لباس های مناسب خانم ها و آقایان کارمند

انتخاب لباس تاثیر قابل توجهی در اقتدار و افزایش قدرت در محل کار دارد. افرادی که شاغل هستند، معمولاً توجهی به لباس های مناسب محل کار ندارند.

شاید بد نباشد فهرست لباس های مناسب محل کار را مرور کنیم و شما می توانید در ادامه با بایدها و نبایدهای ظاهر اداری آشنا شوید.

آقایان

1) لباس ورزشی نپوشید.
آیا به باشگاه ورزشی می روید؟ آیا مربی بدنسازی هستید؟ اگر پاسخ تان به این سوالات «خیر» است، لطفاً از پوشیدن لباس ورزشی در محل کار خودداری کنید. با کفش رانینگ یا کاپشن ورزشی در جلسه حاضر نشوید یا اگر می شوید، توقع نداشته باشید که دیگران دید مثبتی به شما داشته باشند!

2) کیف جدی
کیف سامسونت یا کیف هایی که فرم هندسی ثابتی دارند، انتخاب خوبی برای آقایان کارمند است، زیرا صاف، مرتب و خط کشی بودن این کیف ها کمک می کند تصویر کارمندی منضبط و قانونمند در ذهن دیگران ساخته شود و اصالت ویژه ای به شخصیت شما می دهد. دست گرفتن این کیف ها جدیت شما را در کار نشان می دهد و مظهری از سخت کوشی و تلاش مضاعف در کارتان است.

3) لباس کلاسیک
لباس رسمی یک انتخاب کلاسیک و نشانه ای از با ثبات بودن فرد است. افرادی که کت و شلوار دوست دارند، معمولاً روی تصمیم گیری هایشان تسلط لازم و کافی دارند، بنابراین با استفاده از این لباس می توانید در یک مذاکره کاری موفق شوید. از طرف دیگر، پوشیدن این لباس ها شما را فردی دقیق نشان می دهد و فرد روبروی تان بیشتر روی شخصیت کاریتان حساب می کند.

4) تیپ رسمی با کتانی! نه.
از کفش های اسپرت در هر رنگ، شکل و مدلی خودداری کنید. این مدل کفش ها جایگاه تان را زیر سوال می برند. دقت کنید که می خواهید با کت و شلوار در محل کار خود حاضر شوید پس کفش های پارچه ای و اسپرت که در تابستان خنکی خوشایندی دارند، انتخاب مناسبی برای تیپ رسمی شما نیست.

خانم ها

1) رنگ های تیره
در محیط های رسمی و اداری، رنگ های تیره مناسب است، بنابراین می توانید با انتخاب رنگ های تیره به طرف کاریتان ثابت کنید آدم خودخواهی نیستید و به او و تصمیم گیری هایش احترام می گذارید.

2) شلوار
محیط کار جایی برای پوشیدن شلوارهایی که کمر کِشی دارند یا از پارچه های نرم دوخته شده اند، نیست. هر چند که پوشیدن آنها لذت بخش و راحت باشد.

3) کفش
از پوشیدن صندل و کفش های فانتزی در هر شکل و رنگی برای محل کار خودداری کنید. البته کسی از شما که ساعت های طولانی در محل کار، کفش به پا دارید، توقع ندارد از کفش های رسمی سخت استفاده کنید. اما کفش باید رسمیت لازم را هم داشته باشد تا نه سر و صدایی ایجاد کند و نه دیگران را آزار دهد. در محیط های اداری و تجاری از پوشیدن کفش های پاشنه بلند خودداری کنید.

4) کیف
کیفی که برای محل کار دست می گیرید، باید جادار و ساده باشد و اگر لپ تاپ همراه خود می برید، حتماً از کیف لپ تاپ کمک بگیرید و سایر وسائل تان را هم در همان بگذارید. چون حمل چند کیف شما را شلخته نشان می دهد.

5) شال یا مقنعه
در بیشتر محیط های اداری، خانم های ایرانی مقنعه سر می کنند، اما اگر محیط کار شما به گونه ای است که می توانید روسری یا شال سر کنید، بهتر است از شال و روسری مشکی، قهوه ای، سرمه ای و خاکستری استفاده کنید. لطفاً سراغ شال های گلدار و روسری هایی با رنگ های تند و تیز نروید.

شیک پوش باشید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «لباس های مناسب خانم ها و آقایان کارمند»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله پوشش مجله زندگی ایده آل به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا