چگونه از گل نسرین در خانه نگهداری کنیم؟

گل نسرین گیاهی است که اصالتاً متعلق به منطقه آمریکای جنوبی می باشد و گل هایی شیپوری و زیبا دارد. این گیاه در بهترین حالت حدود 50 تا نهایت 60 سانتیمتر رشد می کند و سه شاخه می دهد که هر شاخه بطور مجزا بین 2 تا 6 گل می دهد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گل نسرین عبارت است از:

  • نسرین از بهار تا اواخر تابستان برگ هایش رشد می کند و پس از آن زرد می شود و گیاه وارد یک دوره دو ماهه خواب می شود و از اواسط زمستان شروع می کند به گل دادن. در واقع گل ها زودتر از برگ ها ظاهر می شوند.
  • این گیاه به نور میانه احتیاج دارد، نه آفتاب مستقیم و نه گوشه تاریک؛ بهترین فضا برای این گیاه پشت پنجره و جایی گرم است. حواس تان باشد که نسرین یک گیاه متعلق به مناطق گرمسیری است و سرما برای این گیاه فوق العاده ضرر دارد و باید همیشه در دمای خیلی گرم قرار داشته باشد.
  • خاک گیاه باید اسیدی باشد، خاک اسیدی از خاکبرگ پوسیده و کود دامی درست می شود.
  • تکثیر نسرین از راه کاشتن بذر است و اگر شرایط کاشت و نگهداری خوب باشد، حدود دو سال طول می کشد تا به گلدهی برسد.
  • ساقه های نسرین فوق العاده حساس و توخالی است، به همین دلیل هنگام حمل و نقل یا هنگام کوددهی مواظب ساقه های آن باشید تا نشکند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل نسرین در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا