ورزش در شب می تواند به خواب شما آسیب بزند

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید آخر شب در پارک بدوید یا بعد از هضم شام، تمرینات پیلاتس انجام دهید. به هر حال باید بدانید که ورزش دمای بدن و ضربان قلب را افزایش می دهد و سیستم بدن را وادار به ترشح تحریک کننده اپی نفرین (آدرنالین) می کند. اگرچه این اتفاقات بطورکلی نتایج مطلوبی هستند، اما واقعیت این است که این اثرات بدنی در شب می تواند شما را درگیر بد خوابی کند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، شواهد نشان می دهد که برخی افراد پس از تمرینات شَدید ورزشی در اواخر شب به سختی به خواب می روند. متخصصان می گویند که این افراد باید مراقب باشند پیش از خواب بیش از حد تحرک نداشته باشند. آنها می گویند وقتی که آدرنالین بدن افراد بالا است، مغز آنها نیز فعال بوده و در این شرایط آرام شدن مغز دشوار است.

اگر بعد از تمرین نیمه شب، در خوابیدن مشکل دارید، بهتر است بین زمان تمرین و خواب چند ساعت به خودتان وقت بدهید. این راهکار اجازه می دهد تا دمای بدن شما به درجه معمول خود برسد. ضربان قلب به میزان استراحت خود بازگردد و سطح آدرنالین بدن تثبیت شود تا بتوانید به راحتی به خواب بروید.

منابع

خبر علمی «ورزش در شب می تواند به خواب شما آسیب بزند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به WebMD، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا