هفت گام برای ثروتمند ماندن

ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن، دو موضوع متفاوت می‌باشند. شما برای ثروتمند شدن باید نحوه پس انداز کردن پول را یاد بگیرید و بطور دقیق درباره راه‌های خرج کردن آن، فکر کنید. البته می‌توانید تا زمانی که از دنیا می‌روید، پول‌تان را خرج نکنید! اما بهتر است مراحل خاصی را هم، برای ثروتمند ماندن و آرامش در طول زندگی‌تان، انجام دهید و پس از خودتان، آن را برای عزیزانتان به یادگار بگذارید.

شما می‌توانید ثروتمند باشید؛ تنها اگر هفت گام بردارید.

هفت گام برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن به شرح زیر است:

 1. تنوع در امور مالی را در تمام مراحل زندگی‌تان اعمال کنید.

  درباره کارکرد بازار سهام اطلاع داشته باشید و تنها به این خاطر که ثروتمندید، در سرمایه‌گذاری‌های پُر ریسک شرکت نکنید. این بی‌پروایی، می‌تواند شما را ضعیف کند. در املاک و طلا نیز سرمایه‌گذاری نمایید. با گسترش ثروت‌تان به اشکال مختلف، دیگر با یک بحران اقتصادی، همه چیز را از دست نمی‌دهید.

 2. دارایی‌هایی نگهداری کنید که با گذر زمان، برای‌تان ثروت می‌سازند.

  ثروت به معنای داشتن پول نقد نیست. پول نقد در گذر زمان، ارزش خود را از دست می‌دهد. بنابراین پول‌تان را به سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت مانند املاک تبدیل کنید. همچنین برای اعضای خانواده‌تان، هدیه‌های باکیفیت بخرید، مثل طلا و جواهر که ارزش آنها در طول زمان، معمولاً افزایش می‌یابد.

 3. فریب نخورید.

  آیا نمی‌شود فریب بخورید و باور داشته باشید که باید زیاد خرج کنید؟ افراد زیادی هستند که میلیون‌ها تومان در قرعه‌کشی برنده می‌شوند و به سادگی آن را از دست می‌دهند. حتی با تمام ثروت‌تان، شما نیاز به یک بودجه مشخص دارید. یک برنامه و بودجه‌ای که به شما در ادامه راه ثروتمند شدن کمک کند. اگر فکر می‌کنید هزینه‌های روزمره‌تان زیاد شده و پس اندازهایتان کم، دوباره به بودجه‌تان برگردید و در آن بازنگری نمایید.

 4. هرگز دارایی‌های مالی را تا زمانی که از آنها درآمد دارید، نفروشید.

  اگر در بدترین شرایط مالی بودید، هزینه‌هایتان را کاهش دهید. خواسته‌های غیرضروری را قطع کنید و روی نیازهایتان متمرکز شوید. اگر بودجه‌ای متناسب درآمدتان داشته باشید و زندگی‌تان بر اساس آن بودجه باشد، بسیار عالی خواهد بود. این ممکن است خیلی لذت‌بخش نباشد اما می‌تواند تضمینی برای ثروتمند ماندن باشد.

 5. در پرداخت مالیات دقیق باشید.

  به قانون عمل کنید و به خوبی با معافیت‌های مالیاتی آشنا شوید، تا حداقل مالیات را پرداخت نمایید. هرگز یک ريال هم، اضافه‌تر مالیات ندهید. حتی اگر شده شخصی را استخدام کنید تا رقم دقیق مالیات را محاسبه کند. فقط مطمئن شوید که در چارچوب قانون هستید.

 6. یک مشاور مالی استخدام کنید.

  افراد ثروتمند از آنجایی که کارکرد همه سیستم‌ها را نمی‌دانند، اغلب فریب می‌خورند. اگر می‌خواهید قبل از هر کاری یک بررسی دقیق و انتقادی در اختیار داشته باشید، یک مشاور مالی استخدام کنید. البته مطمئن شوید که شما هم در حال یادگیری هستید و می‌توانید جواب سوالات را بدست آورید.

 7. اطلاعات مالی دقیق و هوشمندانه در اختیار داشته باشید.

  بهتر است یاد بگیرید و جلوی فریب خوردن‌تان را بگیرید. برنامه‌های مالی متعددی در دنیای تجارت برگزار می‌شود. در آنها شرکت کنید تا به یک فرد زرنگ و دانا در زمینه مالی تبدیل شوید و یاد بگیرید چگونه هوشمندانه ثروت خود را زیاد کنید و ثروتمند باقی بمانید.

ثروت را همه می‌خواهند. اما تعداد کمی می‌دانند که چگونه باید به آن برسند. ثروتمند شدن ترکیبی از شانس، مهارت و صبر است. شما باید خوش شانس باشید تا ماهرانه تصمیم درستی بگیرید و در هر شرایط سختی، راه‌تان را ادامه دهید تا ثروت‌تان رشد کند. ما قصد نداریم به شما دروغ بگوییم؛ واقعاً پولدار شدن آسان نیست اما با کمی پشتکار و اطلاعات صحیح، قطعاً ممکن است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا