چهارشنبه , ۴ مرداد ۱۳۹۶
خانه / مجله / مجله موفقیت / چرا تغییر لازم است؟
دکتر خادمی
چرا تغییر لازم است؟
چرا تغییر لازم است؟

چرا تغییر لازم است؟

عقاب می تواند ۷۰ سال زندگی کند، اما به ۴۰ سالگی که می رسد چنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگر نمی توانند طعمه را گرفته و نگاه دارند. نوک بلند و تیزش خمیده و کند می شود. بال های کهنسالش بر اثر کلفت شدن پرها به سینه اش می چسبند و پرواز برای عقاب دشوار می گردد.

آنگاه عقاب می ماند و یک، دو راهی.

اینکه بمیرد و یا اینکه یک روند دردناک تغییرات را در ۱۵۰ روز تحمل کند؛ و این روند مستلزم آن است که به قله یک کوه پرواز کرده و آنجا بنشیند، در آنجا نوک خود را به صخره ای می کوبد تا کنده شود. پس از آن منتظر می ماند تا نوک جدیدی به جای آن بروید، و بعد چنگال هایش را از جا در می آورد. پس از آنکه چنگال جدید رویید، عقاب شروع به کندن پرهای کهنه اش می کند. پس از گذشت ۵ ماه عقاب، پرواز تولد مجدد را انجام می دهد و تا مدت ها زندگی خواهد کرد … برای ۳۰ سال دیگر.

چرا تغییر لازم است؟
برای زیستن نیاز است تغییری را ایجاد کنیم. گاهی اوقات نیاز داریم از شر خاطرات و عادات کهنه و سنت های گذشته رها شویم؛ و این یعنی بیرون آمدن از زندان های اسارت.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «چرا تغییر لازم است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر ۱۳۹۱ با شابک ۱-۵۳۱-۴۱۸-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

سبکتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *