مد و زیبایی

ویژگی های عینک آفتابی مناسب چیست؟

تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

استفاده از برخی متعلقات مانند عینک آفتابی علاوه بر نشان دادن سلیقه شما، یک ضرورت می باشد، چون پای محافظت از چشم ها در میان است. همراه داشتن عینک آفتابی و اهمیت استفاده از آن در روز و زیر آفتاب علاوه بر طولانی کردن عمر سلامت چشم های شما، ظاهری کلاسیک و مرتب به شما می بخشد.

عینک های آفتابی بهترین پیشنهاد برای خوش پوشی در تمام سال هستند. اما عینک آفتابی مناسب و خوب چه ویژگی هایی دارد؟ و اصلاً چرا باید از عینک آفتابی استفاده کنیم؟ شما می توانید پاسخ سوال ها خود را در این مقاله بیابید.

تماس طولانی مدت چشم ها با اشعه ماورای بنفش خورشید در طول روز، آسیب جدی به آن وارد می کند که با گذشت زمان به شکل آب مروارید یا تاری دید و سوزش دردناک ظاهر می شود. علاوه بر این، جمع شدن پوست اطراف چشم و پلک ها با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث عمیق شدن خطوط ظریف آن و پیدا شدن سر و کله! چین و چروک های درشت و محسوس می شود. با این تفاسیر بهتر است به سراغ عینک آفتابی بروید و دیگر چانه نزنید!

عینک آفتابی استاندارد
در خرید این یک قلم، دلسوزانه عمل کنید، چون مستقیماً با چشم ها سر و کار دارد. بنابراین قید دستفروش ها را بزنید اما سراغ عینک فروشی هایی که جیب تان را خالی می کنند نیز نروید.

ابتدا عینکی مناسب فرم صورت تان انتخاب کنید و سپس با کمک دستگاه UV متر از استاندارد بودن عینک آفتابی خود مطمئن شوید. این دستگاه باید UV عینک را از ۹۸ درصد به بالا نشان دهد. علاوه بر آن وجود علامت UV 400 در کنار برخی از عینک ها هم از قابلیت آن در محافظت در برابر اشعه UVB خبر می دهد.

از طرفی عینک آفتابی شما نباید ماهیت نور و تصاویر را تغییر دهد یا شیشه آن نباید آنقدر تیره باشد که چشم ها از پشت آن دیده نشود. چون این عینک ها دید شما را کم می کنند.

به عنوان نکته آخر بهتر است عینکی را انتخاب کنید که با قرار دادن روی چشم ها کل فضای چشم و اطراف آن را پوشش دهد. چون اشعه ماورای بنفش به راحتی از اطراف قاب عینک هایی که کوچک هستند عبور کرده و به چشم می رسند.

سالم و شیک پوش باشید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «ویژگی های عینک آفتابی مناسب چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا گزارش شقایق جعفری در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط