، قطعاً حس بسیار بدی خواهد بود. در چنین مواقعی احساس می کنید که هنگام بلع، بدن شما تمام تلاشش را می کند تا حنجره را باز نگه دارد.
  طبیعتاً هنگامی که بدون گریه در حال خوردن چیزی می باشید، حنجره شما باز و بسته می شود. این پروسه تضمین می کند که غذا دقیقا به جای درست خود می رود و هوا نیز مثل همیشه وارد بدن می شد، بدون این که کار آنها با یکدیگر تداخل پیدا کنند اما وقتی که در حال گریه هستید، حنجره شما سعی دارد که باز بماند و این بازماندن هنگام عمل بلع نیز انجام خواهد شد.
  در نتیجه به عضلات موجود در ناحیه گردن فشار وارد می شود و احساس گرفتگی را القا می کند. گرفتگی گلو در واقع شبیه احساس گیر کردن گلوله در گلو می باشد و ممکن است برای هر کس در شرایط استرس زا رخ بدهد اما زمانی که آرام شوید، این اتفاق کاملا از بین می رود و حنجره شما عملکرد طبیعی قبل را در پیش می گیرد.

  1. سلام دوستان بعد از ۶ ماه من الان ۹۰ درصد خوبم ویتامین دی من پایین اومد ۶ ماه در حد مرگ رفتم

 8. سلام دوستان عزیز
  یکی از آشنایان منم از اواخر اسفند ماه به دلیل قرار گرفتن ساعتهای طولانی در محیط ضدعفونی شده با محلول وایتکس دچار علایم تنگی نفس و سرفه های خشک خفیف شده بود.
  اوایل فکر می کرد دچار کرونا شده بنابراین خودش رو در منزل قرنطینه کرده بود ولی به مرور زمان نه بهتر میشد نه حتی بدتر!
  با پزشک که مشورت کردیم اونم تایید کرد که می تونه در نتیجه مواد ضدعفونی کننده باشه و توصیه کرد که از اسپری استنشاقی بودزوناید استفاده کند چون محلول های ضدعفونی کننده به مژک های ریه اش آسیب وارد کرده و برای ترمیم نیاز به زمان هست. در کنارش روزانه یک عدد قرص ایروکاست 10 میلیگرم (عصرها) مصرف میکرد. ایروکاست باعث کاهش التهاب در مجاری تنفسی و کاهش تدریجی سرفه می شود. البته معمولا به تنهایی کافی نیست و بهتر است در کنار آن از داروهای ضدحساسیت و ضدسرفه دیگر به تجویز پزشک استفاده شود.
  ضمنا در طول دوره درمان از بوی مواد شوینده و انواع دود حتی اسفند و عنبرنسا و… پرهیز شود. مواد حساسیت زا مثل بادمجان، گردو و… مصرف نشود. مایعات ولرم بیشتر مصرف گردد.
  دوره درمان ممکن است طولانی باشد و نیاز به تحمل و صبر دارد.
  در ضمن حتما سایر علائم مثل تب بالای 37/8 درجه، تنگی نفس شدید، درد یا ناراحتی در قفسه سینه، بی اشتهایی مفرط، تهوع و استفراغ را پایش کنید در صورتیکه هر کدام از این علائم را داشتید حتما به یک پزشک درمانگاه یا مطب مراجعه کنید.
  مطالب بالا صرفا تجربه شخصی ما هست و به معنی تجویز برای سایر دوستان نیست ولی ضمن تشکر از دوستانی که تجربیاتشون رو در اینجا نوشتن خواستم منم تجربه مون رو با شما در میان بگذارم. حتما قبل از تهیه و مصرف هر دارویی به پزشک مراجعه کنین چون ممکنه بیماری های دیگه ای داشته باشین و باید متناسب با احوال هر شخص دارو تجویز بشه.
  برای همگی آرزوی سلامتی دارم.

  1. سلام به همگی من هم دو ماهه دچار این مشکل وایتکس شدم اختلال در تنفس که از طریق خمیازه نفس میکشیدم احساس سوزش و درد در قفسه سینه ۱۵ روز اشتها نداشتم به زور غذا میخوردم معده ام نیز داغون شد لانزو مصرف کردم که اشتهام برگشت احساس خستگی گیر کردن شی خارجی در گلو رفلاکس پیدا کردم

   1. سلام همه دوستان
    منم از حدود نوزده اسفند درگیر شدم علائمش هم تب خستگی خشکی بینی یعنی اصلا مخاط نداشت ناراحتی گوارشی یبست شدید و خستگی سردرد خلاصه خیلی اذیت شدم چون من مدت زیادی در معرض ای ماده موزی بودم و اصلا فکرشم نمیکردم که مشکلاتم از اون باشه الان بهترم ولی هنوز کاملا خوب نشدم. در تائید حرف یکی از دوستان استرس و عصبانیت علائم رو تشدید میکنه امیدوارم حال همتون خوب بشه از اینکه تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید از همگی تشکر میکنم.

    1. سلام دوستان من هم اوایل فروردین گرفتار وایتکس شدم تنگی نفس و رفلاکس معده با علایم گیر کردن چیزی در گلو اروغ و غیره پیدا کردم سی تی ریه گرفتم اندوسکپی گرفتم هنوز متوجه نشدم تنگی نفسم مربوط به رفلاکسه یا وایتکسه درد و سوزش قفسه سینه داشتم

  2. سلام.
   من یه روز رفتم برای تمیز کردن دستشویی که خانومم بیمار بود و نمیتونست. از شما چه پنهون که وایتکس و اسید جرمگیر و سفید کننده من رو باهم قاطی ریختم که خوب تمیز بشه که با گازی که تولید شد کم مونده بود بمیرم. علائمی که داشتم اول سوزش شدید گلو و ریه. بعد سرفه های وحشتناک در حدی که فکر میکردم الان تیکه های ریه ام بیان بیرون. تنگی نفس شدید گرفتم و داشتم گریه میکردم از شدت سرفه. اصلا نفس عمیق نمیتونستم بکشم. سرفه ها همراه با خلط بود. اول گفتم برم بیمارستان ولی اول خودم اقدام کردم.
   یه شیشه دوغ رو نم نم خوردم و نفس هام رو کوتاه کردم تا سرفه نکنم. بعدش سریع یه دوش اب سرد گرفتم. بعدش یه کم بهتر شدم سرفه هام کم شد. پسرم رفت یه بطری شیر گرفت و ملایم کردم. اونم نم نم میخوردم. مهمترین چیز موقع سرفه اینه که حتما دمر بخوابید و زیر سینه یه بالش کوچیک بزارید. تنفس عالی میشه و به ریه فشار نمیاد. قبلا کرونا شدید گرفته بودم که دکتر گفت این کارو کن که یادم افتاد و انجام دادم دوباره و جواب میده. شک نکنید. تو خونه یه آمپول ضد حساسیت بتامتازون معمولی داشتم و اونو زدم و دمر خوابیدم و چند ساعتی استراحت کردم. سرفه هام کاملا قطع شد با این کارها. ولی موقع نفس عمیشق کشیدن ریه ام درد میکرد و فشار میومد که به مرور زمان اونم بهتر میشه.
   این تجربه من بود.
   ولی از این کارا نکنید. فقط و فقط از یه شوینده استفاده کنید اونم با ماسک درست و حسابی.
   موفق باشید.

 9. سلام من هم دقیقا همین علامت ها رو عیناً داشتم به اضافه سردرد شدید مشکلات گوارشی و غیره و غیره کلا داغونم من از پونزده اسفند نزدیک دوماهه الان اما چاره نیس باید کنار بیاییم با ده تا متخصصم حرف زدم ولی انگار ن انگار

  1. اره من از عنبر نسا و اسپری سالبو تامول استفاده کردم. درمانش خیلی طول می کشه

  2. میشه بیشتر در مورد مشکلات گوارشیتون توضیح بدید چون برای من هم پیش اومد

   1. اومدم ببینم در چه حالین و بگم اصلا نگران نباشین من حدود پونزده اسفند درگیر شدم الان سه ماه میشه، علائم اولیه رو ندارم اما بشدت روحیه م خراب شده و بدنم حساس الان سه ماهه که تو گوشم صدای سوت شدید میاد خیلی داره اذیتم میکنه البته خشکی گلوم هنوزم به راهه، اوایل دل درد شدید یه بار چند وقت یبوست یه بار برعکس. اینارو گفتم که بخونین فقط و فقط و فقط استرس نداشته باشین چون باعث تقویت شدید علائم میشه.

 10. یعنی خوشم میاد کل اینترنت هیچ چیزی در این مورد نداره باز دم کاربرا گرم از همتون ممنونم خیلی مفید بود

 11. سلام منم از ١٣ اسفند با استنشاق الكل متانول مسموم شدم كه سر كار يكدفعه تنگي نفس گرفتم و با استرس پدر خودمو در اوردم تا هفت روز به اميد كه خوب ميشه نرفتم و بازم از الكل براي ضد عفوني استفاده ميكردم تا روز هفتم با ترسي كه از حمله تنفسي داشتم رفتم دكتر و سي تي و ازمايش خون دادم كوچكترين مشكلي نبود من حالت سلفه و تب نداشتم و دكتر قرص ضد استرس بهم داد كه بعد از خوردن طي ٥روز بدتر ميكرد حس ميكردم تنفس نميتونم بكنم بعد از ٢٠ روز رفتم بيمارستان قلب كل ازمايشهاي قلب انجام دادم سالم بودم با خودم فكر ميكردم شايد توي سي تي اول خودشو نشون نداده دوباره رفتم بعد ٤٠ روز از ترسم سي تي و ازمايش كه باز جواب كاملا سالم بود فقط مثل قبل با همون التهاب مواجه شدم كه دكتر ميگه بخاطر استرس و اضطرابت التهاب خوب نميشه ٤٠روز تنگي بدتر از اون اضطراب استرس كشيدم بخاطر وسواس زياد در استفاده از مواد شوينده راستي بهترين دارو گياهي كه بهم خيلي كمك كرد شيرين بيان و زردچوبه بود كه التهابمو كم ميكرد مواظب اعصابتون باشيد كه واقعا ميتونه تا حد جنون ببرتون فقط همين

  1. سلام بنده هم از روز ۵ اسفند تا الان در به علت مکان و موقعیت شغلی با استنشاق وایتکس و مواد شوینده مشکل شدید ریوی پیدا کردم و تا الان انواع و اقسام داروها را استفاده کردم و نتیجه خاصی نگرفته ام. از لحاظ روحی هم در وضعیت بدی قرار دارم جوری که شبها ۲ ساعت بیشتر نمیخوابم. شما از شیرین بیان و زردچوبه نتیجه گرفتی؟ چجوری استفاده میکنید؟ اگر کمکی میتونید به بنده بکنید. الان هم قرص جوشان acc مصرف میکنم

 12. سلام عزیزان من از قبل حدودا از هفته اخر اسفند همین مشکل رو دارم، درد در قفسه سینه بیشتر هنگام تکون خوردن، تنگی نفس تو هفته اول و حتی الانا‌ اگه تو خونه بوی غذا سنگین باشه… ریه سمت راستم به شدت اذیت شده و میشه
  حی میکنم یه میل بافتی وسط ریه‌ راستمه… نهایتا منم با وایتکس بسیار رقیق شده تمام بسته بندی های خریدامو میشستم… کف خونه رو با همون طی میزدم و…. تا اینکه به چوخ رفتم هنوزم درست خوب نشدم… چون چند روز پیش دوباره خریدامو با الکل هفتاد شستم دوباره داغون شدم این دفعه از قبل بدتر… منم توهم کرونا زدم… متاسفانه یا خوشبختانه ایران هم نیستم… اینجا هم مثل همه جا… جرات نکردم برم دکتر… ولی چند روز متوجه شدم از داستان وایتکسِ و چون ریه هام حساس شدن با الکل هم مشکل پیدا کردم حتی بوی صابون هم اذیتم میکنه

  حالا نکته اونایی واقعا قرنطیه رو رعایت میکنن. خیالشون راحت ریه هاشون با مواد شمیایی سوخته و باید تو خونه ماسک بزنین (خودمم دارم انجام میدم) بخور… بخووور… بخوررر، بدید… با اویشن… پونه و نعنا برای تنگی نفس و مرطوب کردن ریه ها خیلی خوبه… تو خونه حتما یه مدت ماسک بزنین که کلیه بوها و گرد و خاک و…. رو دفع کنید…

  اما اونایی که قرنطیه رو رعایت نمیکنن و نکردن کمی نگران کرونا باشن… چون علایم مشابهی داره.

  1. سلام دوستان، منم مثل اکثر شما ها به خاطر فوبیا کرونا به شدت از وایتکس، الکل صنعتی، محلول ضد عفونی کننده استفاده کردم، و متاسفانه الان گلو درد، سوزش ریه، احساس وجود یه شیء داخل گلو، افزایش ترشح بزاق و…. دارم امیدوارم خوب بشم :(

  2. سلام من از ٢٢ اسفند با اين مشكل مواجه شدم اول احساس كردم توي گلوم چيزي گير كرده يك روز گذشت خيلي اتفاقي دهنم رو توي آيينه ديدم وحشت كردم كل زبانم سفيد شده بود ته زبان و تا جايي كه ميشد ديد از حلقم دونه هاي قرمز رنگ زده بود ريز و درشت چون سابقه حساسيت داشتم فكر كردم آلرژي هست شروع كردم خوردن سيتريزين و قرقره آب نمك و چون سرفه هم داشتم شربت ديفن هيدرامين هم خوردم و قرقره كردم
   ٦ روز گذشت بهتر كه نشدم بدترم شدم يكي از آشناها گفت اونم همينطور شده و جوش شيرين و آب قرقره كرده و خوب شده منم همين كار رو كردم بدتر شدم در حد فاجعه جوري كه شب سال نو تا خود صبح نخوابيدم يكي گفت از وايتكس هست شير و عسل و نشاسته بخور خوردم باز بدتر شدم روز دوم عيد ديگه طاقت نياوردم رفتم بيمارستان مدائن دكتر نگاه كرد گفت بايد تست كرونا بدي! از وحشت ندادم اومدم خونه تا ٥ روز فقط آب خوردم ديگه كلا گلوم پر شده بود حتي آب رو هم با گريه قورت ميدادم دهنم خشك عين كوير به زور آب ميخوردم در حدي كه نيم ساعت يك بار دفع ميكردم ولي بازم خوب نشدم تو ٥ روز ٥ كيلو وزن كم كردم
   خواهرم توي آمريكا پرستار هست گفت نترس كرونا نيست آنتي هيستامين بخور اونم خوردم باز بدتر از قبل شدم
   در ضمن فهميدم كه همسرم هم زبانش همونجوري عين من شده ولي اون خشكي دهان نداشت
   باز هفتم عيد داغون تر از قبل رفتم بيمارستان مهراد بازم گفتن اول تست و سي تي اسكن
   ديگه دلو زدم به دريا سي تي دادم منفي شد تست بزاق دهان دادم اونم منفي شد ول تا جوابش بياد من مردم و زنده شدم سه بار فشارم شد ٧/٨
   دكتر زحمت كشيد يه ورق آزيترومايسين داد و ديفن هيدرامين
   باز خوردم بدتر از قبل شدم تا خودم فهميدم به ديفن هيدرامين و قرص هاي ضد حساسيت، حساسيت دارم و خشكي شديد دهانم از ايناست
   قطع كردم خشكي دهانم خوب شد
   ولي تب داشتم سرفه داشتم لرز هم داشتم
   باز رفتم دكتر هيچ جا مطب پيدا نكردم رفتم داروخانه گفتم ميگه از ويروس هست و داروي ضد ويروس داده
   الان سه روزه ميخورم بهترم ولي هنوز خوب نشدم
   من از اول اسفند خونه رو با دامستوس ضدعفوني ميكردم ديوانه وار دامستوس مصرف كردم از ترس پنجره هم باز نميكردم يعني يك ماه تمام دامستوس زدم بدون اينكه رقيقش كنم
   حتي يه كاسكو هم داريم تو خونه اونم سرفه ميكنه
   قسم خوردم ديگه هرگز وايتكس نخرم يعني اگر اين مريضي كوفتي رو ميگرفتيم كمتر زجر ميكشيدم
   ضمنا من اصلا درد نداشتم نه گلو نه قفسه سينه
   فقط و فقط خشكي شديد دهان و سرفه و دونه هاي روي زبان
   الان با شربت زوفا سرفه هام كمي بهتر شده
   تجربه تلخ من از وايتكس رو اينجا نوشتم كه شايد كسي خوند عبرت گرفت

 13. دوستان من از ۱۷ اسفند سرفه میکردم دکتر رفتم گف حساسیت ب وایتکسه درست ۱ماه تمام طول کشید خوب شم الان خداروشکر کاملا رفع شده سرفه هام .همه نوع دمنوش و مایعات گرم و سوپ و….خوردم بالاخره رفع شد .خواستم بگم زمان میبره تا کاملا خوب شین نگران نباشین توکلتون ب خدا باشه هرچی خدا بخواد همون میشه

  1. سلام دکتر متخصص رفتی؟ دکتر چی رفتی من امشب وایتکس و تیرک رو با هم قاطی مردم سرفه میکنم و درد قفسه سینه دارم. نمیتونم نفس عمیق بکشم. باید چیکار کنم

 14. سلام دوستان من هم همین وضعیت رو دارم … نئوتادین ۵ میخورم صبحها و شبها تلفست یا فکسوفنادین ۱۸۰ و همچنینی قرص لیکوفار مکیدنی و دمنوش آویشن … بهتر شدم ولی همچنان علائم رو دارم

 15. دوستان من با استنشاق وایتکس مسموم شدم تا یک هفته از ترس کرونا خواب و خوراک نداشتم چون تمام علائم با کرونا یکی بود تب سرفه بدن درد ۶ بار در ۱۳ روز دکتر رفتم چون هر روز بدتر میشدم
  ولی خدارو شکر به مرور زمان بهتر شدم
  شربت تئوفیلین جی و اسپری سالبوتامول عالی بود
  ولی روزی چند بار شیر و عسل بخور اب گرم و بخور عنبر نسا برای من فوق العاده بود

 16. سلام دوستان من مطالب شما رو خوندم، منم بخاطر استفاده از وایتکس گلو درد شدید دارم، الان میرم چند مورد رو که شما عزیزان رعایت کردید و بهتر شدید امتحان کنم، امیدوارم وضعیت منم بهتر بشه. یعنی میشه بعد چندین شب یه شب راحت و بدون درد باز بخوابم

 17. برا من ۲۵ روز شد ک سرفه میکنم الان بهترم اما موقع صحبت کردن تک سرفه میزنم وقتی ساکتم یا موقع خواب اصلا سرفه ندارم همین ک طولانی صحبت میکنم یا تلفنی با کسی حرف میزنم سرفم میگیره

  1. سلام دوستان بهترین درمان اولا در معرض وایتکس قرار نگیرید دوم تندی و ترشیجات نخورید شیر داغ و عسل اویشن ابگرم و شربت تیوفیلین جی بهترین درمان میباشد مایعات گرم بسیار خوبه

   1. سلام شما چه علائمی داشتین چه کاری انجام دادین بهتر شدین؟ چند روز طول کشید؟

    1. من احساس خفگی و فشارم بالا پاین میشود و حالم حی خراب میشود.
     من شیر و اویشن دارچین و زنجبیل استفاده کردم از بخور هم استفاده کردم حالم رفته رفته بهتر شده

    2. ولی زمان میبره باید صبور باشی الان باسه من بیشتر از یک ماه هست

    3. هر شب متونید از قرقر کردن آب نمک و سرکه هم استفاده کنید.

    1. عزیزان من هم برای اولین بار وایتکس و جرم گیر با هم استفاده کردم سرفه م گرفته اب ریزش بینی خیلی ترسیدم تجربیاتتون خوندم یعنی باید برم دکتر تا خوب بشم

 18. سلام دو تا نکته رو در نظر بگیرید اگر وایتکس استفاده میکنید و مجبورید غلظتش و خیلی خیلی کم کنید لامصب خیلی ماده موذیه مون لحظه که اسپری میکنی هیچی نمیشه حتی اگه صدتا پاف بزنی در حالی که یه پافشم اثر بد میذاره، ماسک بزنید و سریع از منطقه ای که اسپری کردید دور بشید. و در طول روز چندبار نفس عمیق یا ورزش تو خونه و جایی که اثری از وایتکس نباشه انجام بدید و سرفه کنید زورکی هم شده سرفه کنید تا آلودگی ایجاد شد و عامل التهاب خارج بشه، نترسید مهمترین چیز ایناولا زیاد دیگه طرف وایتکس نرید یا بهتره بگم کلا نرید سمتش بعدا تا میتونید نفس عمیق بکشید و ریه هاتون پر از هوای پاک کنید و مایعات خیلی زیاد بخورید تا با خط و سرفه پاک بشه ریه ها.

 19. من از وقتی که کرونا خیر ندیده اومده واز وایتکس استفاده کردم دچار سوزش قفسه سینه شدم فکر کردم مال برگشت اسید باشه امپرازول خوردم گاهی بهترم گاهی نه .الان ۳۰ روز میشه بعضی وقتها احساس سرفه دارم.نمیدونم چی بخورم که زود خوب بشم لطفا راهنمایی کنید

  1. منم حدودا 3 هفته هست درگیرم.امروز با یه دکتر دارو ساز مشورت میکردم،گفتن که ریه ازردگی شدید پیدا کرده.باید مایعات گرم مصرف کنید و زمان میبره تا ترمیم بشه.
   من به توصیه یه پزشک بخور با اب و پیاز دادم،که متاسفانه بدتر شدم.چون قبلاش اصلا درد و سوزش نداشتم.
   بعد فکر کردم عفونت کرده،اموکسی سیلین مصرف کردم،و باز بدتر شدم.جایی مطلبی خوندم که التهاب اگر بر اثر عفونت باشه باید انتی بیوتیک مصرف کرد وگرنه وضعیت رو وخیم تر میکنه.برای التهاب های غیر عفونتی،که معمولا در سوختگی های شیمیایی ایجاد میشه،باید از داروی زد التهاب استفاده کرد.
   اگه دقت کرده باشید برای این بیماری کرونا هم انتی بیوتیک نمیدن،و از دارو های ضد التهاب استفاده میکنند.
   یه سری مواد گیاهی هم هست که زد التهابه،مثل زنجبیل زردچوبه هیج و موم عسل و امگا3 ولی خود زنجبیل باز گرمه،به نظرم گرمیجات بیشتر محرک هست و نباید مصرف شه.
   البته ریفلاکس معده هم به شدت تحریک میکنه.

   1. سلام منم الان دیگ داره میشه دو هفته قرمزی ته گلو رو دارم و گاهیم حس میکنم یه چیزی ته حلقمه نمیدونم بخاطر وایتکسه کی خوب میشه دیگ خیلی اعصابمو خراب کرده متاسفانه

   2. تقاضا دارم بدون معطلی متن زیر را به دقت بخوانید:

    سلام دوستان من هم مشکل شماهارو دارم، چند روز پیش از جرم گیر استفاده کردم سینه ام میسوزه و سردرد خیلی زیاد دارم از همه بدتر استرسم زیاده که خیلی اذیت میشم
    مطالبتونو خوندم و ازشون استفاده کردم ممنون
    گفتم شاید این متن به درد هممون بخوره که اینجا گذاشتم’
    از طرف آقای دکتر طباطبایی متخصص مغز و اعصاب:

    با سلام و احترام و آرزوی سلامتی برای شما و عزیزان تان
    لطفا به این توصیه تا اطلاع ثانوی بدقت عمل کنید.
    ویروس کووید ۱۹ بطور خفته و ضعیف به وجود اکثر ما وارد شده و چون خفیف است بی اطلاع هستیم و به ظاهر سلامتیم. اما استفاده از وایتکس و محلول هایی چون جوهرنمک که دارای گاز متصاعد شونده بسیار قوی و خطرناک هستند و با اولین تنفس جذب ریه می شوند بلافاصله با ویروس کووید ۱۹ ترکیب شده و ویروس جدیدی را به وجود می آورند که بسیار قوی تر و خطرناک تر با قابلیت نفوذ بالاتر است. این ویروس ناشناخته جدید فرصت زنده بودن را تا ۲۴ ساعت هم نمی دهد. هیچ علامت بیرونی خاصی مثل سرفه یا تنگی نفس ندارد و مرگ بی صدا به دنبال دارد. لذا از استفاده از هرگونه محلول شیمیایی با بوی تند نظیر وایتکس و جوهرنمک و امثال اینها بپرهیزید و از خانه و کاشانه تان دور کنید. ویروس کووید ۱۹ در مقابل C2H5 یعنی الکل اتانول به شدت آسیب پذیر است. پس برای ضدعفونی کردن دست و روی تان از آب و صابون، برای ضدعفونی سطوح از الکل اتانول و آب و برای ضد عفونی کردن مواد غذایی از محلول نمک و سرکه رقیق شده استفاده کنید.

    *وایتکس را از خانه هایتان دورکنید*
    *سخنگوی بهداشت جهانی با نقشه از پیش تعیین شده توسط وایتکس به کشتار جهانیان شتافته*
    *وایتکس شوینده ای که برای ضد عفونی طراحی کرده اند سلاح سرد کشتار دسته جمعی مردم جهان است*
    *استشمام ضد عفونی کننده وایتکس به ریه ها آسیب جدی می رساند، شش ها را سفید می کند، تنفس را سخت می کند، تب و لرز به همراه دارد*
    *شخص دچار سرفه های شدید می شود کرونا چیزی نیست جز وایتکس*
    *در منزل و محل کار به هیچ عنوان از محلول ضدعفونی وایتکس و آب استفاده نکنید*
    *گاز موجود در وایتکس بسیار قوی و کشنده است*
    *وایتکس مرگ خاموش می آورد*
    *ملت فهیم ایران زودتر از هر دانشمند دیگری راز کرونا را کشف کردند*
    *این پیام را بسیار جدی بگیرید و به دیگر ایرانیان منتقل کنید تا سخنگوی بهداشت جهانی بداند که ایرانیان دستش را خوانده اند او قصد نابودی جهان را دارد*
    *کرونا وایتکس وایتکس پوست دست را می سوزاند وایتکس ریه ها و شش ها را در زمان بسیار کوتاه از بین می برد و شخص را به کام مرگ می کشاند*
    *ضد عفونی کردن با وایتکس حتی به مقدار یک قطره در یک لیتر آب استشمامش باعث مرگ زودرس می شود که امروز به نام مرگ کرونایی نسبت داده شده است*
    *این هشدار را جدی بگیرید و دیگران را هم از این آسیب نجات دهید*
    *وایتکس را از محیط زندگی تان دور کنید. کرونا همان وایتکس است».

    داروهایی که در بیمارستان های ایزوله برای بیماران کرونایی انجام می شود:

    1. ویتامین C-1000
    2. ویتامین E (E)
    3. از (10 تا 11) ساعت، 15-20 دقیقه در آفتاب بنشینید.
    4. یکبار وعده غذایی تخم مرغ (مصرف کنید)
    5- حداقل 7 تا 8 ساعت استراحت کنیم / بخوابیم
    6. روزانه 1.5 لیتر آب می نوشیم
    7. همه وعده های غذایی باید گرم باشد (نه سرد).
    و این تنها کاری است که ما در بیمارستان برای تقویت سیستم ایمنی انجام می دهیم.

    و توجه داشته باشید که pH ویروس کرونا از 5.5 تا 8.5 متغیر است
    بنابراین، تنها کاری که باید برای از بین بردن ویروس انجام دهیم، مصرف غذاهای قلیایی بیشتر از سطح اسیدیته ویروس است.
    مانند:
    لیمو سبز – pH 9/9
    لیمو زرد – 8.2 pH
    آووکادو – 15.6 pH
    سیر – 13.2 pH
    انبه – pH 7/8
    نارنگی – 8.5 pH
    آناناس – 12.7 pH
    شاهی (نوعی سبزی ) – 22.7 pH
    پرتقال – 9.2 pH

    چگونه متوجه می شویم که شما به ویروس کرونا آلوده اید؟

    1. خارش گلو
    2.خشکی گلو
    3. سرفه خشک
    4- درجه حرارت بالا
    5- تنگی نفس
    6. از دست دادن حس بویایی

    لیمو با آب گرم ویروس را در ابتدا قبل از رسیدن به ریه ها از بین می برد…

  2. سلام
   وقت بخیر
   چاره کار شما فقط شیر داغ به همراه عسل است
   یک لیوان شیر داغ با یک قاشق غذاخوری عسل هم بزنین میل کنید.فورا سرفه شما برطرف خواهد شد

  3. سلام هرروز دمنوش میخوردم. پونه.عناب.چندگیاه. شیر و عسل . عسل و لیمو . خلاصه هرچی که خوب بود. بخور میدادم. استراحت می کردم.هرروز زیارت عاشورا میخونم. ذکر میگفتم و از خدا خواستن خوب بشم و با این مریضی منحوس نمیرم

    1. سلام منم حدود دو هفته پیش بر اثر گاز کلر دچار تنگی نفس شدم. خیلی حسه بدیه بعده دو هفته هنوزم گاهی وقتا تنگی نفس دارم شبا بیشتره تا میتونید کمتر از شوینده های کلردار استفاده کنید و حتمنم ماسک بزنید. من شربت تیوفیلین جی با شربت گیاهی ضد سرفه تیمیان استفاده کردم. مایعات گرم شیر و عسل و دمنوش پونه و آویشن عالیه. زمان میبره تا مثل قبل خوب شیم باید صبر کرد.

  4. کسانی که مسمومیت وایتکس داشتند و سوزش قفسه سینه دارند لطفا راهنمایی کنید

  5. منم دقیقا همین مشکل رو دارم حالت خارش رو گلو و رفلاکس
   کسی کمک کنه

  6. سلام دقیقا منم همین طور شدم! چون شاغل هستم از ی طرف میترسم کرونا باشه از طرفی هم میدونم از شوینده و الکل و دتل زیادی استفاده کردم
   میترسمم دکتر برم تو این وضعیت

   1. سلام. اگه میخواین سریعا از گلودرد راحت شین با سرنگ اب نمک بزنین به دماغتون. جوریکه وارد دهنتون هم شه. تو ۱۰ دقه خوب میشین

  7. آخه بدبختی اینه همون قوطی شیر رو دوباره باید ضدعفونی کنیم من از پریروز تا حالا چند تا وسیله رو اسپری زدم درست زیر بینیم امروز به اندازه تمام روزهای سرماخوردگی سرفه دارم سرفه هام خیلی زیاده خیلی

 20. من تنگی نفسم بهتر شده. و اون حالت گاز گرفتگی رو کمتر حس میکنم تو ریه هام. اما من اصلا درد و سوزش سینه نداشتم. فقط همون حس گاز گرفتگی و تنگی نفس و گهگداری تک سرفه و قرمز شدن انتهای حلق بود.
  ولی چند وقتی هست سینم شدید درد میگیره و میسوزه. قبلا دردش پخش بود، یعنی کل سینه مخصوصا سمت قلب. ولی الان اومده جمع شده بالای جناغ سینه. به طوری که حتی لمسش هم نمیتونم بکنم، از بس دردناک شده. دیروز تو اینه نگاه کردم دیدم متورم شده.
  زبونم هم برفک زده، و انتهای زبون اون قسمت پهلوها چند تا جوش میبینم.
  و اینکه حس بویایی و چشاییم به شدت قوی شده، به طوری که مزه تلخی چای رو شاید صد برابر حس میکنم.
  ازمایش دادم همه چی نرمال بوده. چند روزی هست اموکسی سیلین میخورم. ولی هنوز دردم کم نشده. تو این تعطیلات و همینطور کرونا نمیشه رفت دکتر.
  کسی هست که همین علائم من رو داشته باشه؟

   1. خیلی خوشحال شدم.خدا رو شکر.به نظرم دوره بهبود رابطه مستقیم داره با میزان در معرض بودن مواد شیمیایی.هرچقدر بیشتر و طولانی تر بوده باشه زمان بهبودی بیشتر میشه

  1. منم دقیقا اینطور شدم بعد از استفاده از وایتکس. دکتر نرفتم تا حالا

  2. منم همین علایم رو یک ماه هست دارم دکتر رفتم سی تی اسکن رفتم گفتن هیچی نیست کواموکسی کلاو خوردم هیچی نشد قسمت بالایی سینه میسوزه خیلی اذیت میشم گاهی هم یه تک سرفه هم دارم دکتر متخصص هم نیست فقط عمومی پیدا کردم رفتم

   1. من هم مثل شما تقریبا 1 ماه شده. اموکسی سیلین میخوردم بدتر شدم. بالای سینم هم میسوخت هم درد میکرد. به جای اموکسی سیلین استامینفون رو شروع کردم که ضد التهاب هست و در کنارش شیر با زردچوبه و موم عسل میخورم هر روز، که هم زردچوبه هم موم عسل ضد التهاب هستند.
    قرص امپرازول برای جلوگیری از رفلاکس معده که از وقتی با وایتکس کار کردم رفلاکس هم شروع شده.
    الان خدا رو شکر از این رو به اون رو شدم. سینم رو نمیتونستم لمس کنم از بس درد داشت، ولی الان فشار هم میدم خدا رو شکر درد نداره.
    حتما باید از گرمیجات محرک و مواد اسیدی مثل پرتغال و اب لیمو پیاز و فلفل دوری کرد و فضای خونه هم رطوبت و گرماش بیشتر بشه تا ضخم های داخل نایژه ها زودتر بهبود پیدا کند.
    التهاب ریه ها اگر بر اثر عفونت نباشه با خوردن انتی بیوتیک ها بدتر میشه. باید ضد التهاب مصرف کرد که به نظرم استامینیفون کم خطرترینشون باشه

  3. دمنوش چینی مصرف کن به مدت ۴ روز..هل شیرین بیان زنچبیل دارچین اناب پودر شده هر کدام یه قاشق چایهوری ..پونه کوهی و پولک هر کدام یع مشت

  4. سلام من دقیقا علائم شمارو دارم. موندم وایتکسه یا کرونا؟

  5. منم دقیقا علایم شما رو دارم رفتم دکتر گفت کرونا رو رد کردی دارو هم فقط استامینفن داد!
   گفت برو استراحت کن خوب میشی!

 21. سلام. چقدر خیالم راحت شد منم ی مدته همین حالتارو دارم سرفه و تنگی نفس. الان فهمیدم ک از وایتکسه. دیگه جرات نمیکنم استفاده کنم

  1. سلام
   دوستان من روز چهار شنبه سوری، مادر خونه رو با وایتکس تمیز کرد و تمام مدت خونه بودم، فرداش بدن درد گرفتم که رفتم حموم خوب شد، بعد اشتهام کم شد و همش فک میکردم یه چیزی تو گلوم هست، تا اینکه امروز قفسه سینه ام درد گرفت، زنگ زدم به 4030 فقط گفتم که قفسه سینه ام درد میکنه ولی تب و سرفه خشک و… ندارم، اونا هم مهلت ندادن حرف بزنم گفتن مشکوک به کرونا هستی (حتی نشد بگم که از وایتکس هست یا نه؟)…
   الان هم رفتم ادامس اوکالیپتوس جویدم و بهتر شدم

   شما راه کاری بلد هستید؟ تا کی این مسمومیت هستش؟

   1. من خواهرم تویه واحد بهداشت کار میکنه میگفت یه خانم خیلی جوون به علت خفگی با وایتکس و شستشوی چند ساعته سرویس بهداشتی با وایتکس جونشو از دست داد میگفت حتی با پای خودشو اومده بود…. خیلی ناراحت شدم خواهشا قدر سلامتی خودتون رو بدونید ……..

 22. سلام من دو هفته پیش ظرف های خونمو با اب و مایع ظرفشویی شستم اما از شانس بد کلر زیادی تو اب بود من هم با اب داغ شستم ه حدود چهل دقیقه طول کشید خیلی همان لحظه عرق کردم گلو و ریه هام سوخت اما نفهمیدم بخاطر چیه بعدش یه لیوان دم کرده لیمو پرتقال و زنجفیل و دارچین و زردچوبه و عسل با اب جوش خوردم فکر کردم شاید چاییدم بعد ان دچار تنگی نفس شدید شدم اما سرفه کمی داشتم دکتر رفتم به من امپول ضد حساسیت و یه امپول دگزا متازون زد بعد یه هفته حالم بدتر شد دکتر دیگه رفتم به من اسپری بینی و اسپری سالبوتامول و شربت دیفن هیدرامین و قرص نئوتادین پنج وسفیکسیم چهارصد داده الان کمی بهترم سوالم اینه تو این چند وقت ورزش سنگین کردم تو حیاط دویدم یا اروبیک کار کردم نمیدونستم نباید ورزش سنگین کرد ایا خطری برای من دارد؟

 23. سلام دوستان من نظرات رو خوندم یکم استرسم کمتر شد
  ولی خب من ۲۰ روز پیش سرمای بدی خوردم رفتم دکتر بهم اموکسی سیلین ۵۰۰ داد مصرف کردم بهتر شدم
  تا اینکه ضدعفونی خونه با وایتکس شروع شد، داخل توالت وایتکس ریخته بودن منم برای قرقره رفتم اونجا احساس کردم سینه م سوخت توجه نکردم
  تا اینکه دوباره سرفه هام شروع شد این بار رفتم متخصص داخلی تا سینه مو چک کرد فرستاد آزمایش خون و خوشبختانه منفی بود ولی قسمت آلرژی از حد نرمال بالاتر بود
  بهم اموکسی کلاو داد و شربت دیفین هیدرامین ولی بعد از دکتر هر روز خونه با وایتکس ضد عفونی میشد حتی مواد خوراکی ک خریداری می کردیم بعد از یک روز کمی احساس تنگی نفس دارم و درد قفسه سینه که وقتی خم میشم یا به چپ و راست میچرخم ب وجود میاد البته سوزش گلو دارم و اینکه بلعیدن برام سخت شده و احساس میکنم ی چیزی چسبیده ب اخر گلوم

  تازه از دیروز دارم شیر میخورم میخواستم ببینم کسی میدونه چیکار کنم درد قفسه سینه و تنگی نفسم برطرف بشه

  1. من هم دقیقا همین حالات رو دارم نمیدونم باید تو این شرایط کرونا چیکار کنم

   1. سلام، از پریروز تا دیروز چند تا وسیله رو تو ظرفشویی اسپری زدم درست زیر بینیم از امروز به شدت سرفه میکنم دارم دیوونه میشم یعنی به خاطر همین اسپری هست؟؟؟؟؟؟سرفه هام اولش خشک بود و عمیق ولی الان با خس خسه و عمیق دهنم هم تلخه

 24. سلام به همه… برای رفع التهاب ناشی از مسمومیت گاز کلر یا همون استفاده از مواد شوینده اب ولرم و عسل یا دمکرده اویشن و بنفشه روزی دو فنجان. خیلی موثره… من خودم متاسفانه به همین درد دچار شدم.. و مثل همه اولش فکر کردم کروناست… ولی با استفاده از همین دستور خیلی بهتر شدم… و همون تمرینی که دوستمون گفتن.. تنفس عمیق در فضای باز و هوای آزاد و نوشیدن مایعات ولرم به فاصله دو ساعت یکبار… با ارزوی سلامتی برای همه و رفع بلای این ویروس?

  1. سلام من یه احساس ناخوشی قسمت نای و گلو دارم یه حالت مورمور نه شدیده تبمو چک کردم نرماله همه دور وره ۳۷ هستش چند بار چک کردم سرفه هم ندارم ولی تو این مدت از وایتکس و الکل استفاده کردم ۱۹۰ هم گفت مال وایتکس و الکله احتمالا گفته از دم نوشها استفاده کن و نیم ساعتی یک بار یه جرعه آب بخور گفت عسل و اب لیمو و اب با هم بخور

 25. سلام دوستان، منم 15 روز پیش با وایتکس حمام رو ضدعفونی کردم محلولی که درست کردم غلیظ بود بلافاصله راه نفسم و چشمام شروع به سوزش کرد، همون شب تب خفیف کردم و فردا صبح سرفه ای خشک همراه سردرد شروع شد، رفتم ازمایش که crp (نشانه یکی از علایم عفونت، التهاب، گرفتگی عروق و… در بدن است) که دوپلاس بود، بعد ترسیدم کرونا باشه رفتم سی تی که اونجام عکسش رو گرفتم بردم متخصص گفت یکم ریه ها التهاب داره به همراه چسبندگی خفیف نایژک های ریه، گفت از همون وایتکسه پرزهای ریه رو از بین برده و باعث چسبندگی شده، گفت شیر داغ بخور، بخور گرم روزی دو مرتبه، روزی نیم ساعت پیاده روی در هوای تازه که من سه دقیقه پنجره رو باز گذاشتم داخل خونه انجام دادم که بیرون نرم و مصرف زیاد اب اما به صورت جرعه جرعه با فاصله زمانی، قند و شکرم برام ممنوع کرد، الان 15 روز هست شاید روزی یکی دوتا سرفه کنم اونم اگه فعالیتم زیاددبشه، پس نگران نباشید، بهداشت رو به صورت صحیح رعایت کنیم مشکلی پیش نمیاد، انشالله این کرونا سریع ریشه کن بشه که با همون یه فوت همه چی پاک بشه.

 26. سلام دوستان منم مشکل تنفسی دارم ولی با داروهای گیاهی یکم بهتر شدم
  فکر کنم بخاطر وایتکس بود
  کسی متونه کمک کنه اگه راحل های درمانی داره

 27. سلام وقتتون بخير. من دو هفته ميشه كه با وايتكس خونه رو ضدعفونى ميكنم. ولى در حد كم اندازه ي دو قاشق رو با يك ليوان و نيم آب قاطي ميكنم و اسپري ميكنم. الان يك هفتس كه سرفه هاي خشك وحشتناك و درد قفسه سينه و لرز دارم. هر چقد خودمو گول ميزنم كه بخاطر وايتكسه ولى واقعاً حالم بده. ميترسم برم دكتر اونجا آلوده به ويروس شم. كاش يه راهى بود كه مطمئن شم كروناست يا نه. حالم خيلى بده شب و روزم گريه ست. كسي ميتونه كمكم كنه؟

  1. من هم این اشتباه شما رو انجام دادم. سرفه های تکی و خشک میزنم و گلو درد داشتم که به سختی اب دهنمو قورت میدادم.
   چیکار کردم
   اومدم یه لیوان شیر داغ و عسل خوردم.
   یک ساعت بعد آب لیمو عسل گرم درست کردمو خوردم. یکی دو ساعت بعد یک آزیترومایسین ۵۰۰ خوردم و با یه لیوان اب پرتقال که داخلش اب گرم کتری ریختم. سوپ جو شیر هم درست کردم و از خوردن محرکا هم جلوگیری کردم فوق العاده عالی بود و دوباره به روال عادی برگشتم.

  2. سلام خواهرم
   اصلا اصلا نگران نباشید
   بخاطر وایتکسه

   وایتکس بیشتر از چیزی که تصور کنید میتونه تاثیر روی گلو ریه و حتی معده بزاره

   و اینکه چون از آب پاش استفاده کردین باعث شده ذرات وایتکس تو هوا سریعتر و بیشتر مسمومتون کنه
   من بخاطر همین وایتکس به شدت تنگ نفس شدم حتی بعد از 6 روز هم علائمش مونده بود

   عرق نعناع چند عدد نعناع رو بجوشونید و بخورید

   بخور آب هم خیلی خوبه

   خود استرس هم باعث شدت تنگی نفس میشه و باعث خود بیمار بینی…. پس با یاد و ذکر خدا آروم باشید

  3. حتما بخاطر همون وایتکس ناراحت نباشید
   وایتکس خیلی خطرناک شما به صورت غلیظ استفاده کردید واسه ضدعفونی داخل خونه باید یک به صد با آب قاطی کنید وگرنه دچار مسمومیت وایتکس می شید
   مایعات زیاد مصرف کنید دمنوش آویشن و پونه رو با هم میل کنید و روزی دو سه لیوان دوغ بخورید خیالتون راحت باشه که کرونا نیست.
   خوب می شید البته برید دکتر خیلی بهتره چون همین مسمومیت خودش خطرناک

  4. سلام وقت بخیر. دوستان من دو هفتس همه جارو با وایتکس شستشو میدادم چند روزه تنگ نفس دارم، زنگ زدم 195 گفتم خانم احساس تنگ نفس میکنم فرزی گفت کروناس برو دکتر، اصن گرخیدم نذاشت حرفم تموم شه… ولی نه تب نه سرفه داشتم، چند وقته اصن بیرون هم نرفتم مگه از دیوار خونم کرونا گرفته باشم… نشسته بودم یهو تنگ نفس گرفتم در حدی که نمیتونستم سرپا وایسم… گفتم کروناس تمومه کارم… هرچیم فکر میکردم منطقی نبود کرونا، چون بیرون نرفتم…
   من شیر داغ خوردم، اب نمک قرقره کردم و بینیمم با اب نمک شستشو دادم، قرص جوشان اسلیت هم خوردم اصن فوق العاده بود… فک میکنم تنگ نفسم یه هفته ای با این روش درمان شه، اگه علائم کرونارو ندارین خیالتون تخت کار همین وایتکس لامصبه شیر داغ با سیر هم عالیه، ولی حتما شسشوی بینی با اب نمک فراموش نشه….

  5. مال همون وایتکسه همه اینجوری شدن نگران نباشید، شیر گرم کنین بخورین

  6. سلام دوست عزیز شما یا کرونا دارید یا ندارید اگه نداشته باشید برید بیمارستان میگیرید اگرم دارید دارویی که براش نیست چهار تا ضد التهاب میدن خودتون رو تو خونه ببندید به آب و سوپ و مایعات گرم. نگرانم نباشید خیلی زود خوب میشوید. وایتکس استفاده نکنید. ریه خود من بسیار با وایتکس اذیت شد و الان تنگ نفس و سرفه دارم. انشالله به زودی خوب میشوید.

  7. نگران نباش عزیزم
   منم مشکلم همینه الان ۲۰روزه تنگی نفس امونمو بریده دوبارم سی تی اسکن انجام دادم چیزی نبوده
   از استرس کرونا تپش قلب گرفتم آخرشم آرامبخش مصرف کردم
   هنوزم نفسم نصفه نصفه میاد به سختی میتونم نفس عمیق بکشم

 28. سلام دوستان
  من ۱۱روز بود سرفه های خشک داشتم همش احساس میکردم یه توده هوا تو گلوم گیر کرده دارم خفه میشم اونقد سرفه میکردم از چشام اشک میومد.
  زنگ زدم ب ۱۹۰ با دکتر صحبت کردم گفتش اگ خدای نکرده کرونا بود باید تو این مدت علایم تب و تنگی نفس رو نشون میداد. این یا آلرژی فصلی هستش یا حساسیت ب وایتکس. منم هر روز با وایتکس خونرو ضدعفونی میکردم و با وایتکس غلیظ خونه تکونی کرده بودم دکتر گف صد درصد از همونه تا الان چندین هزار نفر تو کل ایران حساسیت ب وایتکس پیدا کردن و با کرونا اشتبا گرفتن و نگرانن. گف طول درمانش طولانیه ممکنه حتی ۲۰ روز طول بکشه.
  یکی از اقوام بهم گف شیر رو با چند حبه سیر رنده شده ۵ دقیقه بجوشونم و روزی ۳ لیوان بخورم من دیروز و امروز انجام دادم خداروشکر الان خیلی بهترم انگاری ریه هام رو شستشو دادن. حتما حتما حتما انجام بدین. الته من داخل هر لیوان ۱ قاشق عسلم میریختم

 29. سلام ب همگی لطفا توجه کنید که کرونا کشنده نیست اونقدر ک میگن و 70 درصد مرگ هایی ک بر اثر کرونا ثبت میکنن بخاطر استفاده از وایتکس و مخلوط این ماده شیمیایی با دیگر چیز هاست اگر شما حتی یک قطره از وایتکس رو استشناق کنید مرگ زودرس میاره چه برسه در معرضش تنفس کنید دوستان بنده متخصص بیماری های عفونی از قم هستم بیشتر کسانی ک فوت کردند باور کنید در اثر استفاده از مواد شیمیایی ب منظور ضدعفونی کردن بوده

 30. سلام. امروز 25 اسفند 98 من وایتکس غلیظ رو با جرمگیر یا همون جوهر نمک مخلوط کردم ریختم برای کاشی های حمام و توالت بلافاصله رفت تو ریه ام بچه ام هم که اتاق دیگه ای بود شروع کرد به سرفه کردن. در و پنجره هارو باز گذاشتم یکساعته که هنوز بو نرفته. مادرم گفت شیر بخور ولی چون پسرم شیر دوست نداره شیرکاکائو عالیس از این کوچیکا خریدم دادم بهش برای خودمم شیر خریدم ولی هنوز نخوردم. از شیر کاکائویی که برای پسرم خریدم یکیش رو من خوردم یکیش پسرم الان یکساعت نشده که حالم خوب شده. میخاستم یگم شماام شیر یا شیرکاکائو بخورید فوری خوب میشید. اگه از وایتکس تو این چند روزه اخیر استفاده کردید یا تو محیط خونه کسی استفاده کرده و شما سرفه میکنید نترسید شما از وایتکس سرفه دار شدید. لطفا شیر داغ یا شیر کاکائو میل کنید.

 31. شما سریعا با پزشک مشورت کن شاید به قول دوستمون اثراتش را در چند ساعت بعد نشون بده، مثل کسایی که الکل متانول خوردن و اگر زودتر به بیمارستان میرفتن دچار عوارضش نمیشدن، شما به 190 زنگ بزن تا راهنمایت کنن

 32. سلام مریم جون من فکر میکنم علائم شمارو دارم دل درد ندارم ولی تو تنفس خیلی اذیت میشم زبونم سفید شده میترسمم دکتر برم دکتر دارو بهتون داد؟

  1. بچه ها من زنگ‌ زدم ۳۱۱۳ پرسیدم گفت شیر داغ نشاسته، فرنی، آب سیب و آب سبزیجات بخورید.
   آب زیاد بخورید هر ۲ لیوان آب جوش ۱ لیوان آب سرد هم بخورید و به هیچ عنوان گرمی جات نخورید و بخور و حمام زیاد برید. گفت طول میکشه ولی باید صبر کنید لااقل ۱۰ روز

 33. سلام من ديشب چند ساعتي با وايتكس رقيق (يك قاشق در نيم ليتر اب) همه جارو ضدعفوني كردم از نصف شب احساس مي كنم سك نقطه سمت راست سينم داره سوراخ ميشه و سرفه خشك دارم تب هم ندارم مرتب چك كردم داشتم سكته مي كردم چون محلول كه درست كردم خيلي رقيق بود اصلا احتمال نمي دادم از اون باشه ولي حالا كه تجربيات همه رو خوندم خيلي خوشحالم و احساس بهتري دارم
  اميدوارم همگي سلامت باشيد

  1. سلام
   وای من هم چند روز متوالی با وایتکس کار کردم الان دو روزه سینم میسوزه و سرفه خشک دارم خیلی وحشت زده بودم ولی چون تب نداشتم یه خورده خودم و آروم میکردم
   ولی الان دیدم که خیلی ها دجار همین عوارض شدن و به خاطر همین وایتکس هست

 34. سلام دوستان کسی راهای درمانی گرفتگی تنفسی به خاطر وایتکس رو میدونه بگه.
  ممنون.

 35. سلام من از ساعت دوازده تالا فقط دارم گریه میکنم از دیشب تالا حس میکنم یه پرتغال پایین گلوم گیر کرده و نفسم تنگه چون بچه شیر خور دارم داشتم از فکر کرونا و محدودیتاش دیوونه میشدم که الان یهوو یادم اومد پریروز کمی با وایتکس کار کردم یعنی میشه مال وایتکس باشه یا کرونا گرفتم؟

  1. شما تیروئیدتون ورم کرده احتمالا از غصه یا خشکی راه نای و گلو در اثر مضرات وایتکس

  2. سلام خسته نباشید دوستان منم چند روز پیش با وایتکس کار کردم بعدش خوابیدم. ی دفه تو خواب دیدم دستام میخاره بیدار شدم دیدم ب شدت قرمز شده بعد اون چند روز ی گلو درد خفیف الانم حس تنگی نفس دارم کمی نمیدونم چیکار کنم شیر هم چند بار خوردم

 36. من جوهر نمک و وایتکس رو قاطی کردم حالا چند روز که تنگی نفس دارم. جوشانده آویشن میخورم دکتر هم رفتم گفت مایجات زیاد بخوری ولی دیافراگمم بعضی شب ها درد میگیره و نفس تنگی میگیرم اسپری سالبو و شربتش هم بهم داده ولی فایده نداره چیکار کنم؟

  1. وای خدای من، حتی تو برنامه کودک هم میگن جوهرنمک رو با وایتکس قاطی نکنید، گاز سمییی ایجاد میکنه، قبلش تحقیق میکردید هرچی رو قاطی نکنید

 37. سلام تو اداره ما حدود پنج روز در معرض ضدعفونی غیر اصولی با وایتکس بودم. اول گاهی سینه ام قلقلک میخورد و سرفه کمی. روز پنجم سرفه ام شدید شد. یه روز بهتر شدم. دوباره دیشب سر نماز سرفه ام گرفت. الانم هرچی دمنوش سیر و…. خوردم بیفایدس. نمیتونم سرفه کنم چون تو خونه ترسیدن. من با ذکر سرفه رو تو سینه نگه میدارم. چکار کنم. میترسم بیمارستان برم

 38. من تقریبا هر روز میام اینجا سر میزنم ببینم بچه ها بهتر شدن یا نه. خودم که احساس میکنم وقتی نفس عمیق میکشم ریه هام مثل قبل پر از هوا نمیشه. و زود اشباع میشه. من 23 روز پیش رفتم دندونپزشکی هر چند با ماسک و دستکش بودم و از اون به بعد دیگه تو اجتماع نبودم. به جز گه گداری خرید که اونم با ماسک و عینک و دستکش بوده.
  از روزی هم که با وایتکس کار کردم حدود 17 روزی میگذره. اما امروز احساس میکنم سینم تنگ میشه. انگار یه وزنه گذاشتن روی سینم. یکم سوزش هم دارم.
  دوستان لطفا بیاین شرح حالتون رو بگین ببینم چیکارا کردین تو این مدت، و الان حالتون چطوره؟

  1. من هنوز خوب نشدم میترسمم برم دکتر استرس های شدیدی میاد سراغم مرتب تبمو کنترل میکنم که مواقع ترس داغ میکنم اما سرفه ای هم ندارم همه روهم نگران خودم کردم امروز گیاه خواری کردم و دم نوش خوردم نگرانی من اینجاست که منم ده روز پیش درمانگاه و ورود چند دقیقه ای به بیمارستانی داشتم و من موقع استفاده از وایتکس گلوم سوخت اب خوردم و اهمیت ندادم ولی درد سینه ام از فرداش شروع شد

  2. من واسه ضدعفونی از وایتکس خیلی استفاده کردم، در حدی که روی فرش هم میپاشیدم، نگران ویروس کرونا بودم، اما خودم دچار مشکل شدم، گلو درد دارم نه شبیه سرماخوردگی، انگار یه چیزی تو گلوم گیر کرده، دل درد شدید و تورم معده داشتم، زبانم یه تیکه سفید شده، تک و توک هم سرفه میزنم، رفتم پیش متخصص گفت دچار زخم اثنی عشر شدی، بخاطر مصرف وایتکس، دیروز شیر خوردم اولش خیلی حالم بد شد اما بعدش حالم رو به بهبودی رفت، امروزم شیر خوردم در حد یه لیوان، بهتر شدم، اما همچنان گلوم سنگینه، دل دردم خیلی کم شده

  3. بچه ها از حال و روزتون بگین. من فکر کنم دوره مبتلا شدنم بیشتر از همتون بوده. با اینکه اوایل عوارض خیلی کمتری داشتم نسبت به بقیه اما هنوز خوب نشدم.

  4. سلام دوستان
   من سه هفته میشه که خیلی کم تنگی نفس دارم
   ولی الان 3 روزه سرفه خشک هم میکنم
   من از همون موقع ک گفتن کرونا وارد ایران شده دائما با الکل اتانول لباسامو خونه و محل کار میزمو حتی دستامو با الکل ضد عفونی میکردم تا همین دیروز
   به نظرتون می‌تونه از اون باشه یا نه واقعا کروناس

   1. سحر جان ببین ضعف هم داری یا نه. مهمترین نشانه کرونا ضعف و خستگی هست.
    اگه 3 هفته خودتو قرنطینه کردی و کسی نمیومده نمیرفته و اونایی که میومدن قبل اینکه دست به جایی بزنن میشستن دستاشونو و فاصله تو باهاشون رعایت میکردی و اونا سالم هستن و مشکلی ندارن میتونی مطمئن باشی کرونا نیست.
    ولی بازم میخوای خاطرت جمع بشه هم میتونی بری عکس سیتی اسکن از سینه بگیری هم میتونی بری ازمایشگاه طبی تعداد گلبولهای سفیدت رو بشمرن. اگه زیاد شده باشه باید بری تست کرونا بدی. آزمایشگاه های طبی زیادن در سطح شهر، برو اون ازمایشگاهی که تست کرونا نمیگیرن، که ایمن باشه.
    امیدوارم که مشکلی نداشته باشی و اینا همش از سر تلقین باشه.
    هر کاری کردی خبرش رو بزار همینجا

  5. من هم الان حدود ده روزه که با وایتکس کار کرده بودم ولی هنوز خوب نشدم

 39. دوستان لطفا زیاد با وایتکس کار نکنید. محلول های ضدعفونی رو هم با هم مخلوط نکنید. خیلی مراقب باشید. اگر قرنطینه ی خانگی هستید همین که مرتب دست ها رو با صابون یا مایع بشورید (بخصوص قبل خوردن هر چیزی) کافیه. دستگیره ها رو هم اگر الکل دارید با الکل ضدعفونی کنید. وایتکس به ریه ها آسیب میزنه و بجای کرونا یه مشکل دیگه پیدا میکنید. دوستی که علائم خفگی داشتند خیلی مراقب باشند. توی یه فایل صوتی شنیدم یه ویروسی توی ایران اومده که با کرونا فرق داره و احساس خفگی از علائم اون هست و تب و سرفه و هیچ چیز دیگه ای نداره. نمیدونم تا چه حد جدیه.
  لطفااااا از خونه بیرون نرید. جدی بگیرید. بهترین راه خونه موندنه. خریدهای ضروری رو هم اگر امکانش هست آنلاین انجام بدید.
  استرس هم نداشته باشید. اگر از خونه بیرون نرید و بهداشت رو رعایت کنید مبتلا نمیشید.
  همگی باید کمک کنیم شیوع کرونا کم شه.

 40. سلام. برای جلوگیری از کرونا تو ادارمون چند روز با وایتکس همه جا رو ضدعفونی کردند حتی میزها و رایانه و صفحه کلید و… بعدش من گلو درد گرفتم تا یک سحر از خواب پریدم و نفسم قطع شده بود داشتم خفه می شدم به زحمت یه جرعه آب خوردم تا نفسم باز شد مراجعه کردم اورژانس چون نمیدونستم از وایتکس هست، سه تا دارو داد من جمله اسپری سالبوتامول همون روز بعدازظهر تو خواب همین حالت بهم دست داد دوباره رفتم دکتر گفت چیزی نیست، دقیقا یک هفته بعد نزدیک ساعت دو دوباره با قطع تنفس از خواب پریدم، زن و بچ طفلکی ها آب دادند تو پشتم میزدند ولی فایده ای نداشت زنگ زدند اورژانس بردنم بیمارستان دوباره عکس رایدولوژی و آزمایش گفتند کرونا نیست، پنجشنبه بعدازظهر هم دوباره حمله ی تنفسی بهم دست داد خلاصه بعد از ۱۲ روز هنوز خوب نشدم از قطع شدن نفسم ترس دارم و همینطور همسر و دختر بیگناهم که هر موقع نفسم قطع میشه تا مرز سکته میرند، فعلا دارم با طب سنتی میرم جلو

  1. احسان جان این ایست تنفسی معمولا اتفاق میفته تو خواب برای خیلی ها. برای من هم سالهاست که اتفاق میفته. منتهی شاید سالی یکی دو بار. به نظر من شما به خاطر استرس اینجوری شدین. نگران نباشین، داروهاتون رو مصرف کنید و توکل کنید به خدا. منم بعد 2 هفته همچنان درد خفیف و حس تحریک شده ریه و مجرای تنفسی رو دارم بعد 2 هفته که با وایتکس کار کردم.
   یه نصفه پیاز بندازین تو یه لیوان اب و بخور بدین تا احیانا اگر مجرای ریه عفونت گرفته به خاطر گاز کلر، کم کم عفونتش کم بشه. البته اگه عفونت زیاد باشه حتما تو عکساتون نشون میداده

  2. سلام حالتون خوبه منم علایم شما را دارم داروهای شما چی هستن؟؟ ایا بهتر شدین؟؟ منم بعد از کار با وایتکس اینجوری شدم

   1. من الان از داروهای طب سنتی استفاده می کنم شربت زوفا و داروی امام کاظم و قطره روغن بنفشه در بینی، ترکیب شلغم و عسل

  3. توروخدا با هرچی درمان شدید ب اشتراک بگذارید منم همینطور شدم

 41. سلام دوستان چند روز به شدت با محلولی که با وایتکس و اب درست کردم ماشین و لوازم خونه رو ضدعفونی کردم. چند شب پیش اصلا نتونستم تا صبح بخوابم تپش قلب داشتم. ولی از دیروز متوجه شدم حالت سرگیجه و تهوع بهم دست داده و پاهام احساس ضعف میکنم. سرفه و عطسه و تب ندارم. جزیی تنگی نفس دارم. چند بار با چهل سی تماس گرفتم و همچنین دوبار به پزشک مراجعه کردم که چیزی مشخص نشده. دوستان کمک کنین مسموم شدیم یا کرونا گرفتم؟

 42. سلام دوستان من امروز وایتکس و جرم گیر و رخشا رو ریختم رو سرامیک دسشوویی تا دم مرگ رفتم و برگشتم الانم وضعیتم اصلا خوب نیست چیکار کنم موندم واقعا

  1. سلام، شیر و زردچوبه بذار جوش بیاد بعد با یک قاشق عسل بخورید

 43. سلام دوستان اینو میگم ناراحت نشین و استرس نگیرین.. مادر من هفته پیش کلی با وایتکس کلی شست و شو کرد خونه رو. قبلش میگفت تب دارم بعد استفاده شروع کرد به سرفه های خشک و عجیب غریب کوتاه کوتاه. مشکوک شدیم بردیم سی تی اسکن از ریه ها انداختیم بیمارستان لقمان تهران گفتن کرونا گرفته و اما بدون آزمایش.. به دکترم گفتیم وایتکسو. گفتن برین خونه قرنطینه کنین. ما پسرا و بابا زن و بچه گذاشتیم هممون بسیج شدیم برای مادر عزیزمون. تو اتاق تنهاس فقط فقط مایعات و سوپ و آش و میوه جات میدیم خوشبختانه سه چهار روز بعد آزمایش بهتر شده و سرفه هاشون روان تر شده. دعا کنین عزیزان برای همه بیماران. علایم این ویروس اول تب بود چهار پنج روز بعد بدن درد و سردرد با سرفه های خشک. نگران نباشین وایتکس فقط اگه سرفه باشه از کرونا نیست. یاحق عزیزان

  1. انشالله خدا مادر گرامیتونو شفا بده و هر چه زودتر سلامتی کاملشونو بدست بیارن برای سلامتیشون دعا میکنیم

 44. سلام من یک هفته پیش وایتکس و سرکه و الکل صنعتی رو با مخلوط کردم برای ضدعفونی حالا ریه درد و احساس سوزش در ریه و خشکه گلو نکنه کرونا گرفتم لطفا راه کمک کنید

  1. منم دقیقا همینطور
   جوهر نمک و وایتکس قاطی کردم
   روز اول خوب بودم
   کم کم بد شد و امروز که روز پنجمه خشکی گلو درد و سوزش انتهای گلو دارم.
   الان هم میترسم برم بیمارستان، که‌کرونا نگیرم، اصن نمیدونم از کروناس یا از وایتکس و جوهر نمک
   کاش یه پزشک اینجا جواب میداد

   1. چقدر جالب، منم الان دقیقا 6 روزه که گلوم یکجوریه و صدام یکم افتادس و خشک میشه گلوم، صبحا از خواب بیدار میشم صدام گرفته س، الان سه چهار روزه که استرس گرفتم نکنه کرونا باشه و کلی گلومو شست و شو دادم و کلی مایعات میخورمو… الان اتفاقی اومدم اینجا، میبینم همه مثل من شدن و جالب اینه که من حدودا 10 روز پیش وایتکس گرفتم و خیلیییی غلیظ درستش کردمو ریختم و قوطی اسپره افشان ها و مثل اسپره هوا همه جا تو محیط کار میزدم، الان فهمیدم علت گلو دردم وایتکسسسه لعنتیه ممنووووونم از وایتکسسسسسس ????? میگم خدایا چرا یک هفته س فقط گلوم گرفته و خشک میشه اگه کرونا باشه باید بدتر بشه چرا تغییر ی نمیکنه ????

 45. سلام دوستان من چند روزه کلا با ترکیب وایتکس با آب ضدعفونی میکنم متاسفانه از ناحیه گلو بشدت احساس سوزش میکنم انگار ریه هام دارن میجوشن ?? خیلی میترسیدم شاید کرونا باشه ولی امشب کامنت هاتون خوندم فهمیدم از وایتکسه. سرچ کردم درمونش استفاده ی سبزیهای برگ دار سبز، ورزش در طبیعت و ویتامین c هستش. امیدوارم همه هموطنانم سلامت و شاد باشن.

 46. سلام
  من دیشب ی مقدار با وایتکس ضدعفونی کردم (کلا از بوی وایتکس همیشه و قبلا حساسیت داشتم)
  حدود یک ساعت بعدش سرفه های تک تک میکنم و وقتی نفسمو میدم بیرون احساس خس خس میکنم و یکم هم احساس ضعف و بی حالی توی پاهام میکنم… بنظرتون مربوط به همین وایتکس هست؟ اگر مربوط ب وایتکس هست راه حل درمانیش چی هست که یکم بهتر بشیم؟؟ ممنون

  1. منم دقیقا ۲۰ اسفند با وایتکس خالی کار کردم برای بردن یه لکه بزرگ ده دقیقه کارم طول کشید احساس کردم گلوم میسوزه مقداری آب خوردم اهمیت ندادم یه روز بعدش قفسه سینم درد کرد از استرس هم تنگی نفس بدی اومد سراغم در حدی که خودمو خواستم قرنطینه کنم با خوندن این مطالب شما کمی آروم شدم نگرانیم اینه منم ده روز پیش مطب رفتم میترسم کرونا باشه نه تب دارم نه سرفه اخرش سکته نکنم خوبه

   1. وای دقیقا منم همین حالت شدم من چند روز پشت هم از وایتکس غلیظ و آب استفاده کردم امروز از درد قفسه سینه و تنگی نفس تا مرز سکته پیش رفتم با ۱۹۰ تماس گرفتم گفت برو دکتر ولی راستش جرات نمیکنم الان هنوز از درد و تنگی نفس خوابم نبرده پس احتمالا واسه وایتکسه

  2. سلام بچه ها من بک هفته ست دارم از وایتکس و دتول استفاده میکنم حس درد سینه زیادی داشتم ۳ روز پیش امشب یهو موقع خواب نفس تنگی شدیدی گرفتم تا مرز سکته رفتم و بدنم تکون میخورد و سرد شده بود و اصلا نفس نمیدونستم بکشم تپش قلب هم پیدا کردم و سرگیجه. میترسم برم بیمارستان کرونا بگیرم واقعا نمیدونم چکار کنم

  3. من ساعت ۱۱ شب یهو تنگی نفس شدید گرفتم و سرگیجه و بدنم می لرزید و رسما داشتم میمردم و تا الان هنوز تنگی نفس دارم ولی خیییلی کمتر البته اسپری سالبوتامول استفاده کردم ولی من اصلا اصلا سرفه نداشتم موندم کروناست یا بخاطر وایتکس هست. تپش قلب و سردرد هم داشتم اصلا حس میکردم نفس دیگه ندارم

  4. سلام دوستان
   منم بخاطر مسمومیت با وایتکس از ۲۲ اسفند تا ۳ روز پیش تنگی نفس داشتم. جوری ک فقط آه می کشیدم و بسختی خمیازه. بعد از ۲ هفته دیگه آه و خمیازه هم نمی تونستم بکشم. خیلی سخت بود.
   اسپری سالباتامول (هر ۶ ساعت ۴ پاف) و روزی ۲ تا قرص نئوتادین ۵ و اسپری بینی برای مرطوب کردن مخاط استفاده کردم. الان خیلی بهترم فقط ب شدت ضعف دارم.
   ب نظرم اصلا از وایتکس استفاده نکنید ک ریه رو داغون میکنه

 47. سلام من هم از ترس کرونا روزی چند بار سطوح داخل خونه رو با مخلوط یک به ده وایتکس و آب ضد عفونی می کردم الان دو روز هست که تنگی نفس و سرفه خشک دارم به غیر از موارد ضروری مثل خرید سوپرمارکت اصلا هم بیرون نرفتم که بگم کرونا گرفتم ولی با این وجود خیلی ترسیده بودم که نکنه کرونا گرفتم به خاطر شلوغی بیمارستان ها و خطراتش برای معاینه نرفتم ولی نکته ای که هست اینه که اگر کرونا گرفتم چرا حالم بدتر نمیشه چرا تب ندارم پس کرونا نیست ولی دو روز هم هست که خوب هم نمیشم چه باید بکنم لطفا اگر کسی تجربه ای داره تنگی نفس و سرفه ناشی از وایتکس رو چطور میشه درمان کرد. لطفا محبت کنید تجربه تون رو به ما هم بگید بیمارستان که نمیشه رفت

  1. من هم مثل شما شدم دقیقا علایم شما رو دارم دو روزه میرم کوه پیاده روی ورزش سنگین هم میکردم که انجام ندادم دیگه الان خیلی بهترم احساس میکردم ریه سمت چپم سوراخ شده با روغن زیتون ماساژ میدادم پیاده روی کنید خیلی بهتر میشیذ

   1. ممنون از پاسخ شما علی آقا.
    من امروز با شماره 190 تماس گرفتم و شرح حالم رو گفتم با صبر و حوصله خانم کارشناسی که پشت خط بود حرفام رو شنید و گفت صد درصد اثر وایتکس هست خیلی آروم شدم دیگه استرس ندارم.
    یه نکته خوب اینکه با وجودی که نفر پنجاه و یکم توی صف انتظار پاسخگویی بودم و سرشون خیلی شلوغ بود وقتی که نوبت من شد خیلی با صبر و حوصله جوابم رو داد. برام غیر قابل انتظار بود و خیلی ازش سپاسگزارم که توی این شرایط نابسامان اینقدر با حوصله راهنمایی کرد.

  2. من هم دو شب پیش توی حمام پر از بخار مدت دو ساعت از وایتکس استفاده کردم وقت اومدم بیرون حالت خس خس سینه و سرفه زیاد و احساس لرز داشتم تا صبح. تمام قست ریه و شکمم احساس سوزش داشت. الان بعد از دو روز همه حالت هام نسبتا بهبود پیدا کرده فقط سرفه های خشک زیاد دارم. نمی دونم هنوز هم عوارض وایتکسه یا کرونا گرفتم! میترسم برای بچه هام غذا درست کنم. کسی می تونه راهنماییم کنه؟

   1. مال شما که صد درصد اثر وایتکس هست، آخه کدوم آدم عاقلی تو محیط بسته و کوچیک حموم و دستشویی با وایتکس کار میکنه… وایتکس و جرم گیرها قابلیت تبخیر دارن، هنگام استفاده وارد ریه میشن، بنظر من کلا باید وایتکس و سایر جرم گیرها و مواد شیمیایی را یا نباید استفاده کرد و یا با احتیاط و بمقدار کم و در حالی که پنجره ها باز هستن استفاده کرد… اصلا نباید چند ماده شیمیایی مثل وایتکس با یه جرم گیر رو مخلوط کرد

 48. بچه ها یه خبر خوب. من با یه پزشک مشورت کردم.
  گفت گلو رو با اب نمک قرقره نکنین که بیشتر محرک هست. چون حلق و گلو بر اثر گاز کلر سوخته و نباید مواد تحریک زا خورد. مثل فلفل و مواد اسیدی مثل ابلیمو و پرتقال.
  باید شربت دیفن هدرامین رو با اب قاطی کرد و قرقره کرد. اونایی که زیاد سرفه میکنن میتونن لوراتادین بخورن ه حساسیتشون کمتر بشه.
  همینطور انداختن پیاز تو اب داغ و استشمام بخارش. البته توجه کنید که فاصلتون زیاد نزدیک با سطح بخار نباشه که بخار داغ نباشه، چون بیشتر تاثیر منفی داره و میسوزنه.
  خوب شدنش زمان میبره. استفاده از خوراکی های ویتامین دار هم فراموش نشه. مثل انواع سبزیجات و میوه جات.
  سوالی داشتین یا نتایج کارتون رو زیر همین کامنت بزارین تا جواب بدم.
  یه گروه تشکیل دادم که همه اونجا مشورت کنیم. ولی انگار کامنتم رو ا د م ی ن قبول نکرده ثبت کنه!!!

  1. من هم بعد از استفاده از وایتکس؛ علاوه بر این علایم سرفه و گلو درد ی مقدار هم ضعف و بیحالی توی پاهام احساس میکنم این هم میتونه از علایم مسمومیت وایتکس باشه؟

   1. قاسم جان بعید بدونم که با اسنشاق وایتکس مشکل ضعف در پاها بوجود بیاد، مگر اینکه طولانی باشه و بدن با کمبود اکسیژن مواجه بشه که احساس ضعف و سرگیجه و بی حالی دست بده. به نظرم اگه این علائم رو برای طولانی مدت دارین حتما تماس بگیرین با یه پزشک

   2. سلام من همین علایم را دارم ضعف ما و درد سینه. بهتر شدید؟

  2. سلام من هم بعد از کار با وایتکس دچار تنگی نفس شدید شدم ته گلوم میسوزه روی معده ام احساس سنگینی میکنم الان دو هفته اینجوریم چکار کنم؟؟ ممنون

  3. سلام دوست عزيز منم همين مشکل رو دارم خوشحال شدم چون ترسم از کرونا بود اگر راهکار ديگه اي پيدا شد براي بهبودي حتما بگوييد

  4. دوستان، من از اخرای بهمن با الکل طبی و صنعتی و این ژل و محلول های ضدعفونی محل کارمو هر روز کلی پاک میکردم و هیچ مشکلی نبود، تا اینکه حدودا 10 روز پیش چون الکل گرون شد و نایاب شد وایتکس گرفتم و خیلی غلیظ هم درست کردم و در محل کار به همون میزان زیاد که الکل میزدم اینو هم زدم، دقیقا الان 6 روزه که گلوم خشک میشه و یکم گرفته س و سردرد داشتم و همش دنبال این بودم که ببینم علتش چیه، چون من خیلی رعایت میکردم و تو این مدت تقریبا هیچ برخورد و حرکت خطرناکی نداشتم که بگم کرونا باشه، تا همین الان اتفاقی اومدم اینجا و دیدم تمام دوستانی که وایتکس استفاده کردن مثل من مشکل گلو درد دارن و خشکی و… و الان استرسم کامل خوابید و شاید باور نکنید گلوم هم بهتر شد ???

  5. بچه ها من پیاز تو اب انداختم و بخور دادم. منتهی بدتر شدم. به هیچ عنوان این کار رو نکنید. دکتر هم دکترهای قدیم

 49. سلام
  امروز من به خاطر ترس از این ویروس کرونا حمام رو با وایتکس غلیظ شستم بعد دوش گرفتم خیلی خونده بودم که گاز کلر خطرناکه و خودم هم رشتم شیمی بوده و همیشه تو ازمایشگاه با مواد معدنی و الی زیادی کار کردم و اصلا اصلا فک نمیکردم خطرش زیاد باشه ولی متاسفانه بعد از حمام دچار سرگیجه و افت فشار و حالت تهوع شدید و لرزش شدید بدن شدم و دو بار هم حالم به هم خورد ولی از اسپری تنفسی استفاده کردم و یک قرص کورتون هم برای باز شدن ریه خوردم و حدود سه ساعت زمان برد تا حالم یکم بهتر بشه و باز اخر شب با خوردن اب حالم بهم خورد ولی از ترس کرونا نرفتم دکتر یا حتی ترسیدم بگم دکتر بیاد خونمون معلوم نیست چه بلایی سر خودم اوردم امیدوارم زیاد جدی نباشه اینا رو گفتم که بگم تو رو به خدا اصلا با وایتکس کار نکنید فقط اب و صابون امیدوارم زودتر از دست کرونا خلاص بشیم من امروز قشنگ مردم و دوباره زنده شدم امیدوارم همه حالشون خوب بشه ولی الان واقعا استرس دارم که نکنه دوباره اون حملات بیاد سراغم

  1. سلام خانم منم الان داشتم پله هارو با وایتکس ضدعفونی میکردم حس میکنم بخار وایتکس رو استشمام کردم ی جوری شدم همش بوش تو شامه م پخش شده خدا کنه چیزیم نشده باشه ?? لعنت ب این کورونا ک دیوونه شدیم این مدت انقد شستشو کردیم خونه و دست و پا و دیگه خسته شدم ????

  2. سلام
   من از الکل و همین طور محلول وایتکس خیلی استفاده کردم.
   همون طور که اکثر دوستان میدونن با گذر زمان علایم یکم تشدید میشه ولی تب وجود نداره و احساس گرفتگی بالای قفه سینست نه پایین. من چند تا کار کردم نمیدونم کدوم جواب داد ولی مدت پنج شش روز خوب شدم
   اول روزی ۳ تا لیوان دمنوش اویشن میخوردم و روزی یک بار هم بخور آویشن میدادم
   دوم آبجوشه و عسل و ابلیموی طبیعی
   سوم قرقره ابنمک
   چهارم آموکسی سیلین ۸ ساعت یه دونه
   حالم خیلی بد بود نفس تنگی
   تو خواب خیس عرق میشدم و سرفه های مداوم داشتم
   شما هم امتحان کنید امیدوارم بهتون جواب بده
   در ضمن از دمنوش اویشن بیش تر از سه بار در روز و بیشتر از سه روز استفاده نکنین چون شدیدا خلط اوره
   امیدوارم همه سالم اینروزارو بگذرونیم

   1. سلام امیر جان. خوشحالیم که حالت خوبه. از مواردی که اشاره کردی فکر میکنم بیشترین تاثیر مثبت رو همون اموکسی سیلین داشته. وقتی ما بر اثر مرور زمان بدتر میشیم میشه اینطور نتیجه گرفت که داره عفونت میکنه. ابلیمو اسیدی هست. به نظرم برای این مشکل مفید نباشه. و دومین چیزی که من فکر میکنم بیشترین تاثیر رو داشته استفاده شما از سه لیوان مایعات بوده که این خیلی زودتر سم کلر رو از خونتون خارج کرده. درمورد تاثیر اویشن و عسل اطلاعاتی ندارم

   2. سلام با ۱۹۰ تماس بگیرین خیلی خوب راهنمایی میکنن. تست کرونا رو هم پر کنین تو روبیکا خیلی کمک میکنه. مایعات فراوان بخورین آب ولرم شیر گرم با عسل. چای دارچین و زنجبیل. دم کرده آویشن و پونه. سوپ. چهار تخم. قرقره با نمک. ان شالله ک خوب میشین

   3. سلام دوستان من از ابتدا خونه تاکید کردم با سرکه ضدعفونی کنند کار بنده مدرج و چاپ مخزن هست که با ترکیب کلر و وایتکس اکسیداسیون رو انجام میدیم برای هر 50 لیتر اسید یا محلولی که می سازیم دو قاشق از هر کدوم میریزیم که گاز خیلی خطرناک تولید میشه که استشمام اون باعث مشکلات تنفسی و آب انداختن ریه میشه (یک نوع کرونا) با اطلاعاتی که داشتم سازمان آب با تذکراتی که به پرسنلش میده منابع آب رو پر از کلر می کنند يعني از استاندارد بیشتر کلر می زنند که ما توخونه وایتکس یا هر مواد شوینده که هم بهش میزنیم همون محلول خطرناک رو می سازیم حتی برای مصرف آب که میگن زیاد آب بخورید باید آب رو بجوشانید بعضی ها رو دیدم مثل نوشابه گاز دار لیوان آب رو نگه میدارن میگن کلرش پرید بعد می خورند در صورتی که 24 ساعت زمان میبره تا کلر بره حتی دوش هم بگیرید باعث ریزش مو میشه
    متأسفانه ارزانترین و موثرترین راه برای میکروب زدائی منابع آب همینه بجز اون فیلتر یو وی هست که قیمتش بالا در میاد برای مصرف خونگی فیلتر کربن با صرفه هست که فوری باعث کاهش اثراتش میشه
    خودمون داریم آماده میکنیم خودمون رو و بدنمون رو برای (کرونایی که نیست) بعد از احساس تنگی نفس می ریم دکتر یا بیمارستان
    که یه کلروکین هم بهمون میزنن که پایه اون دارو هم که اسمش روشه. دیگه پارچه سفید و باندپیچی

 50. سلام من هفته پیش پنجشنبه با وایتکس کار کردم الان شش روز شده خوب نشدم تنگی نفس دارم امروزم احساس میکنم با دست محکم به ریه هام فشار میارن به استخوان جناغ انگاری فشار میارن چیکار کنم

  1. لطفا جدی بگیرید ممکنه عوارض جبران ناپذیر داشته باشه. به شماره 190 که در مورد مسمومیت هست تماس بگیرید یا حتما به پزشک مراجعه کنید

 51. سلام دوستان. امروز مجبور شدم چند ساعتی واسه تمیز کردن و ضدعفونی کردن یه فضایی از سفید کننده استفاده کنم. اما بعد از شست و شو نتیجه دلخواهم نشد از جرم گیر استفاد کردم. فضا هم فضای باز بود اما چند ساعته دچار سردرد و سرگیجه همراه حالت تهوع و کهیر و خارش شدم. خواستم بدونم از راه استنشاق هم احتمال مسمومیت وجود داره و اینکه باید چیکار کنم؟ ?

  1. سلام بله مواد شیمیایی از راه تبخیر وارد بدن میشه و ریه رو درگیر میکنه، به احتمال خیلی زیاد اثر وایتکس و جرم گیر بوده، یا تو گوگل سرچ کنید جواب سوالتون رو در این مورد پیدا کنید یا به صد و نود زنگ بزنید

 52. درود دوستان عزيز
  هنگام استفاده از وايتكس بايد خيلى رقيقش كنيد جايى ديدم كه بايد نسبت وايتكس مخلوط در آب يك به دويست باشه براى اطمينان سرچ كنيد.
  مايعات زياد مصرف كنيد و در اين شرايط براى مصرف دارو حتما با پزشك متخصص مشورت كنيد.
  سلامت باشيد?

 53. سلام. منم وایتکس و جوهر نمک و تاید و اینارو قاطی کردم. چن ساعتم شستم. الان ببشتر از یه هفتس سرفم بند نمیاد. نمیدونم چیکار کنم. میدونم اشتباه کردم اما الان چاره ای نیس؟

  1. رها جان شما حتما باید برین دکتر. منتهی بیمارستان نه. دکتر متخصص ریه. ترکیب وایتکس و جوهر نمک خیلی بده. حتما برین شاید دارویی چیزی داشته باشه که ترمیم کنه. انشاءلله که چیز خاصی نیست

   1. آخه میگن نرین دکتر. میترسم. چه اشتباهی کردم. فک کنم ریه هامو داغون کردم

    1. اول باید‌ برید یه سی تی از ریه هاتون بگیرن ولی اکثر این مسمومیت ها بعد از یه مدت و با ورزش سبک خوب میشن فعلا این دوران رو مراقبت کنید و به خدا توکل کنید انشاالله که چیز خاصی نیست

    2. نگران نباشید من قبلا اینجوری شدم تا حد مرگ رفتم جوری که واقعا دیگه نمیشد نفس کشید نمیدونم چه جوری زنده موندم ولی دکتر هم نرفتم به مرور خوب شدم تا چن روز پیش که دوباره از وایتکس استفاده کردم الان انگار یه وزنه صد کیلویی رو قفسه سینم گذاشتن ولی مث دفعه قبلی نمیشه چون اون دفعه جوهر نمک و وایتکس و تاید با هم قاطی شده بود و محیطش هم خیلی کوچکتر بود

 54. سلام من سهوا پاک کننده چند منظوره خوردم علائمی هم ندارم ولی خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم ایا ممکنه در دراز مدت بروز کنه؟

  1. پگاه جان فکر کنم در اینجور مواقع باید زیاد شیر خورد، بعدش هم تماس میگرفتین به اورژانس راهنماییتون میکردن. دقایق اولیه برای اینجور چیزا خیلی مهمه

   1. رها جان نگران نباش و الان بنظرم اصلا دکتر نرو، برادر خانوم من هفته پیش وحشتنااااااک سرفه میکرد جوری که همه ما گفتیم کرونا داره، رفت دکتر و.. گفتن به علت استفاده زیاد از وایتکس بوده و الان بهش گفته برو تو حیاط خونه صبح ها ورزش هوازی انجام بده، شما هم فعلا با ورزش سبک تو حیاط شروع کن اگه ارومتر نشدی با احتیاط و یک دکتر خلوت برو هر چند الان به خود دکتر هم نمیشه اطمینان کرد که نداشته باشه

 55. دوستان به هیچ عنوان وایتکس و جوهر نمک رو با هم قاطی نکنید، حتی اگر محیط باز بود. یه جایی مطلبی خوندم که ترکیب این دو تا ماده به اندازه بمب شیمیایی گاز سمی تولید میکنه. من حدودا 10 روز پیش میز کامپیوتر و کیبورد موس و کتاب و لوازم ها رو با ترکیب اب و وایتکسی که قبلا درست کرده بودم تمیز کردم، متاسفانه پنجره اتاق بسته بود و یه ده بیست دقیقه ای بوش رو استشمام کردم. از همون روز احساس میکنم نفسم سنگین شده، انتهای حلقم قرمز شده و بدتر اینکه همش فکر میکنم کرونا گرفتم. هم میترسم برم دکتر سالم باشم از بقیه بگیرم، هم هفت هشت روز گذشته بهبودی درست حسابی حاصل نشده. با خودم میگم اگه کروناست چرا بدتر نمیشم، اگه مشکل از وایتکس هست چرا بهتر نمیشم. خیر نبینی کرونا ببین چطور همه رو مستقیم و غیر مستقیم درگیر کردی!
  خدایا چیزهایی که ما تو این 30 40 سال زندگی دیدیم، پدرانمون تو 70 80 سال زندگیشون ندیدن! رحم کن پروردگارا

  1. منم بخاطر استفاده از وایتکس و ضدعفونی کردن دچار همین حالتا شدم ? واقعا چیکار باید کرد؟

   1. وایتکس گاز کلر میسازه که گاز سمی هست و با ترکیبش با آب نوعی اسید میسازه که دقیقا یادم نیست اسمش چیه. و ترکیبش با رطوبت نای و ریه هست که مشکلات ایجاد میکنه. من قبلا با وایتکس کار کرده بودم ولی نه مدت زمان زیاد. اون زمان هم این علائم بود منتهی به صورت کاملا خفیف و یه روزه خوب شدم. ولی اینبار چون زمان زیاد بود هنوز بهبودی درست حسابی حاصل نشده!

    1. دوست عزيز خدا ايشالا بهت سلامتي بده منو خيلي خوشحال کردي الان چند شبه بخاطر استفاده از وايتکس همين موارد رو دارم همش ترسم از کرونا بود امشب با خيال راحت ميخوابم گرچه سوزش و درد دارم. اميدوارم هر چي از خدا ميخواي بهت بده

  2. خیلی جالب بود. دقیقا این حالت رو من هم دارم. آروم شدم متن شما رو خوندمش. خدا خیرت بده.

   1. زنده باشی علیرضا جان. آره منم خیلی استرسی هستم و متوجه شدم وقتی استرس میگیرم بیشتر گلوم تحریک میشه و نفس کشیدنم رو تحت تاثیر قرار میده. شب دوم چنان استرس کرونا گرفته بودم که انگار طناب انداخته بودن دور گردنم. ولی با یکی دو تا از اشنایان تلفنی که صحبت میکردم، سر اینکه برم مرکز بهداشت برای کرونا، اونا هی میگفتن چیزی نیست به خاطر وایتکس هست و این جور صحبتها. کم کم که استرسم کم شد دیدم اون التهاب گلوم هم کم شده و راحت نفس میکشم. فهمیدم از استرس هست بیشتر.
    برای همین گفتم اینجا یه جورایی مفصل توضیح بدم چون میدونم خیلی ها به این مشکل خوردن. مخصوصا الان که زیاد دیگه با وایتکس جهت ضدعفونی کردن کار میکنن مردم

    1. سلام
     منم همينطور شدم
     بخور گرم خوبه استفاده كنيد سم زدايي ميكنه و مايعات فراوان، براي من مؤثر بود ولي باز دوباره اون خارش و درد قفسه سينه اومده سراغم، شبها معمولا بدتر ميشه

  3. سلام
   خیلی جالبه برای منم دقیقااااا همین اتفاق افتاد سه روز پیش نزدیک ده دقیقه با وایتکس دو تا دستمال آشپزخونه شستم که مثلا استریل شه از اون موقع نفسم سنگینه و عمیق نفس میکشم سرفه میکنم اما دقیقا مثل شما نه جرئت دارم تو این وضعیت برم دکتر نه بدتر میشم که بگم حتما کروناس
   ولی واقعیتش کامنت شمارو خوندم یکم خیالم راحت شد چون گفتم حتما انقدر حساسیت به وایتکس طبیعیه
   ایشالا که هیچی نیست

   1. سلام منم دو سه روز با وایتکس خونه تمیز کردم همه جاش الان تنگ نفسی دارم با سرفه
    میترسم برم دکتر تو این وضع

  4. خیر نبینی منم داغون شدم دقیقا همین علائم دارم حالا موندم چکار کنم

  5. گلودرد. خشکی گلو. درد قفسه سینه دارم و با ماسک زدن بهتر میشم حالا کرونا نگیریم تو این وضع. تو خونه به دسته درها سطح ها وایتکس زدیم اینطور شدم

  6. بچه ها به نظر من اگه تا قبل کار با وایتکس علائمی نداشتین، و بعدش دارین، میشه تقریبا مطمئن بود علتش همین وایتکس هست. استرس نگیرین که بیشتر تحریک میشه. سرفه هم اگه نمیاد به زور انجام ندین، سرفه خودش محرکه.
   و یه چیز دیگه، سعی کنین کار با مواد شیمیایی جهت شستشو رو بدین به آقایون. جایی مطلبی خوندم که ریه اقایون مقاومت بیشتری داره به مواد شیمیایی. ولی همونم باید نکات ایمنی رعایت بشه، مثل باز بودن در و پنجره ها، پوشوندن دهان و بینی با دستمال مرطوب و استفاده از دستکش و عینک.
   دوستانی کسی هست که مثل من انتهای حلق و لوزه هاش قرمزتر باشه نسبت به سایر نقاط دهان؟
   مال من که قرمزتر بود با نقطه نقطه های قرمز ریز. ولی امروز که نگاه کردم دیدم خدارو شکر یکم رنگش روشنتر شده و اون خط منطقه قرمز انتهای سقف دهانم یکم رفته عقب تر.

   1. سلام منم وایتکس در حد یه در بطری با یه ذره شیشه شور قاطی کردم و با آبم رقیقش کردم دو روز پیش باهاش وسایل پاک کردم خیر سرم از اون روز گلوم خشک خشکه امروز تو آینه دیدم ته حلقمم کاملا قرمز شده یعنی عوارض اونه؟ شما بهتر شدین؟ دکتر رفتین؟

    1. من یه خرده بهترم خدا رو شکر. چند روز پیش سینم بدجور درد میگرفت. طوری که احساس میکردم قلبم محکم میزنه. اما وقتی با دست لمس میکردم ضربان کاملا عادی بود.
     به نظرم ترش هم میکردم، چون راه مری هم بدجور میسوزه از پایین به بالا، برای همین امروز امپرازول هم برای مدت دو سه روز شروع کردم.
     کپسول اموکسی سیلین از دیروز شروع کردم چون احتمال میدم رد سوختگی که با گاز کلر ایجاد شده عفونت میکنه، وگرنه منی که درد نداشتم نباید بعد 2 هفته درد شروع میشد.
     در کنارش زیاد مایعات میخورم. اب معمولی شیر اب میوه.
     امروز یه ازمایش خون هم دادم، که خدا رو شکر با شمارش گلبولهای سفید مشخص شد نزدیک به اون عدد هم نیستم. طبق فرمولی که اونا ارائه دادند اگه میزان گلبولهای سفید زیر 1000 باشه مشکوک به کرونا هست اما برای من 3000 بود.
     امروز دردم نسبت به دیروز خیلی کمتره خدا رو شکر.

   2. سلام بله من اين مدت از وايتكس خيلي استفاده كردم اما ديروز بيشتر از هميشه و ديشب با اين حس كه دارم خفه ميشم از خواب پريدم گلوم ملتهب شده بود و ته حلقم قرمز شده بود همينطور حالت تهوعم داشتم شديدا

  7. سلام
   دوست عزیز من هم دقیقا همین گرفتاری رو دارم. وسواس گرفته ام و هر روز تمام سطوح رو با محلول وایتکس تمیز میکنم و همه نشانه های شما رو دارم. یه کم خیالم راحت شد.

   1. علی جان نیازی نیست هر روز با وایتکس همه جا رو تمیز کنی. یه بار که تمیز کنی کفایت میکنه، بعد از اون هر بار افراد خانواده از بیرون میان بگو لباساشون رو همونجا تو یه سطلی محفظه در داری چیزی بندازن و بعدش دستاشونو بشورن. دیگه ویروس به جایی منتقل نمیشه. ویروس خودش که پا نداره بره گشت بزنه تو خونه.
    و برای کار با اینجور مواد شیمیایی که بخارات سمی دارند، حتما و حتما و حتما باید از دستمال مرطوب به عنوان ماسک استفاده کرد و عینک برای چشمان

 56. سلام من شوینده من رو با وایتکس بطور اتفاقی قاطی شد تو اشپزخونه و طولانی مدت تنفس کردم الان ریه هام شدید درد میکنه کلی شیر لیمو مرکبات و اویشن زعفران خوردم دو روزه ولی فایده نداشته دکتر رفتن تو این وضعیت کرونا سخته میترسم نرم دکتر و برام عواقب بدی داشته باشه و برم تو محیط الوده اونجا کرونا بگیرم

 57. سلام
  منم باردار بودم برداشتم خیر سرم سرویس بهداشتی رو تمیز کنم وایتکس با جوهرنمک قاطی کردم ریختم تو سرویس بهداشتی البته خدا رحم کرد سرویس بهداشتی مون تو حیاط بودش و خود خدا رحم کرد چشمام سیاهی رفت و واقعاً داشتم غزل خداحافظی رو میخوندم دارویی هم زن باردار نمیتونه استفاده کنه که یه شربت سالبوتامول داد دکتر و گفت ببریدش فضای آزاد و همش دعا دعا میکردم و میگفتم خدایا غلط کردم بچم طوریش نشه فقط و خدا رحم کرد بعد از سه روز خوب شدم…. ولی خواهشاً هرکس پست منو میخونه نکنه این کار رو خیلی خطرناکه خیلی.

  1. الان بهترین. خدا بهتون رحم کرد. من امروز دیوارا رو با اب وایتکس کشیدم. گلوم شدید درد گرفته با قفسه سینم… سرفه میکنم. منم باردارم هفته ۳۰. خدا رحم کنه بهمون

 58. سلام من به قوری وایتکس ریخته بودم که تمیز بشه همسرم نفهمیده که وایتکس خالی کرده بدون اینکه قوری رو بشوره چایی دمکرده و خورده ایا عوارضی داره براش خیلی نگران هستم هر کاری هم کردم دکتر هم نرفت لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. منم دقیقا همین بلا سرم اومد اتفاقی برای همسرتون نیوفتاد من همین الان اینجوری شدم قوری تو وایتکس بوده لطفا جواب بدین

 59. سلام من وایتکس و جرمگیر من رو با هم مخلوط کردم و حدود ۱۵ دقیقه داشتم تو محیط تمیز میکردم واقعا به سختی نفس میکشیدم با شیر و دمکرده ختمی حالم خیلی بهتر شد

  1. یکی از خطرناک ترین کارها مخلوط کردن وایتکس با ترکیبات اسیدی مثل جوهرنمک یا همین مایع من هست که گاز خطرناکی تولید میکنه که تنفسش باعث فلج مغذی و مرگ میشه، هیچوقت اینکارو نکنید…

 60. سلام ببخشید من دختر دو و نیم ساله دارم احساس میکنم یه کم وایتکس خورده البته وایتکس با آب مخلوط شده بود بهش شیر دادم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام بهش شیر گرم یک قاشق کوچیک مال چای هست زرچوبه بریز و یک قاشق کوچیک عسل. گرم بده میل کنه خوب میشه

 61. سلام من دیروز تایت و پودر رخشا و وایتکس و جوهر نمک رو برا شستشو با هم مخلوط کردم و الان دچار مسمومیت تنفسی شده ام لطفا راهنمایی کنید تا چطور خوب بشم؟؟ ممنونم از لطف تون با تشکر

  1. سلام میشه بگید حالتون چطوره ، منم الان این اتفاق واسم افتاده خیلی تنگی نفس دارم، نمیدونم باید چکار کنم

    1. سلام… منم چند روزیه دارم با دامستوس و تاید لباسشویی ظرف هام رو میشورم و آشپزخانه تمیز میکنم و دقیقا نفس تنگی گرفتم… وقتی وامیستادم و کار میکردم سرگیجه هم داشتم و حالم یجوری میشد انگار ولی نفهمیدم شاید از ایناس…. الان چیکار کنم ک خوب بشم تا کی این علایم رو دارم. پریروز سرفه های تحریکی داشتم امروز ندارم. اما نفس تنگی همچنان هس ☹

  2. سلام صد درصد به پزشک مراجعه کنید و تست ریه انجام بدهید چون با ترکیب این مواد گاز کلر تولید می شود که گاز بسیار خطرناکی میباشد و باید حتما تحت درمان قرار بگیرید

  3. سلام هیچ وقت هیچ شوینده ای رو با شوینده دیگه قاطی نکنید خیلی خطرناکه . حتی اگه هر دو یه کاربرد داشته باشند. یکی همسایه هامون تیرک با وایتکس قاطی کرد آنقدر عفونت و زخم ریه ش شدید شد که سرطان ریه گرفت

  4. فقط و فقط تحمل همین راه درمانشه من اوایل میخاستم خودکشی کنم بس حالم بد بود ولی کم کم بهتر شدم

 62. سلام. از مطالب مفید و کاربردی که گذاشتید متشکرم. لطفا در زمینه عوارض و راه های درمان قورت دادن اشتباهی اسیدی که در هنگام ارتودنسی استفاده می شود هم مطلب بگذارید. متأسفانه برای فرزندم این اتفاق افتاده و نمی دانم چکار کنم.

  1. دوستان منم دقیقا مث شما بودم، تنگی نفس حالت تهوع و اسهال بخاطر استنشاق وایتکس، شیر خوردم و 2ساعت بعدش قهوه دم کردم و بخور کردم، بعدش خوردم، ولی در کل طول درمان 3الی7روز داره مونده ب مقدار مسمومیت

 63. سلام
  خانم بنده دچار مسمویت ناشی از استنشاق وایتکس شده
  امیدوارم که راهنمایی ها شما موثر باشه
  در هر حال بسیار سپاسگزارم از راهنمایی که فرمودین

  1. دوستانی ک حساسیت ب وایتکس نشون دادن شما هم زبونتون سفیده؟ من الان ۱۰ روزه سرفه میکنم دکتر گف از وایتکسه زبونم سفیده سفیده

   1. سلام.
    من چند روزه در اثر استفاده دومستوس فک میکنم مسموم شدم. تو حموم برای تمیز کاری حموم استفاده کرده در حالیکه تهویه هم نداره حموم ما. فک کنم با بخار قاطی شد دومستوس. بعد از مدتی چشام سوخت. الان یه هفته اس چشام میسوزه. سردرد دارم و گاهی معده درد. وضعیت چشام اصلا خوب نیس. لطفا راهنمایی کنید

    1. اصلا نگران نباش اتفاقیه که افتاده درمان خاصی نداره فقط طول میکشه. پس بدون استرس به زندگی ادامه بده همین راه حلشه

   2. سلام یک روش رو بهتون می گم بعد واسم دعا کنین هر صبح و اخر شب یک لیوان شیر گرم و یک قاشق کوچیک مال چای هست زردچوبه و یک قاشق کوچیک عسل بریزین و گرم میل کنین بهترین درمان برای درد قفسه سینه هست التماس دعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا