دیزنی لند چیست؟

تبلیغات

دیزنی لند یکی از جالب ترین پارک های تفریحی جهان است. این پارک توسط والت دیزنی در شهر آناهایم واقع در کالیفرنیا ساخته شد. دیزنی لند در حدود ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی لس آنجلس واقع است. این پارک بطور رسمی در سال ۱۹۵۵ میلادی گشایش یافت.

برخی از مردم دیزنی لند را یکی از عجایب هفتگانه دنیای پیشرفته امروزی می دانند. هر ساله میلیون ها نفر از سراسر جهان به همراه فرزندان شان برای تفریح به این پارک سرگرم کننده می روند. یکی از دیدنی های جالب آن، نمایش های روزانه است که شخصیت های کارتونی دیزنی در آن ایفا نقش می کنند. یکی دیگر از تفریح های سرگرم کنننده این پارک، ترنی است که از نقاطی بسیار جالب و دیدنی عبور می کند.

والتر الیاس دیزنی در ۵ دسامبر ۱۹۰۱ میلادی در شیکاگو چشم به جهان گشود. او در ۶۵ سالگی درگذشت. دیزنی در طول زندگی اش فیلم های کارتونی بسیاری تولید کرد. او همچنین تصاویر متحرک و فیلم های تلویزیونی بسیاری ساخت.

دیزنی در سال ۱۹۶۶ میلادی تصمیم گرفت که پارک تفریحی دیگری به نام دنیای والت دیزنی بسازد. او با اینکه در آن سال بیمار بود، ساخت این پارک را در فلوریدا آغاز کرد. این پارک بطور رسمی در سال ۱۹۷۱ میلادی گشایش یافت. هر ساله هزاران نفر از این پارک دیدن می کنند.

تبلیغات
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض

دیزنی لند توکیو اولین پارکی است که خارج از ایالات متحده به نام دیزنی لند بنا شد. این پارک تفریحی در سال ۱۹۸۳ میلادی در ژاپن گشایش یافت. اولین دیزنی لند اروپا نیز در سال ۱۹۹۰ میلادی در فرانسه در نزدیکی شهر پاریس ساخته شد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «دیزنی لند چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا