سگ بالغ چه دندان هایی دارد؟

سگ بالغ معمولاً 42 دندان در می آورد: دندان های پیشین، دندان های نیش، دندان های پیش آسیا و دندان های آسیا.

دندان های پیشین، اولین دندان هایی هستند که در می آیند. آنها دندان های کوچکی هستند که سگ برای جدا کردن گوشت از استخوان از آنها استفاده می کند و تنش را می خاراند. دندان های پیشین باید شش دندان در بالا و شش دندان در پایین باشند.

دندان های نیش، دندان های بلندی هستند که به سگ امکان می دهند با دهانش چیزها را بگیرد. به علاوه می تواند همه چیز را سوراخ کند. سگ دو دندان نیش در بالا و دو تا در پایین دارد.

دندان های پیش آسیا، هشت دندان در بالا و هشت دندان در پایین هستند. این دندان ها تیز می باشند و هر وقت دیدید سگ دارد چیزی را با کناره های دهانش می جود، بدانید دارد از این دندان ها استفاده می کند.

دندان های بعدی، دندان های آسیا هستند. سگ در فک بالایی در هر طرف دو دندان آسیا و در فک پایین در هر طرف سه دندان آسیا دارد. او از آنها برای جویدن غذا استفاده می کند.

درست مثل انسان، درآوردن دندان در سگ ها با درد و ناراحتی همراه است. البته ممکن است شما متوجه این ناراحتی نشوید چون سگ تان دائم دارد همه جا را گاز می گیرد. برای تسکین این درد، بهتر است چیزی را پیدا کنید که سگ آن را بجود و از جویدنش لذت ببرد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «سگ بالغ چه دندان هایی دارد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا