چرا دندان غواصان و خلبانان باید همیشه سالم باشد؟

خلبانان، غواصان یا هر فردی که شغلش به حضور در ارتفاعات زیاد یا شنا کردن در اعماق دریا وابسته است باید مراقب دندان هایشان باشند. مهم ترین علتی که باعث شده در فرم پذیرش این مشاغل به اهمیت و ضرورت سلامت دندان ها اشاره شود، این موضوع است که دندان بیمار با تغییر ارتفاع و عوض شدن میزان فشار هوا دچار درد می شود. این درد می تواند به حدی شَدید باشد که تمرکز فرد را از کار بگیرد و سلامت او و افرادی را که زیرمجموعه او هستند، به خطر بیندازد.

ماجرا این است که شروع دندان درد ناشی از تغییرات فشار اتمسفر که از آن با عنوان بارودونتالژیا و آئورودونتالژیا یاد می شود تشخیص علت درد دندان را ناممکن می کند. به همین دلیل است که بیشتر افرادی که در ارتفاع زیاد دچار این مشکل می شوند، فقط با کشیدن دندان می توانند بر درد آن غلبه کنند. همین عامل موجب می شود در بعضی مشاغل حساس مثل فضانوردی، غواصی، خلبانی و… حساسیت زیادی بر سلامت دندان ها وجود داشته باشد و افراد در مدت زمان کوتاه تری از سوی دندانپزشک ویزیت شوند تا سلامت دندان هایشان بطور مداوم رصد شود.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چرا دندان غواصان و خلبانان باید همیشه سالم باشد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا