چهارشنبه , ۴ مرداد ۱۳۹۶
خانه / مجله / مجله موفقیت / قانون بازگشت
دکتر خادمی
قانون بازگشت
قانون بازگشت

قانون بازگشت

مردی از یکی از دره های پیرنه در فرانسه می گذشت که به چوپان پیری بر خورد. غذایش را با او تقسیم کرد و مدت درازی درباره ی زندگی صحبت کردند. بعد صحبت به وجود خدا رسید.

مرد گفت: «اگر به خدا اعتقاد داشته باشم، باید قبول کنم که آزاد نیستم و مسئول هیچ کدام از اعمالم نیستم. زیرا مردم می گویند که او قادر مطلق است و اکنون و گذشته و آینده را می شناسد.»

چوپان ناگهان و بی مقدمه زیر آواز زد و صدای آوازش در دره پیچید! بعد آوازش را قطع کرد و شروع کرد به ناسزا گفتن به همه چیز و همه کس! صدای فریادهای چوپان نیز در کوه ها پیچید و به سوی آن دو بازگشت. سپس چوپان گفت: «زندگی همین دره است. آن کوه ها، آگاهی پروردگارند، و آوای انسان، سرنوشت او. آزادیم آواز بخوانیم یا ناسزا بگوییم؛ اما هر کاری که می کنیم، به درگاه او می رسد و به همان شکل به سوی ما باز می گردد.»

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «قانون بازگشت»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر ۱۳۹۱ با شابک ۱-۵۳۱-۴۱۸-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

سبکتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *