دیزنی لند چیست؟

دیزنی لند یکی از جالب ترین پارک های تفریحی جهان است. این پارک توسط والت دیزنی در شهر آناهایم واقع در کالیفرنیا ساخته شد. دیزنی لند در حدود 40 کیلومتری جنوب شرقی لس آنجلس واقع است. این پارک بطور رسمی در سال 1955 میلادی گشایش یافت.

برخی از مردم دیزنی لند را یکی از عجایب هفتگانه دنیای پیشرفته امروزی می دانند. هر ساله میلیون ها نفر از سراسر جهان به همراه فرزندان شان برای تفریح به این پارک سرگرم کننده می روند. یکی از دیدنی های جالب آن، نمایش های روزانه است که شخصیت های کارتونی دیزنی در آن ایفا نقش می کنند. یکی دیگر از تفریح های سرگرم کنننده این پارک، ترنی است که از نقاطی بسیار جالب و دیدنی عبور می کند.

والتر الیاس دیزنی در 5 دسامبر 1901 میلادی در شیکاگو چشم به جهان گشود. او در 65 سالگی درگذشت. دیزنی در طول زندگی اش فیلم های کارتونی بسیاری تولید کرد. او همچنین تصاویر متحرک و فیلم های تلویزیونی بسیاری ساخت.

دیزنی در سال 1966 میلادی تصمیم گرفت که پارک تفریحی دیگری به نام دنیای والت دیزنی بسازد. او با اینکه در آن سال بیمار بود، ساخت این پارک را در فلوریدا آغاز کرد. این پارک بطور رسمی در سال 1971 میلادی گشایش یافت. هر ساله هزاران نفر از این پارک دیدن می کنند.

دیزنی لند توکیو اولین پارکی است که خارج از ایالات متحده به نام دیزنی لند بنا شد. این پارک تفریحی در سال 1983 میلادی در ژاپن گشایش یافت. اولین دیزنی لند اروپا نیز در سال 1990 میلادی در فرانسه در نزدیکی شهر پاریس ساخته شد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «دیزنی لند چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا