شخصیت شناسی گروه خونی A

گروه خونی A دومین گروه پُر تعداد است. بنابراین اگر چنین گروه خونی دارید، می توانید خاطر جمع باشید تقریباً نیمی از مردمی که در اطراف شما قدم می زنند در عامل بسیار مهم گروه خون تان با شما شریک اند.

این امر در عمل، چه معنایی دارد؟ آیا باید نگران باشید که مشابه هزارها و میلیون ها مدل مثل خودتان در شهر هستید؟ خب؛ به هیچ وجه اینطور نیست. هر فردی با هر نوع گروه خونی که باشد، فردی است منحصر به فرد که گروه خونش مثل یک اثر انگشت، خاص است.

مزیت تعلق داشتن به گروه خون پُر جمعیتی مثل نوع A، آن است که اگر در وضعیتی اضطراری نیاز به خون داشته باشید، افراد زیادی وجود دارند که می توانند به شما خون اهدا کنند. شما نیز در موقعیتی قرار دارید که اگر شخص دیگری در گروه تان نیاز به همیاری فوری داشته باشد و شما تنها فرد در دسترس باشید، به نوبه ی خود کار بزرگی انجام می دهید. بدین ترتیب این گفته قدیمی حقیقت دارد که «در جمع، اطمینان خاطری هست.» در گروه های خونی نیز این اطمینان خاطر وجود دارد.

با این همه، ویژگی های متمایز افراد دارای گروه خونی A چیست؟

شما هر گروه خونی A – B – O و AB باشید، مظهر آن هستید. اگر گروه خونی A هستید، همه اندام شما، A است. آزمایشی از یک موی بدن شما نشان می دهد که چه گروه خونی دارید. بر اساس پژوهش ها و فرمول بندی های انجام شده، تحلیل شخصیت گروه خون، راه حل زیست شیمیایی جالبی را به دست می دهد که با آن می توان رازهای شخصیت ها را بر ملا نمود. در ادامه شما می توانید با شخصیت گروه خونی A بطور کامل آشنا شوید.

به عنوان یک قاعده، شخص گروه خونی A فردی مشکل پسند است که به نظم و ترتیب، هماهنگی و موقعیت های شفاف، عشق می ورزد. این افراد از همه ی گروه های خونی بیشتر مطیع قانون هستند. آنها قویاً حس می کنند که اوضاع چگونه باید باشد. شما این حالت را در روش نگهداری خانه ها و باغچه هایشان و در طریق لباس پوشیدن و آراستن موهایشان می بینید که بی نهایت منظم و مرتب است.

این افراد دلسوزترین و دقیق ترین آدم های پیرامون ما هستند. عادات منظم دقیقی دارند، کمال گرا هستند و دوست دارند در شرایطی باشند که از پیش تعیین شده است.

افراد گروه خون A کاملاً مناسب حرفه های پلیسی، کار در کتابخانه یا امور بایگانی و حفظ و نگهداری هستند. آنان به جزئیات اهمیت زیادی می دهند. بهترین محل کار برای فردی با گروه خونی A شاید موزه ی محلی، مرمت آثار باستانی و یا کار در بخش اسناد درآمدهای مالیاتی باشد. بی تردید مروری بر کتابخانه های مرجع، تعداد بیش از حد افراد گروه خون A در آن شغل را نشان می دهد. وکلا، طراحان و افرادی که در ساخت وسائل، دقیق و استاد هستند هم اغلب گروه خون A دارند.

اشخاص گروه خونی A خویشتن داری باور نکردنی از خود نشان می دهند که بخشی از حس کلی آنان از نظم عالم است. از این گذشته یک فرد عادی گروه خون A می اندیشد که اگر امور بطور طبیعی پیش روند، نه تنها باید وظیفه خود را انجام دهم، بلکه باید نمونه ای برای دیگران باشم. فرد A می پندارد افراد خویشتن داری مانند او که درصدد برقراری تعادل می باشند کم تعداد هستند.

این فرد همان کسی است که وقتی در قایق نجات جای کافی برای همه نباشد، بطور قطع می گذارد تا اول زنان و کودکان سوار شوند. او عقب می ایستد و باور کنید همه ی آدم های دور و بَر می فهمند که چه کسی فداکاری می کند. یک موضوع خنده دار درباره خویشتن داری آنها این است که این حالت در وقت تنهایی از بین می رود. همان آدمی که در برابر همه باوقار تمام جایش را واگذار می کند، وقتی کسی نباشد نگاهش کند، بر می گردد، قایق نجات را ربوده، جانش را نجات می دهد و پا به فرار می گذارد!

صداقت فرد A بستگی به آن دارد که چه کسی مراقب او است. این افراد در میان گروه های خونی، رسمی ترین و تشریفاتی ترین افراد به نظر می رسند و معمولاً در نظر افرادی که کم انضباط تر هستند، خشک و سرد جلوه می کنند، اما همین فردی که دارای چنین ذهن منظمی است وقتی هیچ کسی نگاهش نمی کند، فرصتی می یابد تا انگشت خود را درون کیک خامه ای عروسی فرو برد. همین حالت در مورد کار کردن با پول هم صدق می کند. نزاکت و حفظ ظاهر صمیمانه و صادقانه، برای افراد A مطلبی حساس است چنانکه آنها هر جا پای آیین و رسوم، تشریفات و اصول اخلاقی مطرح می شود در مورد دیگران، بسیار خرده گیر هستند.

از سوی دیگر وقتی گروه خونی A مطمئن باشد گرفتار نمی شود، احتمالاً هر کاری انجام می دهد و در اصل همه کار انجام می دهد! بعضی متخصصان می گویند اینکه فرد گروه A بطورکلی در انظار، موجود بیش از حد خوش رفتاری است، نزاکت و پایبندی اخلاقی که در ایشان می بینیم، انگیزه ای ظاهری است. آنها خوب اند، چون باید خوب به نظر آیند، نه چون در درون حس حقانیت و عدالت دارند.

رعایت آداب که در بسیاری از افراد A می بینیم، همان درخواست حفظ نظم است. بعید به نظر می رسد که فرد معمولی گروه A در انظار عمومی پرسه بزند و اسباب زحمت دیگران شود، مگر آنکه توسط جمعی از اشرار هم فکر تحریک شود. به همین دلیل است که وقتی اینان در میهمانی یا حتی در رویدادهای جمعی خودمانی تری قرار می گیرند، احتمالاً بیشتر از هر فرد گروه خونی دیگر، تودار باقی می مانند. شما هرگز کسی از گروه A را نمی بینید که رهبری بازی شریرانه ی بی معنا و سبک سرانه ای را بر عهده گیرد، اما وقتی همین حرکت بی ارزش و بچگانه در محفلی بی قید و بندتر اجرا شود، او با تمام وجود شرکت می کند و می توان انتظار داشت که برای تکمیل ماموریت، شریرانه ترین وظایف را انجام دهد.

همین حالت در مورد رفتارهای شهوت انگیز و قبیح روی می دهد. شخص A هیچ کاری را شروع نمی کند مگر آنکه توجیه بارزی داشته باشد، که در آن صورت همه کار شدنی است. بطورکلی آدم های گروه A چنان خویشتن دار و از چگونگی رفتار با دیگران آگاه هستند که بعید است پیشنهاد ناپسندی از چگونگی رفتارها بدهند.

به خاطر داشته باشید که کسی غیر قابل پیش بینی تر از مرد یا زن گروه A که در اثر مستی، رها شده باشد نیست. مسلماً افراد A هرچه بیشتر خویشتن دار باشند، انرژی بیشتری را در درون محبوس می کنند. بدین ترتیب مراقب آن بمب های گروه A باشید که هیچ وقت نمی دانید چقدر طول می کشد تا به نقطه انفجار رسیده و منفجر شوند.

البته این وضعیت در مورد عشق و جنگ یکسان است. انرژی فرد گروه A با جزئی ترین تحریک فوران می کند. ولی چون اغلب افراد گروه خونی A اساساً با فرهنگ و خوش رفتار هستند، همواره نمی دانید که چه عاملی موجب برانگیختگی آنها شده است. خلق و خو و خشم ایشان وقتی آشکار می شود که اصلاً انتظار ندارید.

بنابراین به یاد داشته باشید هرگز شخص بی سر و صدایی مثل فرد A را بدون اینکه جایی برای گریختن داشته باشد، تهدید نکنید. اینان وقتی به دام می افتند می توانند از پَرخاشجوترین گروه ها شوند. زنان گروه A قدرت جسمانی شگفت آوری نشان داده و با یورش خود در لحظه ای همه چیز را خرد می کنند. آن آدم مطیع، فرمان بر و اغلب کمروی گروه خونی A اگر گمان کند به راستی قصد آزارش را دارید ببری می شود که به راحتی می رنجد. چرا؟

دلیل آن است که افراد A در اساس درون گرا هستند. آنها در واقع به جزء افرادی که در زندگی شان تاثیر دارند، به دیگران اهمیتی نمی دهند. رفتار مودبانه ی ایشان روشی برای جلوگیری از دخالت دیگران در کار آنها است. در ظاهر مهربان هستند، اما این حالت هم مثل رفتارهای دلپذیر و رعایت نکات جزئی، کاملاً استادانه طراحی شده است تا امور ناشناخته ی خارجی را دقیقاً همان جایی که می خواهند، یعنی در بیرون، نگاه دارند.

در پس آن ظاهر، آدم نامطمئنی وجود دارد که به هیچ کس و هیچ قانون و مقرراتی اعتماد نمی کند. تهدید کردن چنین موجود محتاطی به معنای آن است که برای خودتان مشکل می تراشید. فرد A با سوء ظن، بی اعتمادی و نگرانی به راحتی خود را تحقیر شده می پندارد. در میان سایر گروه ها، احساسات این افراد، سریع تر از همه جریحه دار می شود، حتی اگر قصد هیچ توهین یا آزاری در کار نباشد. آنگاه اگر زمانی دل او را آزردید، بهتر است به فکر یک عمر دلجویی از او باشید، زیرا این همان مدتی است که به طول می انجامد تا او از اشتباه بیرون بیاید. آدم های گروه A، حتی اگر تظاهر کنند از آن نوع افرادی نیستند که روی هم را ببوسند و فراموش کنند. مدت ها پس از آنکه دیگران مطلب ناخوشایندی را فراموش می کنند، فرد A آن را به خاطر می سپارد و حتی کینه اش را می پروراند.

از آنجا که فرد معمولی گروه A شخص محتاط و گوشه گیری است، درک کامل او دشوار است. بی تردید برای شکستن هسته سخت و کشف راز فرد A ترفندی وجود دارد. روشی که می توانید خود را نزد چنین کسی عزیز کنید (چه در پی عشق باشید یا دوستی، یا فقط توافق در رابطه شغلی)، این است که توجه خیلی زیادی به او نشان دهید، با دقت به همه ی سرگذشت های خصوصی گوش کنید و علاقه نشان دهید، زیرا آدمی با گروه A قصه گویی همیشگی است و شنونده آن را دوست دارد. با این همه، مثل خیلی ها که شاید شکسپیر یا لانگ فلو (Henry Wadsworth Longfellow) می شدند، قصه گوی ما اصلاً قصد تصحیح حکایت خود را ندارد. او شاید تصور می کند که بامزه و خنده دار است، اما داستان هایش تا ابد ادامه می یابند. آنان غالباً مقدمه ای را شروع می کنند که شاید برای سخنرانی پُر طول و تفصیل درباره یخ بستن رودخانه های سیبری به نحوی تحسین برانگیز موثر باشد، ولی به عنوان حکایتی خنده دار کمی ادیبانه و خشک است.

با این همه، اگر قلباً می خواهید با او دوست شوید، یا اگر فقط نقشه می کشید که در محیط کار روابط حساب شده بهتری با وی داشته باشید، آن داستان و بازگویی اش مسحور کننده ترین داستان است که شنیده اید. بدین ترتیب، اگر تصمیم دارید که شخص گروه A به شما اعتماد یا فقط به شما تکیه کند، بهترین راه آن است که دلسوز او باشید و به دلخواه دوست درون گرا و خویشتن دار خود رفتار کنید.

زمانی که توانستید به دنیای درونی شخصی او راه یابید، پی می برید که ارزش آن دشواری را داشت. اگر آنها تصور کنند که مورد تحسین قرار گرفته اند، دوستانی بی نهایت دلسوز و وفادار می شوند. آنها مایل اند تا در دوستی، روابط، کار و محیط اطراف، تضمینی بلندمدت داشته باشند.

اشخاص گروه خونی A با گیاهان مهربان هستند، اما نباید حیوانات خانگی نگاه دارند. باغبانانی فوق العاده اند و غالباً می توانند تکه زمین خشک و بایری را به باغ بهشت مبدل کنند. انگشت مهارت ایشان مایه حسادت همه گروه های دیگر خونی است. با وجود این، تا جایی که به حیوانات خانگی و سایر حیوانات مربوط می شود، کاملاً نالایق هستند. طبق بررسی های صورت گرفته در انجمن حمایت از حیوانات شهرهای بزرگ ژاپن، حدود 93 درصد حیواناتی که مورد آزار قرار گرفته یا رها شده اند از خانه هایی آمده بودند که مسئول غذا دادن و مراقبت از آنها شخصی با گروه خون A بوده است.

یکی دیگر از جنبه های غیر عادی رفتار گروه A، عادات رانندگی ایشان است. شرکت های بیمه ژاپنی از آمارهای خود پی برده اند که این افراد برای جابجایی مسافر، قابل اطمینان ترین رانندگان هستند، اما زمانی که به تنهایی پشت فرمان می نشینند، اغلب بی احتیاط تر از وقتی هستند که مسئول سلامت دیگران اند و تصادفات بیشتری دارند. بی تردید دلیل آن، این آرزوی نهفته است که رفتار مناسب ایشان دیده شود.

شخص گروه خونی A بهتر از هر کسی می داند که قوانین چه هستند و چگونه باید از آنها پیروی کرد. این نشانگر استعداد فطری این افراد است که به عنوان خلبان، مهندس قطار، راننده اتوبوس یا تاکسی ماهر کار می کنند. در واقع این امر حقیقت دارد. مطالعه انجمن اقتصادی اروپایی نشان می دهد که برای گروه خونی A، مسئولیت بالا در انجام دادن مجموعه ای کاملاً منظم و مشخص از وظایف، از همه گروه های خونی دیگر خوشایندتر است.

افراد گروه خونی A کارگروهی را به صورت مطلوبی انجام می دهند و برای قبول مسئولیت شایسته هستند، اما مراقب رئیس گروه خونی A باشید که می تواند دمدمی مزاج باشد و وقتی که به این نتیجه برسد که اوضاع خارج از کنترل است به نمونه ی بارز گروه خونی A با اندوه شَدید یا سایر رفتارهای نامعقول مبدل شود.

افراد این گروه خونی مناسب شغل هایی نیستند که نیاز به انعطاف پذیری فراوان و تصمیم گیری مستقل داشته باشد. آنها فاقد استعداد بینش فوری هستند و رویکردهای محتاطانه ی روشمند را ترجیح می دهند که به ایشان اجازه می دهد پیش از آنکه قدمی بر دارند وضعیت را بررسی کنند. با وجود این می توانند بطور ناگهانی عمل کنند و وقتی چنین می کنند، رفتارشان شتاب زده و غالباً ناشایست است. بدین ترتیب اگر در پی فردی هستید که در تصمیم گیری، حس ششم قوی و ابتکار عمل را با هم جمع کند، گروه خونی A را خبر نکنید.

افراد گروه خونی A کمبود حس ششم و جرات را چگونه جبران می کنند؟ از طریق قدرت تخیل. اینان زندگی خیالی بسیار پُرباری را در پیش می گیرند و همانطور که دیدیم در مطرح کردن آن با دیگران تردید نمی کنند، زیرا باور دارند که جزء قصه گویان عمده جهان هستند. این افراد بر جهان داستان تسلط دارند. آنها برجسته ترین نویسندگان داستان های پلیسی، تهیه کنندگان فیلم، آوازه خوانان و طبعاً دروغ گویان هستند.

میل وافر آدم های گروه خونی A برای داستان پردازی، جنبه آزاردهنده دیگری هم دارد و آن وقتی است که در حالی که دوست ندارند مطالب پنهانی زندگی خودشان را افشاء کنند، ظاهراً بیشتر از همه گروه های دیگر خونی، شایعه پخش می کنند.

با همه این نقطه ضعف ها چرا باید کسی بخواهد در اطراف شخص گروه خون A باشد؟ حقیقت محض آن است که اینان دنیا را می چرخانند و به همه جزئیاتی می پردازند که سایر گروه ها آن را نادیده می گیرند و جهان را متعادل، زیبا، مشغول و در جریان نگاه می دارند.

گروه خونی A در واقع از پُر طرفدارترین جفت ها است. زن و مرد گروه خون A هر دو با ثبات ترین همسران شمرده شده اند. آرزوی عمیق ایشان برای وضعیتی امن و روشن، آنها را همسرانی ایده آل می کند.

فریب دادن زن گروه خونی A بسیار مشکل است، اما می توان به نرمی او را به عشقی ترغیب کرد که احتمالاً تا ابد طول می کشد. آنها همسرانی وفادار و دلسوزند که محیط اطراف را تمیز و زیبا نگاه می دارند. شوهر گروه خونی A هم شریک زندگی خوبی است و به نحوی مطلوب، خسته کننده ترین کارهای خانه و باغ را انجام می دهد.

مرد و زنی که گروه خون A دارند معتقد به حفظ ظاهر، اهمیت نظم و ترتیب، رفتار محترمانه و بالاتر از همه زندگی استوار هستند. بدین ترتیب اگر آنچه در پی اش هستید اطمینان خاطر است، کار بهتری نمی توانید انجام دهید از اینکه با شخصی با گروه خونی A ازدواج کنید.

مراقب وقتی باشید که عاشق گروه A آزرده شود یا پی برد که به احساسات او اهانت شده است. اگر رابطه ای با او تیره شود، ظاهراً اوست که می گریزد. دیگران به ندرت او را ترک می کنند. فرد گروه A دوست دارد پیش از آنکه بفهمید اوضاع تا چه حد خراب شده است، بیرون رود.

مطلب مهم دیگری که باید درباره گروه خونی A بدانید، آن است که مرد این گروه خونی که زبان بازی تمام عیار است، ظاهراً بیشتر از هر مردی در سایر گروه ها خلاف می کند. هر چند احتمال خیلی کمی دارد که همسر او بفهمد. حقیقت دارد که مردان گروه خونی A کمتر از سایر مردان به همسران شان وفادار هستند؛ اما در واقع چنان پیمان شکنی خود را پنهان می کنند که زندگی زناشویی شان بی عیب و نقص باقی می ماند.

بدبختی یا خوشبختی ازدواج با چنین مردی آن است که او در پنهان کردن خیانت های خود و به هم بافتن دسیسه برای گمراه کردن همسرش چنان متبحر است که عملاً هرگز دستگیر نمی شود. شاید این با همان موضوع که چرا افراد گروه خونی A برجسته ترین نویسندگان داستان های پلیسی می شوند، ربط داشته باشد. دسیسه چینی در خون آنها است و در کلام شان هم هست.

زمانی که افراد گروه خونی A با آرمان های سیاسی، رهبران ملی می شوند، نشانه ای تقریباً مشخص از بی ثباتی و آشوب به وجود می آید. رهبران گروه خونی A به دلایلی برنامه های سنگینی طرح می کنند که در جهت تحقق یافتن اهداف خاصی است، اما اغلب این برنامه ها چنان به زحمت درک می شوند که ملت را به سیه روزی می کشاند. لیندن جانسون (Lyndon Johnson) نمونه بارزی با گروه خون A است که از زمان آبراهام لینکلن به بعد برای تحقق حقوق مدنی بیشتر از هر رئیس جمهور دیگری در آمریکا تلاش کرد و دوران ریاست جمهوری او عذابی بود با شورش های داخلی پایان ناپذیر، درگیری های نژادی، تظاهرات دانشجویی، آدم کشی و سایر فعالیت هایی که غالباً با درگیری و طغیان ارتباط داشتند. او همچنین نتوانست در جنگ ویتنام پیروز شود یا آمریکا را از آن باتلاق نجات دهد.

لیندن جانسون ناتوان، در حالی که رهبری لایق و فعال بود نتوانست ملت را به حمایت از خود متحد سازد یا حتی آنها را آرام کند. مطلب مشابهی را می توان در مورد ریچارد نیکسون، یک گروه خونی A دیگر، ابراز داشت که گرچه بسیار باکفایت و باهوش بود، اشتباهات بزرگی مرتکب شد که برای او به بهای از دست دادن کاخ سفید بود. او نتوانست افرادی را که منصوب کرده بود کنترل کند و آنها چنان بد به او خدمت کردند که به تدریج از دفتر کار خود به رسوایی کشانده شد.

بگذارید ویژگی هایی را که اغلب افراد گروه A دارند خلاصه کنیم. ببینیم چه خصلت هایی آنها را از سه گروه خونی دیگر متمایز می کند.

ویژگی ها و کاستی های گروه خونی A

مثبت

منفی

منضبط

مشکل پسند

بازیکن گروهی

فقدان انگیزه فردی

وقتی با دیگران است، مطیع قانون می شود.

وقتی تنها است، خودخواه می شود.

دارای انگشت سبز مهارت

بی استعداد برای نگاهداری حیوانات

برای انجام وظایف مشروح استعداد دارد.

جذب موضوعات جزئی و کم اهمیت می شود.

کارمندی شایسته است.

رهبری ضعیف است.

دارای عقاید آرمان گرایانه و ترقی خواهانه

غرغرو و لجباز

در مورد ظاهر خرده گیر است.

هنگام آماده شدن برای رفتن به جایی خیلی طول می دهد.

همیشه دقیق و با ظرافت لباس می پوشد.

سلیقه گران دارد.

قصه گویی خوش رو

نیازمند شنونده

دوست دارد مورد توجه همسر و دوستان باشد.

به تنهایی درمانده است.

درون گرا

تودار است.

حسابگر و برنامه ریز ماهر

استاد دسیسه و توطئه چینی است.

دارای حس قوی عدل و انصاف

ابهام و پیچیدگی را تاب نمی آورد.

همسری شایسته است.

بارها پیمان می شکند.

کمال گرا

انعطاف ناپذیر

ملایم و آرام

احساسات خود را سرکوب می کند، قابل اشتعال است.

بسیار با محبت

عشقی کور لبریز می شود.

بی نهایت یاری بخش است.

به همه چیز مظنون است.

حساس

به راحتی آزرده و ناراحت می شود.

در نگهداری صورت حساب ها و مدارک کارآمد است.

نمی تواند پول پس انداز کند.

علمی، روش مند

می تواند خسته کننده و یکنواخت باشد.

قابل اعتماد و رازدار

به هنگام مستی بی پروا و بی ملاحظه می شود.

وطن پرست

نکته سنج نیست.

وقت شناس

کمبود اعتماد به نفس دارد.

خانه دار و آشپزی ایده آل است.

نمی تواند آرام بگیرد.

دارای لحنی ملایم

می تواند بی اندازه خجالتی باشد.

صبور است.

می تواند ناگهان خشمگین و بی رحم شود.

خوش اخلاق و خاطره برانگیز

به آسانی افسرده و بدبین می شود.

بسیار شیک و خوش پوش است.

می تواند نسبت به مطالب عمیق، بی احساس و بی توجه – سطحی باشد.

از تفریح و سرگرمی لذت می برد.

به تنهایی چندان خلاق نیست.

دقیق و مراقب است.

وقتی بی تاب است، بسیار عجول می شود.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «شخصیت شناسی گروه خونی A»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب شخصیت گروه های خونی، نوشته ی توشیتاکا نومی و الکساندر بشر و ترجمه گیله گل بهروزان از انتشارات نقش و نگار، منتشر شده در 1393 با شابک 9-47-7002-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا