میگرن لهجه زن آمریکایی را تغییر داد

خانمی در آریزونا به نام میشل میرز (Michelle Myers) هرگز آمریکا را ترک نکرده و مانند بسیاری از آمریکایی ها با لهجه مخصوص این کشور سخن می گفت، اما این خانم 45 ساله اکنون با لهجه انگلیسی حرف می زند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، لهجه او یک شبه و هنگامی تغییر کرد که میرز با سردرد به خواب رفت و وقتی بیدار شد با لهجه انگلیسی سخن می گفت. هر چند این رویداد خنده دار به نظر می رسد اما در حقیقت یک وضعیت پزشکی است که سندروم لهجه خارجی یا FAS نامیده می شود.

علاوه بر این میرز از یک شرایط پزشکی دیگر به نام Ehlers-Danlos نیز رنج می برد. این شرایط پزشکی سبب می شود مفاصل او بسیار نرم باشند.

به هر حال طبق گفته محققان دانشگاه تگزاس، این سندروم در کل به دلیل سکته یا تروما مغزی به وجود می آید. در بعضی موارد نیز دلیل این روند مشخص نبوده است.

دانشگاه تگزاس اشاره می کند افراد مبتلا به این شرایط پزشکی بطور معمول با تغییر لحن نیز روبرو می شوند. البته نمونه هایی از ابتلا به این سندروم وجود دارد که حتی فرد به یک زبان خارجی سخن گفته است. در سال 2016 میلادی نوجوانی 16 ساله پس از خروج از کما زبان اسپانیایی را به روانی صحبت می کرد. این در حالی بود که نوجوان قبلاً انگلیسی سخن می گفت و دانش سطحی از زبان اسپانیایی داشت.

اما در خصوص میرز، او قبلاً نیز دچار تغییر لهجه شده بود اما موارد قبل فقط چند هفته طول کشیدند. اکنون چند سال است که با لهجه انگلیسی سخن می گوید.

به گفته پزشکان دلیل این تغییر، میگرن همی پلژیک (hemiplegic migraine) است. این نوع میگرن بسیار نادر بوده و علائمی مشابه سکته دارد.

منابع

خبر علمی «میگرن لهجه زن آمریکایی را تغییر داد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Fox News و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا