درمان های خانگی تیرگی و پف زیر چشم

تیره شدن زیر چشم با اینکه مشکل پوستی با اهمیتی نیست اما افراد را خسته، بیمار یا پیر نشان می دهد. برخی از مهم ترین علت های تیرگی و پف زیر چشم، وراثت، بالا رفتن سن، خشکی پوست، گریه کردن طولانی، کار کردن با کامپیوتر به مدت طولانی، استرس، کمبود خواب و رژیم غذایی ناسالم است.

خانم ها و آقایان در سنین مختلف ممکن است دچار تیرگی پوست زیر چشم شوند. حالا خبر خوب این است که شما می توانید با چند درمان خانگی، تیرگی و پف زیر چشم هایتان را بر طرف کنید.

استفاده از روغن بادام

قبل از خواب، مقداری روغن بادام روی تیرگی پوست زیر چشم هایتان بمالید و به آرامی آن را ماساژ دهید. صبح روز بعد چشم هایتان را با آب سرد بشویید. انجام این کار را به صورت روزانه ادامه دهید تا به مرور تیرگی ها محو شوند.

استفاده از حلقه های خیار

یک خیار را به صورت حلقه های ضخیم برش دهید و به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس برش های خیار را روی پوست زیر چشم هایتان قرار داده و بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس صورت تان را با آب بشویید. انجام این کار را دو بار در روز و به مدت یک هفته و بیشتر ادامه دهید.

همچنین می توانید آب خیار را با آب لیمو (هر دو به یک اندازه) مخلوط کنید، پنبه ای را به آن آغشته کرده و زیر چشم هایتان بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس صورت تان را بشویید. انجام این کار نیز یکبار در روز و به مدت یک هفته و بیشتر توصیه می شود.

استفاده از سیب زمینی خام

یک یا دو عدد سیب زمینی را رنده کنید و بعد آب آن را بگیرید. پنبه ای را به آن آغشته کرده و آن را روی چشم هایتان که بسته اید! قرار دهید. بطوریکه چشم ها و زیر چشم هایتان را بگیرد. بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند، سپس صورت تان را با آب سرد بشویید. انجام این کار را یک یا دو بار در روز و به مدت چند هفته ادامه دهید. به جای آب سیب زمینی می توانید از برش های ضخیم سیب زمینی هم استفاده کنید.

استفاده از گلاب

پنبه ای را چند دقیقه در گلاب خیس کنید، سپس آن را روی پلک هایتان که بسته اید، قرار دهید. بگذارید 15 دقیقه بماند، سپس صورت تان را بشویید. انجام این کار دو بار در روز و به مدت چند هفته توصیه می شود.

استفاده از گوجه فرنگی

یک قاشق چایخوری آب گوجه فرنگی را با نصف قاشق چایخوری آب لیمو تازه مخلوط کنید. این مخلوط را به آرامی زیر چشم هایتان بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس صورت تان را بشویید. انجام این کار را دو بار در روز و به مدت چند هفته ادامه دهید. آب گوجه فرنگی به تنهایی هم می تواند موثر باشد.

استفاده از چای کیسه ای

یک یا دو چای کیسه ای سبز یا معمولی استفاده شده را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. روی هر چشم یکی از آنها را قرار داده و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند. سپس آنها را بر دارید و صورت تان را بشویید. این کار را یک یا دو بار در روز و به مدت چند هفته انجام دهید.

البته اگر ناراحتی کبد داشته باشید، تیرگی و پف زیر چشم هایتان با این 6 روش بر طرف نمی شود. سلامتی شما آرزوی ما است.

منابع

مقاله آموزشی «درمان های خانگی تیرگی و پف زیر چشم»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات مجله خانواده سبز، به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا