آزمون کوکولوژی کیف پول فراموش شده

آزمون کیف پول فراموش شده یک بازی کوکولوژی است که توسط پروفسور ایسامو ساتیو طراحی شده است. این بازی طبق اصول روانشناسی کمک می کند، هر فردی بتواند به راحتی دنیای ذهن را مطالعه کند. در بازی کوکولوژی شما بر مبنای موقعیتی که در آن قرار گرفته اید باید به سوالات خاصی که نمادین هستند، پاسخ دهید. پاسخ های شما نشان دهنده حالت ذهنی شما نسبت به مسئله ای است که با آن درگیر هستید.

پس قلم و کاغذ بر دارید و لطفاً قبل از مطالعه متن آزمون و پاسخ دادن به آن توجه داشته باشید:

  1. در آرامش سوالات را بخوانید و اولین پاسخی را که به ذهن تان می رسد، بگویید و برای پاسخ دادن مدت زیادی صبر نکنید. بدانید که هیچ پاسخ درست یا اشتباهی در این گونه آزمون ها وجود ندارد.
  2. با خودتان صادق باشید. این آزمون بیشتر شبیه به یک بازی است. پس با پاسخ های صادقانه، اجازه بدهید واقعیت های درون تان آشکار شوند.
  3. سعی نکنید پاسخ درست را حدس بزنید، این کاری است که بسیاری از افراد انجام می دهند تا در پایان آزمون به دیگران بگویند: «دیدید؟ من درست می گفتم!»

متن آزمون

امروز هم مثل روزهای دیگر، قبل از بیرون رفتن همه چیز را بررسی می کنید، لباس ها مرتب هستند، موها شانه شده و ظاهراً همه چیز برای خارج شدن از خانه آماده است.

ناگهان در مسیرتان به سوی محل کار متوجه می شوید کیف پول تان در جای همیشگی نیست. به سرعت جیب های لباس تان را می گردید و متوجه می شوید که کیف پول تان را در خانه جا گذاشته اید. زمان کافی هم برای برگشتن به خانه و برداشتن آن ندارید. دوباره کیف دستی و دیگر جیب هایتان را می گردید، تا شاید مبلغی پیدا کنید که در طی روز به کارتان بیاید، چقدر پول پیدا می کنید؟

نتیجه گیری

حالا پاسخ خود را با بررسی های زیر مقایسه کنید:

مقدار پولی که پیدا می کنید نشان دهنده میزان پولی است که آن را در زندگی روزمره فراموش می کنید، یا پولی که بود و نبودش برایتان مهم نیست و به قول معروف روی آن حساب نمی کنید. همچنین بیانگر میزان پولی است که با دست و دلبازی به دیگران قرض می دهید.

خب چقدر پول ته کیف یا جیب تان پیدا کردید؟

  • حدود 10 یا بیست دلار؟ به نظر مبلغ قابل قبولی می رسد.
  • بیش از 100 دلار؟ احتمالاً امروز، روز دریافت حقوق است.
  • مقداری پول خرد؟ شاید شما ورشکسته اید یا شاید هم خیلی خسیس!

منابع

آزمون روانشناسی «کوکولوژی کیف پول فراموش شده»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب کوکولوژی، نوشته ی تاداهیکو ناگائو و ایسامو سایتو و ترجمه چکاد سرامی و شاهین دهقان از انتشارات ترفند، منتشر شده در 1388 با شابک 2-84-7332-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا