تعبیر مشاهده دهان در خواب

حضرت دانیال نبی (ع) در تعبیر خواب فردی که در خواب دهان دیده است، می فرمایند:

دهان در خواب دلیل بر کلید کارها و سرانجام و عاقبت آنها است و هرچه از دهان بیرون بیاید چه خوب باشد و چه بد تعبیر آن از جنس سخن و کلام است، و هرچه به دهان وارد شود تعبیر آن از جنس رزق و روزی است.
هر غذایی که داخل دهان شود دلیل بر صلاح و درستی دیانت او می باشد.
اگر فردی در خواب ببیند چیز نامطبوعی در دهان دارد که خوردنش برای او دشوار است، معاش او توام با رنج و سختی می باشد. اگر چیز شیرینی در دهان داشت و به راحتی و گوارایی آن را خورد، معیشت او با راحتی و خوشی همراه باشد.

ابن سیرین در تعبیر خواب فردی که در خواب دهان دیده است، می فرمایند:

اگر فردی در خواب ببیند که در دهانش بسته بود و باز نمی شد، دلیل کند که بیمار گردد و یا اجلش نزدیک است و اگر ببیند که دهانش فراخ است، چنانکه طعام بسیار در آن می گنجید، دلیل کند که به قدر آن وی را نعمت و روزی برسد.

کرمانی در تعبیر خواب فردی که در خواب دهان دیده است، می فرمایند:

اگر فردی در خواب ببیند که دهانش نیکو بود، دلیل کند که سخن نیکو شنود، و اگر دهان خود را کج و یا زشت ببیند، دلیل کند که سخن زشت به گوش او رسد و به هیچ کاری نیاید.
اگر فردی در خواب ببیند که گوشت دهانش افتاد، دلیل کند که زیانی به او رسد، و اگر ببیند که از دهانش خون بیرون آمد، دلیل کند که با کسی گفتگوی به خصومت کند، و اگر ببیند که از دهانش خون به لباس او ریخت، دلیل کند که آن گفتگو و خصومت از طرف زنان باشد.

امام صادق (ع) در تعبیر خواب فردی که در خواب دهان دیده است، می فرمایند:

تعبیر مشاهده دهان در خواب، به هفت علت دلالت دارد:

  1. منزل
  2. خزانه و انبار
  3. گشایش کارها
  4. مال
  5. حاجت
  6. وزیر
  7. دربان

برای آنکه برداشت درستی از تعبیر خواب خود داشته باشید، مطالعه ی نکات مهم در زمینه تعبیر خواب را به شما توصیه می کنیم.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «تعبیر مشاهده دهان در خواب»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب تعبیر خواب کامل، نوشته ی شیخ ابوالفضل جیش ابن ابراهیم تفلیسی و تدوین و بازنویسی حسین نمینی از انتشارات آبگینه، منتشر شده در 1380 با شابک 0-02-6804-964 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا