چرا وقتی می ترسیم رنگمان می پرد؟

در بالای کلیه ها، غده های فوق کلیوی قرار گرفته اند. این غده ها ماده ای ترشح می کنند که آدرنالین (Epinephrine یا Adrenaline) نامیده می شود. آدرنالین برای آمادگی بدن در انجام فعالیت های شَدید یا دفاع از خود، ترشح می گردد.

وقتی که بسیار هیجان زده باشید، غده های فوق کلیوی ناگهان مقدار زیادی آدرنالین در خون ترشح می کنند. آدرنالین سبب افزایش شدت ضربان قلب و کارآیی آن می شود. این ماده، رگ های متصل به ماهیچه ها را گشاد کرده و علاوه بر آن موجب غلظت قند در خون می شود. به این طریق است که بدن خود را با شرایط پُر هیجان و دشوار تطبیق می دهد.

با تاثیر آدرنالین، خون از چهره به ماهیچه ها و بخش هایی که ضروری تر است جریان می یابد. به همین دلیل است که هنگام ترس رنگ از رخسارتان می پرد.

البته لازم است بدانید که ترشح بیش از حد آدرنالین و تداوم آن، به هیچ عنوان برای سلامت بدن مناسب نیست.

تبلیغات کتاب کدینگ تصویری ۱۱۰۰ واژه انگلیسی که باید دانست

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «چرا وقتی می ترسیم رنگمان می پرد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند ۱۳۸۴ با شابک ۳-۷۲-۶۲۲۹-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
تبلیغات میزبانی وب و ثبت دامنه - های یو کمپانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا