چگونه از مارانتا در خانه نگهداری کنیم؟

مارانتا گیاهی است که به هوای خنک برای رشد برگ هایش نیاز دارد و در نور زیاد و هوای گرم، برگ هایش شروع به سوختن و قهوه ای شدن می کند.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گیاه مارانتا عبارت است از:

  • نور: این گیاه چندان آفتاب دوست نیست. نور غیر مستقیم قوی بهترین شرایط رشد را برای گیاه فراهم می کند. بنابراین مارانتا در تابستان باید در سایه باشد و در زمستان پشت پنجره نورگیر بهترین جا برایش محسوب می شود.
  • دما: مارانتا کاملاً به هوای خنک نیاز دارد. این گیاه حداکثر هوای 10 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.
  • آبیاری: مارانتا نیاز به آبیاری روزانه ندارد و بهترین حالت ممکن این است که بین دو آبیاری، خاک کاملاً خشک شود. بطور معمول هفته ای سه بار در تابستان و دو بار آبیاری در زمستان، کفایت می کند.

دو نکته مهم:

  1. اگر برگ های مارانتا شروع به ریزش کرد یا خم شد، ارتباطی به آبیاری ندارد، بلکه گیاه گرمش است و باید آن را به مکان خنک تری منتقل کنید.
  2. در صورت نیاز به تمیز کردن برگ ها، از پارچه یا اسفنج مرطوب می توانید استفاده کنید، اما از مواد براق کننده و شیمیایی استفاده نکنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از مارانتا در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا