چگونه گاو حرارت زمین را افزایش می دهد؟

گاو و گوسفند از حیوانات مهمِ مزارع هستند، زیرا لبنیات، چرم و محصولات متعدد دیگری را از آنها تهیه می کنند. با این حال، دستگاه گوارش گاوها به صورتی است که پس از هضم غذا، مقدار زیادی گاز متان دفع می کنند که وارد هوا می شود.

متان یکی از گازهای گلخانه ای است که دمای کره زمین را افزایش می دهد.

هندوستان حدود 460 میلیون راس دام دارد که بیش از تعداد دام های هر کشور دیگر است. بیشتر گاوهای هندی، لاغر و کم شیر هستند اما خوراکشان زیاد است. از طرفی هم اعتقادات مذهبی در هندوستان باعث شده که تنها عده ی معدودی از هندی ها گوشت بخورند.

بسیاری از کشورهای صنعتی جهان از کشورهایی مانند هند خواسته اند که برای کاهش گازهای گلخانه ای از تعداد دام هایشان بکاهند. اما نکته مهم این است که زیان گازهای کشنده ی ناشی از اتومبیل ها بسیار بیشتر از گازهایی است که دام ها تولید می کنند.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چگونه گاو حرارت زمین را افزایش می دهد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند 1384 با شابک 3-72-6229-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا