چگونه از گل بنفشه نگهداری کنیم؟

گل بنفشه گیاهی گلدار است که به فضای بیرون از خانه و باز اختصاص دارد و می توان در بالکن یا حیاط خانه و باغچه آن را کاشت و از زیبایی اش لذت برد. نگهداری این گیاه در داخل خانه به دلیل نور کم و سکون هوا، باعث مرگ و از بین رفتن آن خواهد شد.

شرایط نگهداری گل بنفشه

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گل بنفشه عبارت است از:

  1. آبیاری: بنفشه از آن دسته گیاهانی است که نیاز به آبیاری منظم روزانه و کافی دارد. اگر خاک آن خشک شود گلدهی اش مختل می شود و اگر غرق آبش کنید و زیاد آب دهید، ریشه هایش می پوسد و دچار مشکل جدی خواهد شد.
  2. نور: بنفشه به شدت آفتاب دوست است و باید در فضای بیرون و با نور مناسب قرار بگیرد. بنفشه هایی که در سایه هستند گل های ریزتری خواهند داشت و عمرشان کوتاه تر می شود. در تابستان هم با گرم شدن هوا گلدهی بنفشه کم و کمتر می شود.
  3. خاک: بنفشه در برابر کود شیمیایی حساس است. خاک آن باید حتماً دارای خاک برگ باشد و از طرفی با کود طبیعی و حیوانی غنی شده باشد، این خاک بهترین شرایط را برای رشد گیاه فراهم می آورد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل بنفشه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا