عینک هوشمند سونی

سونی از فناوری عینک هوشمند (Sony SmartEyeglass Attach) خود رونمایی کرده است که در نهایت روی هر عینکی قابل استفاده است. با این حال فعلاً این محصول صرفاً برای عینک های ورزشی ارائه شده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، کارآیی این عینک همچون عینک گوگل است و فعلاً تنها روی چشم راست قرار می گیرد و انتظار می رود در آینده روی هر کدام از چشم ها قابل استفاده باشد. صفحه نمایش کوچک OLED و دوربین نیز سایر مشخصات این عینک هوشمند به شمار می روند.

این پروژه به صورت منبع باز اداره می شود و توسعه دهندگان می توانند برای استفاده از آن برنامه های خاص خود را طراحی کنند. این عینک می تواند با استفاده از تعیین موقعیت جغرافیایی، ورزشکاران را در یافتن مکان خود و نحوه تمرین کردن آنها یاری کند.

فاصله صفحه نمایش OLED آن با شیشه عینک تنها 5 میلیمتر است، بنابراین کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و همزمان از محیط پیرامون خود نیز مطلع باشند. نکته دیگر قابل ذکر در ارتباط با این عینک هوشمند ضد آب بودن است، با این حال مشخص نیست ضد آب بودن به معنای قابلیت استفاده از آن در زیر آب است یا تنها در برابر قطرات آب یا عرق مقاوم است.

از نکات منفی آن نیز می توان به عمر باتری کم و اندازه بزرگ آن اشاره کرد.

سونی اعلام کرده است که این عینک هوشمند در سال 2015 وارد بازارها خواهد شد.

منابع

خبر علمی «عینک هوشمند سونی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به TechRadar، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا