خوشبختی کجاست؟

خودمان را چنین متقاعد می کنیم که وقتی ازدواج کنیم، وقتی بچه دار شویم، وقتی اتومبیلی شیک تر داشته باشیم، وقتی بچه هایمان ازدواج کنند، وقتی به مرخصی برویم و یا بازنشسته شویم، زندگی بهتری خواهیم داشت.

اما حقیقت این است که برای خوشبختی، هیچ زمانی بهتر از همین الان وجود ندارد. الان نه؟! پس چه زمانی؟!

زندگی همواره پر از چالش است. فکر می کنید زندگی دلخواه، زمانی شروع می شود که موانعی که سر راهمان هستند، کنار بروند؟ مشکلی که هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کنیم، کاری که باید تمام کنیم، زمانی که باید برای کار صرف کنیم، بدهی هایی که باید پرداخت کنیم و… بعد از همه اینها، زندگی ما، زیبا و لذت بخش خواهد بود؟ خب؛ بعد از آنکه همه ی اینها را تجربه کردیم، تازه می فهمیم که زندگی، همین چیزهایی است که ما آنها را موانع می شناسیم. جاده ای به سوی خوشبختی وجود ندارد! خوشبختی، خود همین جاده است.

برای شروع یک زندگی شاد و سعادتمند لازم نیست که در انتظار بنشینیم. در انتظار فارغ التحصیلی، بازگشت به دانشگاه، کاهش وزن، افزایش وزن، شروع به کار، ازدواج، شروع تعطیلات، صبح جمعه، دریافت وام، خرید اتومبیلی نو، بازپرداخت قسط ها، بهار، تابستان، پاییز و زمستان، اول برج، پخش فیلم دلخواه، مردن، تولد مجدد و… بنشینیم. خوشبختی یک سفر است، نه یک مقصد! هیچ زمانی بهتر از همین الان برای شاد بودن وجود ندارد. پس بخندیم و شاد باشیم. ما الان خوشبختیم.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «خوشبختی کجاست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر 1391 با شابک 1-531-418-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا