مغز خانم ها 3 سال جوانتر از مغز آقایان

زمان به شیوه های متفاوتی روی مغز زنان و مردان تاثیر می گذارد. در حالی که مغز با بالا رفتن سن کوچکتر می شود، مغز آقایان سریع تر از خانم ها تحلیل می رود. متابولیسم مغز با افزایش سن کندتر می شود و این روند نیز بین زنان و مردان متفاوت است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، تحقیقات جدید دانشگاه واشینگتن نشان می دهند مغز خانم ها به لحاظ متابولیسمی حدود 3 سال از مغز آقایان با سن و سال مشابه جوانتر است و این می تواند سرنخ تیزهوشی طولانی مدت آنها در مقایسه با مردان باشد.

اختلاف بین سن مغزی زنان و مردان بسیار قابل توجه بوده و جوانی نسبی مغز زنان حتی بین شرکت کنندگان 20 ساله در این آزمایش نیز مشهود بود. اینطور نیست که مغز مردان زودتر پیر می شود؛ بلکه بلوغ مغزی آنها سه سال زودتر آغاز می شود و در سرتاسر زندگی آنها ادامه دارد.

آنچه هنوز نمی دانیم این است که معنای این تفاوت چیست. برداشت ما این است که زنان به این علت کمتر دچار اختلال ذهنی می شوند، چون مغز آنها جوانتر است. زنان سالمند در تست های آزمایشگاهی در مقایسه با مردان هم سن و سال خود امتیاز بهتری کسب می کنند و باید دید به مرور زمان، آیا افرادی که مغزهای به ظاهر جوانی دارند، کمتر به اختلالات ادراکی مانند آلزایمر دچار می شوند یا خیر.

منابع

خبر علمی «مغز خانم ها 3 سال جوانتر از مغز آقایان» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Live Science و مجله موفقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا