معرفی کتاب راهنمایی های پدر پولدار برای سرمایه گذاری

کتاب راهنمایی های پدر پولدار برای سرمایه گذاری تالیف رابرت کیوساکی و شارون ال. لچتر برای اولین بار در سال 2000 چاپ و منتشر شد. این کتاب به موضوع «ثروتمندان در چه زمینه هایی سرمایه گذاری می کنند که دیگران نمی کنند.» می پردازد. مولفان در پیشگفتار کتاب بیان می کنند:

این کتاب، مفاهیمی فراتر از سرمایه گذاری، رهنمودهای مهم و فرمول های جادویی به شما ارائه می کند. یکی از مهم ترین اهداف نگارش کتاب حاضر این است که به شما فرصت بدهد تا دیدگاهی متفاوت نسبت به سرمایه گذاری پیدا کنید. این کتاب با بازگشت من از ویتنام در سال 1973 و آماده کردن خودم برای اقدام به سرمایه گذاری مثل یک سرمایه گذار ثروتمند آغاز می شود. من و شارون در این کتاب تلاش می کنیم الگوی فکری سرمایه گذاران ثروتمند را به شما انتقال دهیم و به همین دلیل این کتاب چهار بار بازنویسی شده است.

کتاب راهنمایی های پدر پولدار برای سرمایه گذاری از مجموعه کتاب های پدر پولدار رابرت کیوساکی است. یک جنبه مهم خواندن این کتاب، جلب توجه شما به این نکته است که ببینید چقدر افکار شما با افکار ثروتمندان فرق دارند، بسیاری اوقات این تفاوت به 180 درجه می رسد.

رابرت کیوساکی می گوید:

پدر پولدارم، ویلفردو پارتو اقتصاددان ایتالیایی را به خاطر کشف قانون 80/20 یا همان قانون کمترین تلاش، تحسین می کرد. با این حال، وقتی صحبت از پول به میان می آمد، پدر پولدار بیشتر قانون 90/10 را در نظر می گرفت، به این معنا که همواره 10 درصد مردم 90 درصد پول را خلق می کنند. یکی از مهم ترین جنبه های این کتاب، تفاوت های ذهنی بین سرمایه گذار متوسط و سرمایه گذار 90/10 است. خیلی وقت ها پدر پولدار می گفت: «اگر می خواهید ثروتمند باشید، فقط ببینید دیگران چه می کنند و درست بر عکس آنها عمل کنید.»

بله؛ در اصل با مطالعه این کتاب، متوجه می شوید که بیشتر تفاوت های بین سرمایه گذاران 10 درصدی که 90 درصد پول را می سازند و سرمایه گذاران 90 درصدی که تنها 10 درصد پول را می سازند، در عرصه ای که در آن سرمایه گذاری می کنند نیست، بلکه در طرز فکر متفاوت آنها نهفته است. رابرت کیوساکی می گوید:

سرمایه گذار ثروتمند به خوبی می داند که هر سکه دو رو دارد، ولی سرمایه گذار متوسط تنها یک روی سکه را می بیند و درست همان روی سکه که سرمایه گذار متوسط آن را نمی بیند او را در حد متوسط نگاه می دارد و سرمایه گذار ثروتمند را ثروتمندتر می کند.

مهم ترین موضوعات مطرح شده در کتاب عبارتند از:

  • ده عامل کنترل سرمایه گذار
  • پنج مرحله از برنامه پدر پولدار که مرا از بی پولی به مرحله سرمایه گذاری با مقدار زیادی پول، هدایت کرد.
  • قوانین مالیاتی متفاوت برای سرمایه گذاران متفاوت
  • چرا و چگونه یک سرمایه گذار واقعی صرف نظر از روند صعودی یا نزولی بازار، پولسازی می کند؟
  • تفاوت بین سرمایه گذاران بنیادی و سرمایه گذاران تکنیکی چیست؟
  • داشتن پول زیاد هم مثل نداشتن پول کافی مشکل است.
  • و…

کتاب راهنمایی های پدر پولدار برای سرمایه گذاری تالیف رابرت کیوساکی و شارون ال. لچتر و ترجمه ناهید سپهرپور در قطع وزیری با تصاویر سیاه و سفید تالیف شده است و انتشارات آوین با کیفیت چاپ و ترجمه خوب آن را با شابک 9-45-8148-964-978 منتشر کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا