کلید حسابداری در Excel

کتاب کلید حسابداری در Excel تالیف حمیدرضا خداپرست، برای اولین بار در بهمن 1388 توسط انتشارات کلید آموزش چاپ و منتشر شد. نویسنده در پیشگفتار کتاب بیان می کند:

امروزه در جامعه، حسابداری سنتی معنایی ندارد و استفاده از کامپیوتر در حسابداری یک ضرورت انکارناپذیر است. یکی از نرم افزارهای پر کاربرد در حسابداری نوین که کتاب حسابداری در Excel به آموزش گوشه هایی از توانایی های آن می پردازد، Excel محصول شرکت مایکروسافت است.

بله؛ کتاب کلید حسابداری در Excel تا چاپ ششم در 78 صفحه به آموزش اکسل 2007 می پرداخت. از خرداد 1391، ویرایش دوم کتاب منتشر شد که در آن، نویسنده به شیوه ای نوین در 128 صفحه اکسل 2010 را آموزش می دهد.

نویسنده در پیشگفتار کتاب ادامه می دهد:

اگر شما یک سرمایه گذار در بازارهای مالی مانند بازار بورس هستید، با مطالعه ی این کتاب می توانید برنامه ای بسیار حرفه ای برای تجزیه و تحلیل های خود داشته باشید.

اگر شما حسابدار سازمان یا شرکتی هستید و می خواهید از کارهای تکراری روزمره رها شوید، مطمئن باشید مطالعه ی این کتاب برای شما بسیار مفید خواهد بود.

اگر قصد نوشتن یک برنامه ی حسابداری کارآمد برای تولیدی های پوشاک، کیف و کفش، فروشگاه های مواد غذایی، لوازم صوتی و تصویری، لوازم خانگی، نمایشگاه های اتومبیل، آژانس های معاملات ملکی، رستوران ها، باشگاه های ورزشی و از این قبیل را دارید، مطالعه ی این کتاب می تواند برای شما بهترین انتخاب ممکن باشد.

در اصل؛ کتاب کلید حسابداری در Excel شامل 8 فصل است و شما با مطالعه ی آن، در فصل های 3 و 5 بصورت تخصصی با کاربردهای نرم افزار اکسل در علم حسابداری آشنا می شوید. اگر حسابدار هستید بعد از مطالعه ی این فصل ها متوجه خواهید شد که این نرم افزار شرکت مایکروسافت چقدر به کارتان می آمده و خودتان از آن بی خبر بوده اید! در فصل های 1، 2، 4، 6، 7 و 8 به آموزش مباحث عمومی اکسل پرداخته شده است. کتاب در این فصل ها کاری به حسابدار بودن یا نبودن تان ندارد؛ و فقط کار با نرم افزار اکسل را آموزش می دهد. بنابراین اگر فکر می کنید که این کتاب صرفاً برای حسابدارها نوشته شده است، سخت در اشتباهید!! این کتاب برای همه ی علاقمندان به یادگیری اکسل مفید و مناسب خواهد بود. باور ندارید؟ خب امتحان کنید!

کتاب کلید حسابداری در Excel توسط حمیدرضا خداپرست در قطع رقعی با تصاویر سیاه و سفید تالیف شده است و انتشارات کلید آموزش با کیفیت خوب آن را با شابک 7-000-274-600-978 منتشر کرده است. این کتاب سبک آموزش ساده و روانی دارد، به همین دلیل اگر آشنایی شما با نرم افزار اکسل در سطح مقدماتی است، کتاب کلید حسابداری در Excel می تواند برایتان قابل فهم باشد. البته با آنکه این کتاب در دانشگاه ها نیز تدریس می شود، اما متاسفانه انتشارات کلید آموزش چاپ دوازدهم کتاب را در شهریور 1395 هنوز با آموزش اکسل 2010 منتشر کرده و کتاب به اکسل 2016 بروزرسانی نشده است.

کتاب کلید حسابداری در Excel شامل فصل های زیر می باشد:

فصل اول: قدم اول؛ طراحی
فصل دوم: تابع های پر کاربرد
فصل سوم: تابع های مالی
فصل چهارم: پیغام های خطا
فصل پنجم: صورت های مالی
فصل ششم: نمودار
فصل هفتم: چاپ و گزارشگیری
فصل هشتم: بیشتر بدانید…

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا