رژیم غذایی بهتر موجب بزرگتر شدن مغز می شود

یافته های جدید نشان می دهد افرادی که رژیم غذایی شان مملو از میوه، سبزیجات، آجیل و ماهی است دارای مغز بزرگتری هستند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، پیروی از یک رژیم غذایی سالم از سلامت مغز حفاظت کرده و می تواند یک شیوه پیشگیرانه مناسب در حفظ و تقویت شناخت (فکر و حافظه) در افراد سالم باشد.

محققان دانشگاه اراسموس هلند در این مطالعه، بیش از 4200 فرد 45 سال به بالا را مورد بررسی قرار دادند. داوطلبان مطالعه، نظرسنجی ای را در مورد نوع و مقدار غذایی که در طول ماه گذشته خورده بودند، تکمیل کردند. این نظرسنجی شامل حدود 400 نوع ماده خوراکی بود. به کیفیت رژیم غذایی بر اساس نمرات 0 تا 14 امتیاز داده شد که نمره 14 نشانه سالم ترین رژیم غذایی بود.

به گفته محققان، بهترین رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد میوه و سبزیجات، آجیل، غلات کامل، محصولات لبنی و ماهی و مقادیر محدود نوشیدنی های حاوی قند بود. همچنین شرکت کنندگان برای اندازه گیری اندازه مغزشان تحت اسکن MRI قرار گرفتند. محققان مشاهده کردند امتیاز بالاتر در رژیم غذایی با حجم بیشتر مغز، مرتبط بود.

منابع

خبر علمی «رژیم غذایی بهتر موجب بزرگتر شدن مغز می شود» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Health Day و مجله تندرستی همشهری، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا