سه شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
خانه / مجله / مجله چرا و چگونه؟ / طبیعت / چگونه از گیاه برگ خنجری در خانه نگهداری کنیم؟
کسب و کار شما
چگونه از گیاه برگ خنجری در خانه نگهداری کنیم؟
چگونه از گیاه برگ خنجری در خانه نگهداری کنیم؟

چگونه از گیاه برگ خنجری در خانه نگهداری کنیم؟

گیاه برگ خنجری به گونه آگاواکیا (Agavaceae) تعلق دارد که برای مناطق گرمسیری و پُر باران مانند کشورهای استوایی هستند. برگ خنجری از نظر نور و آب بسیار پر توقع و حساس است و هر روز نیاز به رسیدگی دارد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گیاه برگ خنجری عبارت است از:

  1. نور: این گیاه به نور زیاد احتیاج دارد. منظور گذاشتن گیاه مقابل خورشید نیست بلکه نور آفتاب و نور فضای کلی خانه یا اتاق برای گیاه لازم می باشد.
  2. دما: مراقب باشید که برگ خنجری را در دمای پایین نگهداری نکنید. این گیاه به سرما حساس است. در اینجا هم منظور از گرما، دمای بخاری، شوفاژ یا رادیاتور نیست بلکه دمای کلی محیط نگهداری مورد نظر است.
  3. آبیاری: برگ خنجری را باید هر روز آبیاری کرد، خاک آن همیشه باید مرطوب باشد و اگر خاکش خشک شود خیلی زود گیاه تان را از دست خواهید داد.
  4. خاک: بهترین نوع خاک برای برگ خنجری خاک برگ است که ph آن قلیایی باشد. در این میان کود لازم برای تکمیل تغذیه را فراموش نکنید.
  5. نظافت: هر هفته با دستمال اسفنجی مرطوب برگ های آن را تمیز کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گیاه برگ خنجری در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

ایران مدرن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *