فرد عقب افتاده چه کسی است؟

تبلیغات

فردی عقب افتاده محسوب می شود که رشد ذهنی اش پیش از کامل شدن، متوقف شده باشد. عقب افتادگی یک بیماری ویروسی نیست و بروز آن فقط نشانه ی نوعی اختلال در رشد بدن است.

متخصصان، توانایی ذهنی هر فرد را با انجام آزمایش های هوش یا IQ می سنجند. IQ را ضریب هوش نیز می نامند. ضریب هوش متوسط در این آزمایش ها ۱۰۰ است. فردی که ضریب هوش او کمتر از ۷۰ باشد، عقب افتاده محسوب می شود.

اشخاصی که ضریب هوش آنها به ۷۰ نزدیک است، به میزان کم عقب افتاده هستند. قدرت یادگیری آنها کمتر از دیگران بوده اما می توانند مهارت های مفید را آموخته یا از عهده کارهای ساده برآیند. گروه دیگری نیز هستند که به شدت عقب افتاده بوده و ضریب هوش آنها کمتر از ۳۵ است. چنین اشخاصی همیشه محتاج کسی هستند که مراقبشان باشد.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «فرد عقب افتاده چه کسی است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند ۱۳۸۴ با شابک ۳-۷۲-۶۲۲۹-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

تبلیغات
دانلود قانونی فیلم سینمایی سامورایی در برلین

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا