فرمول هفت مرحله ای تعیین اهداف تا موفقیت

برایان تریسی می گوید: «فرمول هفت مرحله ای قدرتمندی وجود دارد که می توانید برای تعیین اهداف و رسیدن به آنها، از این فرمول استفاده کنید. هر فرد موفقی از این فرمول یا شبیه به آن، استفاده می کند تا به چیزی خیلی بیشتر از یک فرد معمولی برسد.»

خب هفت قدم این فرمول چیست؟

1) تصمیم بگیرید چه می خواهید. (Decide What You Want)
قدم اول این است که تصمیم بگیرید در زندگی تان دقیقاً چه می خواهید.
وقت بگذارید برای فکر کردن درباره ی اینکه چه کسی هستید، چه کسی می خواهید باشید، چه چیزی برایتان مهم هست و…
اعتماد به نفس داشته باشید و رویاپردازی کنید.

بزرگترین اصل موفقیت توضیح می دهد که سرنوشت انسان، دست خودش است و می گوید: «اغلب مواقع، شما همانی می شوید که در موردش فکر می کنید.»

2) بنویسید. (Write it Down)
قدم دوم این است که خواسته هایتان را واضح و دقیق با جزئیات بنویسید. همیشه روی کاغذ فکر کنید. هدفی که مکتوب نباشد، اصلاً هدف نیست. بلکه چیزی شبیه به آرزو است و هیچ انرژی برای پیگیری آن، وجود ندارد.

روی کاغذ فکر کنید. برنامه ریزی نمایید. برنامه را بروز کنید یا تغییرش دهید. هر آنچه را که به عنوان راهی تازه برای رسیدن به هدف به ذهن تان می رسد، به آن اضافه کنید. هرچه اهداف تان با شفافیت بیشتری تعریف شده باشند و با تمام وجود خواسته شوند، خلاقیت طبیعی تان بیشتر آزاد می شود تا به هدف تان برسید.

نکته: خوشبختی این است که زندگی تان را با کلام خودتان تعریف کنید و تمام قلب و روح تان را تمام و کمال برای زندگی تان بگذارید.

3) زمان مشخص کنید. (Set a Deadline)
قدم سوم این است که برای هدف تان مهلت زمانی بگذارید. مهلت زمانی در ذهن ناخودآگاه تان مثل سیستم اجبار عمل می کند و به شما انگیزه می دهد تا کارهای لازم را برای تحقق و به سرانجام رسیدن اهداف تان انجام دهید.

نکته: اگر هدف بسیار بزرگی دارید، مهلت زمانی جایگزین هم تعیین کنید. اهداف تان را هرگز به شانس واگذار نکنید.

4) فهرست کارهای لازم را تهیه کنید. (Make a List)
قدم چهارم این است که فهرستی از همه ی چیزها و اقداماتی تهیه کنید که برای رسیدن به اهداف تان به آنها نیاز دارید. وقتی به وظایف و فعالیت های جدیدتان فکر می کنید، آنها را بنویسید تا فهرستی کامل ساخته باشید.

5) فهرست را مرتب کنید. (Organize Your List)
قدم پنجم این است که فهرست تان را طوری مرتب کنید که به یک برنامه ریزی تبدیل شود. در مورد آنچه باید اول انجام دهید و آنچه باید بعد از آن انجام دهید، تصمیم بگیرید. در مورد اینکه چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد و چه چیزی کمتر مهم است، تصمیم بگیرید.

6) دست به کار شوید. (Take Action)
قدم ششم این است که طبق برنامه دست به کار شوید. مشغول شوید و حرکت کنید.

7) هر روز حداقل یک کاری انجام دهید. (Do Something Every Day)
قدم هفتم این است که هر روزی کاری بکنید که در همان لحظه در مسیر مهم ترین اهداف تان، جلو بروید. نظمی به وجود آورید که هر 365 روز در سال کار کنید که جلوی تان ببرد. شگفت زده می شوید از اینکه با استفاده از این فرمول چقدر کار در هر روز انجام می دهید.

می دانید خوشبختی چیست؟
خوشبختی رسیدن به ایده آل های ارزشمند یا همان رسیدن به اهداف است. زمانی که کار می کنید و قدم به قدم به سمت چیزی که برایتان مهم است، جلو می روید، در خودتان احساس مداومی از موفقیت و رسیدن به آن، به وجود می آورید.

امروز چه تصمیماتی باید بگیرید تا حرکت به سمت پیشرفت های کاریتان را شروع کنید؟ هرچه باشد، همین امروز تصمیم بگیرید و بعد شروع کنید. فقط همین کار می تواند مسیر کلی زندگی تان را تغییر دهد.

خودتان را موظف کنید هر عملی را که برای انجام بهتر کارتان احتیاج دارید، انجام دهید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «فرمول هفت مرحله ای تعیین اهداف تا موفقیت»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله برایان تریسی در وب سایت شخصی وی به آدرس www.briantracy.com، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. با اهدا ادب و سپاس فراوان از به اشتراک گذاری مطلب مفید و با ارزش تان
    و آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون برای تیم محترم شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا