چکیده کتاب مدیر یک دقیقه ای

تبلیغات
HiU Company

کتاب مدیر یک دقیقه ای (The One Minute Manager)، نوشته کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون (Kenneth H. Blanchard & Spencer Johnson) در سال ۱۹۸۲ منتشر شده است و توضیح می دهد که اگر در مورد اهداف تان شفافیت داشته باشید از هدر رفتن انرژی تان جلوگیری کرده و می توانید از انرژی ذخیره شده به شکل مفیدتری در جاهای دیگر استفاده کنید.

مدیر یک دقیقه ای فردی است که: «هر کسی با او کار می کند احساس امنیت داشته باشد. هیچکس احساس بازیچه شدن یا تهدید نمی کند چون همه از ابتدا می دانند که مشغول انجام چه کاری هستند و چرا.»

مرد جوانی برای پیدا کردن یک مدیر عالی سراسر دنیا را جستجو می کند. او می خواهد برای چنین مدیری کار کند و یاد بگیرد که چگونه می تواند مثل او شود. ولی اکثر مواردی که او می بیند، خیلی الهام بخش نیستند. او با مدیران سرسختی ملاقات می کند که کار انجام می دهند ولی زیردستان شان چندان علاقه ای به آنها ندارند و مدیران خوش اخلاقی را هم می بیند که با زیردست هایشان مهربان هستند ولی به کار اصلی شان به اندازه کافی توجه نمی کنند.

آیا ممکن است مدیری پیدا شود که بهترین ویژگی های این مدیرها را با هم داشته باشد؟ مرد جوان درباره کسی می شنود که مورد نظر او است و جالب اینکه او در شهر مجاور زندگی می کند. در کمال تعجب متوجه می شود که مدیر مورد نظر بلافاصله موافقت می کند که با او ملاقات و در مورد شیوه مدیریتش با او صحبت کند. به این ترتیب بود که تمثیل مدیر یک دقیقه ای شکل گرفت.

شاید شما حق داشته باشید که در پذیرش شیوه ای از مدیریت که ظاهراً فقط یک دقیقه طول می کشد، محتاط باشید. آیا واقعاً چنین شیوه مدیریتی کارآمد خواهد بود؟ متخصصین فروش در کتاب مدیر یک دقیقه ای می گویند:

  • مدیرها آرزو دارند که وقت کمتری را برای انگیزه ها و مشکلات کارکنان صرف کنند و به هر شیوه ای که آنها را به این آرزو برساند متوسل می شوند.
  • مطمئناً این شیوه مدیریت، ارزشمند است.

در ادامه شما می توانید خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه ای را مطالعه نمایید.

چکیده کتاب ها ویژه مشترکان کتابخانه است. همین الان شما هم مشترک شوید و ادامه این چکیده کتاب را مطالعه نمایید.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط