چرا باید کاهو بخورید؟

مواد معدنی موجود در کاهو به دفع توکسین یا همان ماده سمی بدن کمک کرده و تعادل «اسیدی بازی» را حفظ می کند. در صورت تعادل اسید و باز، بدن شما انرژی زیاد، پوست شفاف تر و سالم تر و خواب راحت تری را تجربه خواهد کرد.

ویتامین ث (C) و بتا کاروتن موجود در کاهو از اکسایش کلسترول پیشگیری می کنند. در نتیجه امکان تجمع پلاک و تشکیل لخته، کاهش پیدا می کند. همچنین 500 گرم کاهو حاوی 40 درصد نیاز روزانه ما به اسید فولیک است و 10 درصد نیاز روزانه به فیبر را تامین می نماید.

نتایج پژوهش های محققان فرانسوی نشان می دهد هرچه جذب اسید فولیک از طریق مواد غذایی بالاتر باشد خطر ابتلا به سکته مغزی و بروز بیماری های قلبی و عروقی کاهش پیدا می کند. باید بدانید که فیبرهای محلول در آب نیز، میزان کلسترول بد خون را کاهش می دهند که این مسئله نیز باعث ارتقای سلامت قلب می شود.

کاهو فاقد چربی است و شما می توانید با خیال راحت از آن مصرف کنید. این سبزی پُر خاصیت حاوی فیبر و سلولز است. بنابراین علاوه بر اینکه شما را به خوبی سیر می کند باعث بهبود گوارش نیز می شود.

نتایج پژوهش های دیگری نیز نشان می دهد که کاهو خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش می دهد. به عقیده محققان، مصرف منظم کاهو (چندین مرتبه در هفته) باعث کاهش خطر ابتلا به به سرطان ریه می شود.

منابع

  1. کتاب به من بگو چرا و چگونه. نوشته آرکادی لئوکوم. ترجمه سعید درودی. انتشارات بهزاد. سال 1391.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا