فرد عقب افتاده چه کسی است؟

فردی عقب افتاده محسوب می شود که رشد ذهنی اش پیش از کامل شدن، متوقف شده باشد. عقب افتادگی یک بیماری ویروسی نیست و بروز آن فقط نشانه ی نوعی اختلال در رشد بدن است.

متخصصان، توانایی ذهنی هر فرد را با انجام آزمایش های هوش یا IQ می سنجند. IQ را ضریب هوش نیز می نامند. ضریب هوش متوسط در این آزمایش ها 100 است. فردی که ضریب هوش او کمتر از 70 باشد، عقب افتاده محسوب می شود.

اشخاصی که ضریب هوش آنها به 70 نزدیک است، به میزان کم عقب افتاده هستند. قدرت یادگیری آنها کمتر از دیگران بوده اما می توانند مهارت های مفید را آموخته یا از عهده کارهای ساده برآیند. گروه دیگری نیز هستند که به شدت عقب افتاده بوده و ضریب هوش آنها کمتر از 35 است. چنین اشخاصی همیشه محتاج کسی هستند که مراقبشان باشد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «فرد عقب افتاده چه کسی است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند 1384 با شابک 3-72-6229-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا