چرا بزرگسالان به ندرت آبله مرغان می گیرند؟

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که تنها کودکان آبله مرغان می گیرند، این در حالی است که بزرگسالان نیز شاید به آن مبتلا شوند.

آبله مرغان بیماریی خفیف و مُسری است که به سادگی از فردی به فرد دیگر سرایت می کند و وقتی یکبار دچار این بیماری شُدید، دیگر بدن در مقابل آن مقاوم و ایمن می شود. از آنجایی که بیشتر مردم در کودکی آبله مرغان می گیرند، در بزرگسالی به ندرت دوباره دچارش می شوند. برای همین است که کمتر می شنویم بزرگسالی آبله مرغان گرفته باشد.

اولین نشانه آبله مرغان جوش های پوستی است، همچنین درجه حرارت بدن بیمار بالا رفته و دچار سردرد و بی اشتهایی می شود.

اِشکال آبله مرغان این است که قبل از ظاهر شدن این نشانه ها در بیمار، می تواند اطرافیان را مبتلا کند. با این حال به محض اطلاع از بیماری، باید کودک مبتلا را از سایر کودکان (بخصوص در مدارس) جدا کرده و دور نگه داشت، تا توسط پزشک معاینه و دوره درمان طی شود.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چرا بزرگسالان به ندرت آبله مرغان می گیرند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند 1384 با شابک 3-72-6229-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا