اتوی بخار چگونه کار می کند؟

اکثر اتوها با نیروی الکتریسیته کار می کنند و اتوی داغ، چین و چروک لباس و پارچه را برطرف می نماید. داخل اتو یک المنت گرمایی قرار گرفته است که وقتی جریان برق از آن عبور می کند، اتو گرم می شود. اتوهای بخار بطور همزمان گرما و رطوبت ایجاد می کنند و به همین جهت بهتر از اتوهای ساده، چین و چروک پارچه های مختلف را از بین می برند. چون بخار، الیاف پارچه را قابل انعطاف می کند؛ در نتیجه چین و چروک آن، راحت تر صاف می شود.

اتوی بخار دارای یک مخزن آب است. آب درون این مخزن توسط المنت گرمایی می جوشد و به بخار تبدیل می شود. با فشردن دکمه ای که در قسمت بالای اتو قرار دارد، دریچه ای باز می شود و بخار آب از میان سوراخ هایی که در کف اتو قرار دارد خارج می شود و به پارچه می رسد. اگر این دکمه بالا باشد یا به عبارتی از این دکمه استفاده نشود، هیچ بخاری خارج نمی شود و اتوی بخار مثل یک اتوی معمولی عمل می کند.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «اتوی بخار چگونه کار می کند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر 1393 با شابک 978-964-307-221-6 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا