چگونه از گل بنفشه نگهداری کنیم؟

گل بنفشه گیاهی گلدار است که به فضای بیرون از خانه و باز اختصاص دارد و می توان در بالکن یا حیاط خانه و باغچه آن را کاشت و از زیبایی اش لذت برد. نگهداری این گیاه در داخل خانه به دلیل نور کم و سکون هوا، باعث مرگ و از بین رفتن آن خواهد شد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گل بنفشه عبارت است از:

  1. آبیاری: بنفشه از آن دسته گیاهانی است که نیاز به آبیاری منظم روزانه و کافی دارد. اگر خاک آن خشک شود گلدهی اش مختل می شود و اگر غرق آبش کنید و زیاد آب دهید، ریشه هایش می پوسد و دچار مشکل جدی خواهد شد.
  2. نور: گل بنفشه به شدت آفتاب دوست است و باید در فضای بیرون و با نور مناسب قرار بگیرد. بنفشه هایی که در سایه هستند گل های ریزتری خواهند داشت و عمرشان کوتاه تر می شود. در تابستان هم با گرم شدن هوا گلدهی بنفشه کم و کمتر می شود.
  3. خاک: بنفشه در برابر کود شیمیایی حساس است. خاک آن باید حتماً دارای خاک برگ باشد و از طرفی با کود طبیعی و حیوانی غنی شده باشد، این خاک بهترین شرایط را برای رشد گیاه فراهم می آورد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل بنفشه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

تبلیغات
دریافت اپلیکیشن آپرا
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا