مسابقات شنا از چه زمانی برگزار می شوند؟

شنا مهارت شناور ماندن و حرکت کردن در آب است. در زمان های گذشته به جنگجویان رومی و یونانی شنا آموزش داده می شد. بتدریج مسابقات شنا در نقاط مختلف جهان برگزار شد. در المپیک سال 1896 میلادی شنا در فهرست مسابقات قرار گرفت. ابتدا فقط مردان می توانستند در مسابقات شنا شرکت کنند. از سال 1912 میلادی زنان نیز اجازه شرکت در آن را پیدا کردند.

امروزه شنا یکی از ورزش های محبوب و پُرطرفدار در سراسر جهان است. هر ساله مسابقات شنا در سطوح کشوری و بین المللی در نقاط مختلف جهان برگزار می شود.

شنا کردن به سبک های مختلفی انجام می گیرد. کرال یکی از سبک های معروف شنا است. در این سبک، شناگر در سطح آب شنا می کند. کرال سریع ترین سبک شنا است و در مسابقات سرعت بکار می رود. استفاده از این سبک در اوایل قرن بیستم میلادی در استرالیا رواج یافت. کرال پشت و شنای قورباغه از جمله سایر سبک های اصلی شنا به شمار می روند. اروپاییان در قرن 16 میلادی با روش شنا به سبک شنای قورباغه آشنا بودند. در کرال پشت و شنای قورباغه، بدن در آب فرو می رود؛ در نتیجه سرعت شناگر کمتر است.

برای سبک های مختلف شنا، مسابقات گوناگونی در فواصل مختلف برگزار می شود. سریع ترین شناگر، برنده مسابقه است. امروزه شنا کردن در مسافت های طولانی مثل پیمودن یک دریاچه در فهرست انواع مسابقات شنا قرار گرفته است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «مسابقات شنا از چه زمانی برگزار می شوند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا