چین در فضا الکتریسیته تولید می کند

تبلیغات
خرید آسان شارژ، بسته اینترنت، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبض

آکادمی فناوری فضایی چین مشغول کار روی یک واحد تولید انرژی فضایی است که می تواند انرژی خورشیدی در فضا را دریافت کند و به زمین بتاباند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این واحد می تواند در آب و هوای ابری نیز نور خورشید را به زمین بتاباند، زیرا پنل های خورشیدی آن بالاتر از هوای زمین شناور است. قرار است این واحد قبل از ۲۰۲۵ میلادی بطور آزمایشی به فضا ارسال شود تا انرژی پاک فضایی تامین کند.

این طرح نشان می دهد چین سعی دارد تا به تعهد خود برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر پایبند باشد. اما مهم ترین مشکل یک واحد تامین انرژی شناور ارسال انرژی به زمین است. دانشمندان توسعه دهنده این پروژه هم اکنون تصمیم دارند با کمک سلول های خورشیدی، آفتاب را جذب و الکتریسیته را به شکل اشعه های مایکروویو یا لیزر به واحدی در زمینه بتابانند. پس از این مرحله می توان الکتریسیته را به شیوه های مختلف استفاده کرد.

این واحد انرژی فضایی علاوه بر ارسال الکتریسیته به زمین می تواند برای ماموریت هایی به اعماق فضا نیز انرژی تامین کند. البته اشعه های آن باید به حدی دقیق باشد که هر گونه فضاپیما یا موشک در اعماق فضا را به درستی هدف بگیرد.

منابع

خبر علمی «چین در فضا الکتریسیته تولید می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Futurism و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

برچسب ها
تبلیغات
HiU Company

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط