درس هایی از زندگی والت دیزنی

وقتی به بزرگترین افراد دنیا، که کسب و کارشان را خیلی ساده شروع کرده و به موفقیت هایی خارق العاده رسیده اند، فکر می کنید چه کسی به ذهن تان می رسد؟ مطمئناً از افراد بسیاری می توان یاد کرد، اما آن فردی که امروز مد نظر ما می باشد، والت دیزنی است.

والت دیزنی، کارآفرین، انیماتور، صداپیشه و تولیدکننده ای بسیار قابل توجه بود. او 22 بار جایزه اسکار را از آن خود کرد و 59 بار برای تولید کارتون ها و فیلم های انیمیشنی نامزد دریافت جایزه شد. همه ما با این انیمیشن ها، مانند میکی ماوس خاطره داریم.

دیزنی که یکی از پیشگامان صنعت انیمیشن بود، شرکت چند میلیارد دلاری والت دیزنی را بنا نهاد. او حتی شهربازی هایی را نیز برای تفریح خانواده ها تاسیس کرد. اما مسیری که او برای رسیدن به اوج موفقیت طی کرد، مسیر ساده ای نبود. او نیز مانند بسیاری از ما با چالش های بسیاری روبرو بوده و مجبور شده است برای ادامه راه از پس موانع مختلفی برآید.

در این مقاله شما می توانید با بخشی از حقایق زندگی والت دیزنی آشنا شوید.

او خانواده ای ثروتمند نداشت.

شاید این گونه فکر کنید که والت دیزنی به خاطر ثروت خانوادگی اش به این مقام دست یافته است. اما اینطور نیست. والدین دیزنی، در تمام دوران کودکی او، مجبور به نقل مکان هایی همیشگی و جستجوی کار و امنیت اقتصادی بودند.

زمانی که او به سن 19 سالگی رسید، شروع به کشیدن نقاشی و فروختن آنها کرد. اما پول بسیار کمی در قبال این نقاشی ها نصیبش می شد و از پس اجاره خانه بر نمی آمد. به همین خاطر با دوستانش زندگی می کرد و خیلی اوقات غذای کافی برای خوردن نداشت.

اینکه دیزنی پیشینه ای ساده و فقیرانه داشت اما توانست برندی ماندگار را به نام خود ثبت کند، موضوع بسیار الهام بخشی است. این مسئله نشان می دهد که برای رسیدن به موفقیت نیازی نیست که از ابتدا ثروتمند باشید.

او بارها جواب منفی شنید.

شاید باورتان نشود، اما والت دیزنی خالق نابغه میکی ماوس و بسیاری از شخصیت های معروف کارتونی، بارها به دلیل عدم خلاقیت و هنر کافی پاسخ منفی شنیده بود. زمانی که او از نشریات و جراید درخواست می کرد که به انتشار کارهای او بپردازند، آنها او را به دلیل عدم خلاقیت کافی رد می کردند. با این حال او به کارش ادامه داد. او از ایده پردازی و خلق شخصیت های کارتونی دست نکشید.

ممکن است مردم شما را نیز از دنبال کردن رویاهایتان بازدارند یا به انتقاد از شما بپردازند، اما به کارتان ادامه دهید. هیچکس شما را بهتر از خودتان نمی شناسد. هیچکس از رویاهای درونی تان به اندازه خودتان باخبر نیست. به ندای درونی تان گوش دهید و رویاهایتان را مانند والت دیزنی دنبال کنید. شاید کار ساده ای نباشد و نیست. اما در نهایت متوجه خواهید شد که این همه سختی ارزش زیادی به همراه داشته است.

والت دیزنی:
زمانی که شجاعت کافی برای دنبال کردن رویاهایتان داشته باشید، به همه آنها دست خواهید یافت.

او بارها شکست خورد.

بسیاری از مردم برای رسیدن به اهداف شان صد بار هم تلاش نمی کنند چه برسد به 300 بار شکست! اما والت دیزنی بیش از 300 بار به در بسته خورد؛ از جمله شکست ناامید کننده او در هنگام ورشکستگی اولین استودیوی انیمیشن سازی اش در بیست سالگی که لفوگرام نام داشت. هر بار که شکست می خورد، درسی می گرفت و دوباره تلاش می کرد. زمانی که به اندازه والت دیزنی رویاهایتان را باور داشته باشید، حتی شکست های پی در پی نیز نمی توانند شما را از رسیدن به موفقیت بازدارند.

به جای اینکه روی گذشته متمرکز شوید، به دستاوردهایی که می خواهید در آینده کسب کنید، فکر نمایید.

والت دیزنی:
زمانی که چیزی را باور دارید، آن را همه جانبه و بدون هیچ شک و تردید باور کنید.

در کنار خانواده بود.

اگرچه والت دیزنی مردی فوق العاده پُر مشغله بود، اما همیشه اولویت اول خود را به خانواده اش اختصاص می داد. او عاشق دو دخترش، دایان و شارون بود. روزهای تعطیل آنها را به گردش می برد و وقتی آنها در حال تاب بازی بودند، می نشست، نگاه شان می کرد و بادام زمینی می خورد. در یکی از همین روزهای گردش خانوادگی بود که او به این نتیجه رسید که باید شهربازی هایی برای گردش و تفریح کل خانواده ها ایجاد شود.

دیزنی در سال 1955 اولین شهربازی خانوادگی اش به نام دیزنی لند را افتتاح کرد.

او برای طراحی نقشه دیزنی لند، 5 سال زمان گذاشت.

دیزنی لند ایده ای یک شبه نبود. والت دیزنی 5 سال به سختی تلاش کرد تا برنامه اینکار را طراحی کند. در حالی که بیشتر مردم پس از یکسال تلاش (یا حتی کمتر) قید آن کار را می زنند، دیزنی برای ساخت شادترین مکان دنیا اراده ای آهنین داشت.

همیشه تصویر هدف اصلی زندگی تان را پیش چشم داشته باشید و همواره برای همه مردم دنیا خوب بخواهید. همانطور که دیزنی گفته است: «اگر می توانید رویای چیزی را داشته باشید، پس می توانید انجامش هم بدهید.»

منابع

مقاله علمی و آموزشی «درس هایی از زندگی والت دیزنی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله دیوید کی. ویلیام ترجمه شده توسط شادی حسن پور، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا