چرا بچه های تازه به دنیا آمده گریه می کنند؟

در حقیقت همه نوزادان با اولین دَم بعد به دنیا آمدن شان گریه نمی کنند؛ اما اگر فوراً در آغوش مادر گذاشته نشوند، پس از چند ثانیه همه آنها شروع می کنند به گریه کردن. این عمل یک سازگاری ساده است که احتمال نادیده گرفتن نوزاد را کمتر می کند.

در حقیقت شواهدی وجود دارند که نشان می دهند اولین گریه نوزاد مخصوصاً طوری تکامل پیدا کرده که در گوشخراش ترین و بلندترین حالت ممکن باشد و بطوریکه به هیچ وجه نتوان آن را نادیده گرفت.

پس از دقایق اولیه تولد و اولین شیر خوردن، نوزاد تازه به دنیا آمده باز هم دلیل خوبی برای گریه کردن دارد. ورود به این جهان کار سخت و دردناکی است و بدن نوزاد طی فرآیند سخت به دنیا آمدن کبود و زخمی شده است.

البته این کوچولوها معمولاً پس از به دنیا آمدن آنقدر خسته و کوفته اند که بلافاصله هشت ساعت یا بیشتر می خوابند. بهتر است از این هشت ساعت سکوت نهایت استفاده را ببرید چون تا شش ماه آینده این طولانی ترین زمانی است که یک نوزاد ساکت و پیوسته می خوابد!

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چرا بچه های تازه به دنیا آمده گریه می کنند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا