چرا تغییر لازم است؟

عقاب می تواند 70 سال زندگی کند، اما به 40 سالگی که می رسد چنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگر نمی توانند طعمه را گرفته و نگاه دارند. نوک بلند و تیزش خمیده و کند می شود. بال های کهنسالش بر اثر کلفت شدن پرها به سینه اش می چسبند و پرواز برای عقاب دشوار می گردد.

آنگاه عقاب می ماند و یک، دو راهی.

اینکه بمیرد و یا اینکه یک روند دردناک تغییرات را در 150 روز تحمل کند؛ و این روند مستلزم آن است که به قله یک کوه پرواز کرده و آنجا بنشیند، در آنجا نوک خود را به صخره ای می کوبد تا کنده شود. پس از آن منتظر می ماند تا نوک جدیدی به جای آن بروید، و بعد چنگال هایش را از جا در می آورد. پس از آنکه چنگال جدید رویید، عقاب شروع به کندن پرهای کهنه اش می کند. پس از گذشت 5 ماه عقاب، پرواز تولد مجدد را انجام می دهد و تا مدت ها زندگی خواهد کرد … برای 30 سال دیگر.

چرا تغییر لازم است؟
برای زیستن نیاز است تغییری را ایجاد کنیم. گاهی اوقات نیاز داریم از شر خاطرات و عادات کهنه و سنت های گذشته رها شویم؛ و این یعنی بیرون آمدن از زندان های اسارت.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «چرا تغییر لازم است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر 1391 با شابک 1-531-418-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا