11 نکته برای جذاب و خوش لباس بودن آقایان

لباس ها وسیله ارتباطی و نشان دهنده شخصیت و طرز فکرتان هستند. پوشش بد می تواند موقعیت های زیادی را از شما بگیرد؛ و بر عکس یک ظاهر آراسته و زیبا می تواند موقعیت های بسیاری را در اختیارتان بگذارد. پس هیچ وقت نباید قدرت پوشاک را دست کم گرفت. تنها خرید لباس های متنوع نیست که می تواند به جذابیت آقایان کمک کند، بلکه گاه رعایت نکاتی کوچک می تواند تاثیر بسیاری در ظاهر افراد بگذارد. هرچه بیشتر درباره مُد و داشتن ظاهری آراسته بدانید و به دنیای مردان خوش پوش وارد شوید، تاثیر بیشتری روی اطرافیان خواهید داشت.

شما می توانید با راهکارهای موثری درباره نحوه لباس پوشیدن آقایان، که به آنها کمک می کند خوش تیپ تر باشند، آشنا شوید. 11 نکته ای که دوای درد آقایان است.

1) سایز خودتان را بدانید.
بهترین پیشرفتی که می توانید برای ظاهرتان ایجاد کنید داشتن یک انتخاب هوشمندانه و با دقت در انتخاب لباس هایی که کاملاً اندازه تان هستند، می باشد. بیشتر آقایان، بخصوص آقا پسرها، لباس هایی می پوشند که برایشان گشاد یا حتی خیلی گشاد هستند! مطمئن شوید که لباس تان درست هم سایز خود شما است، نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد.

2) خودتان باشید.
می خواهید خیلی خوش تیپ به نظر بیایید؟ خوش تیپ باشید اما در ظاهرتان اغراق نکنید. بسیاری از پسرهای نوجوان دوست دارند مثل آدم های مشهور به نظر بیایند. آنها سعی می کنند ظاهرشان را هم شبیه آدم های خاص بکنند. اما برای متفاوت بودن نیازی نیست که خود را عجیب و غریب درست کنید. نهایتاً از 3 رنگ متفاوت در پوشش تان استفاده کنید و نه بیشتر. نکته دیگر راجع به ساعت است. استفاده از ساعت های خیلی بزرگ، بیشتر از اینکه توجه دیگران را به آنها جلب بکند، باعث تعجب شان خواهد شد.

3) هر روز خوش تیپ تر از دیروز
برای انتخاب لباس هایتان وقت بگذارید. برای ایجاد یک تغییر خوب (به صورت روزانه) می توانید از تی شرت های رنگی استفاده کنید.

لباس هایی که بالا تنه را می پوشانند باید با لباس هایی که پایین بدن را می پوشانند هماهنگی داشته باشند. جالب نیست یک سوئی شرت گشاد و اسپرت را با یک شلوار پارچه ای هماهنگ کنید یا یک بالا تنه رسمی را با یک شلوار جین همراه نمایید. اگر قرار است لباس اسپرت بپوشید سعی کنید تمام ظاهر شما اسپرت باشد. اگر هم قرار است، یک ظاهر رسمی را انتخاب کنید، از پیراهن و کت تان گرفته تا شلوار باید کاملاً رسمی باشد.

همیشه در نظر داشته باشید که کجا مهمان هستید و میزبان تان چه کسی است. یادتان باشد اگر نمی دانید قرار است با چه جور آدم هایی مواجه شوید، بهتر است کمی رسمی باشید، مثلاً از یک کت ساده روی لباس تان استفاده کنید.

4) تنها خرید نروید.
هیچ وقت تنها به خرید نروید زیرا به حرف برخی از فروشنده ها نمی شود اعتماد کرد. یکی از دوستان خوش پوش و مورد اعتمادتان را با خودتان به خرید ببرید. فردی که مطمئن هستید با استفاده از نظراتش می توانید خوش پوش باشید.

همچنین دنبال واکنش های واقعی باشید. خیلی ها نظر واقعی شان را راجع به ظاهرتان نمی گویند. خیلی ها مخفی اش می کنند. دنبال آدم هایی باشید که با شما صادق هستند. البته جنبه ی خودتان را هم بالا ببرید تا دوستی تان به هم نخورد! از آرایشگرتان نیز بخواهید نظرش را در مورد مدل مویی که پسندیده اید بگوید. ممکن است قبل از کوتاه کردن موهایتان بفهمید این مدل نه تنها به شما نمی آید بلکه چهره تان را زشت می کند. پس به دنبال نظرات واقعی باشید.

5) ریزه کاری ها را در نظر بگیرید.
هیچ وقت جزئیات را دست کم نگیرید. هماهنگی کل ظاهرتان به کنار، جزئیات هم به همان اندازه مهم هستند. جزئیات می توانند نشان دهنده ویژگی های خاص شخصیتی شما باشند. جالب است که این موارد جزئی، اغلب تنوع بالایی دارند. یک دستمال گردن زیبا یا یک دکمه سر دست زیبا می تواند حسابی حال و هوای ظاهرتان را عوض کند و خوش سلیقگی شما را به همه نشان بدهد. یادتان باشد جزئیات از اولین مواردی هستند که در ظاهرتان مورد توجه قرار می گیرند، پس اولین فردی باشید که به آنها خوب توجه می کند.

برای موقعیت های رسمی شال و دستمال گردن های آراسته گزینه هایی هستند که ظاهر شما را از این رو به آن رو می کنند به شرطی که گردن شما بلند و کشیده باشد. برای افرادی که غبغب دارند و گردن شان کوتاه است استفاده از دستمال گردن به هیچ وجه توصیه نمی شود، چون گردن شان را بیشتر از آنچه واقعاً هست، کوتاه نشان می دهد.

6) به کفش ها توجه کنید.
برای کفش هایتان خوب خرج کنید و خوب هم وقت بگذارید. کفش ها بخش ناطق تیپ شما هستند! بله، آنها به راحتی با بیننده حرف می زنند و معمولاً اولین بخش ظاهر شما هستند که بخصوص خانم ها به آن توجه می کنند. پس سعی کنید کفش هایتان همیشه تمیز باشند و از تمیزی برق بزنند. آنها را به موقع واکس بزنید. حتی اگر بهترین لباس ها را پوشیده باشید و همه لباس هایتان تمیز و اتو کشیده باشند، یک کفش کثیف می تواند به راحتی آب خوردن همه اینها را از بین ببرد.

7) تی شرت تبلیغاتی نپوشید.
وقتی یک تی شرت با یک لوگوی بزرگ تبلیغاتی می پوشید شبیه یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک به نظر می رسید! دور این جور تی شرت ها را خط بکشید. در عوض به دنبال تی شرت های کلاسیک با یقه های هفت بروید یا تی شرت هایی با طرح های زیبای هنری.

8) گول حراجی ها را نخورید.
به حراج های آخر فصل اعتماد نکنید. چیزی را صرفاً به این دلیل که مارک دار است و ارزان شده، نخرید. هر لباس باید مطابق با سلیقه و شخصیت شما انتخاب شود. هوشمندانه خرید کنید و لباس هایی را بخرید که دوست شان دارید و می دانید که آنها را می پوشید.

همچنین برند بازها موقع خرید، بهتر است یک سوال ساده را مرتب از خودشان بپرسند: «اگر مارک این برند روی این لباس نبود، آن را می خریدم؟» واقعیت این است که بعضی ها فقط به خاطر مارک یک لباس سراغش می روند. به دنبال پارچه های مرغوب باشید و ببینید واقعاً مدل و طراحی آن لباس را دوست دارید.

9) به موقع اصلاح کنید.
برای اصلاح مناسب صورت تان وقت بگذارید. مرتب بودن باید در چهره شما هم مشخص باشد. در غیر این صورت تمام تلاش هایتان برای داشتن یک ظاهر ایده آل، ظرف چند ثانیه از دست می رود. همیشه به ریش تان نظم بدهید و آن را به خوبی مرتب کنید.

موها بیشترین تاثیر را روی چهره افراد می گذارند. سعی کنید همیشه موهایتان را کوتاه و مرتب نگه دارید. موهای کوتاه به چهره شما نظم و انضباط می دهد. بخصوص سعی کنید همیشه موهای پشت گردن تان را اصلاح کنید چون تصویر ناخوشایندی را برای بیننده ایجاد می کنند.

10) شلوارهای مناسب بخرید.
شلوارهای پارچه ای گزینه های مناسبی برای تیپ های مردانه هستند اما حواس تان به قد شلوار باشد. اگر قد این شلوارها خیلی بلند باشد یا چند سانتی متری بالای کفش قرار بگیرد (خیلی کوتاه باشد) یکی از بدترین ظاهرهای ممکن را برایتان ایجاد خواهد کرد. این نکته در مورد شلوارهای جین هم صدق می کند.

11) عطر بزنید.
هیچ چیزی به اندازه یک ادکلن خوش بو نمی تواند تیپ یک مرد را کامل کند. عطرها معمولاً برای شخصیت های مختلف ساخته می شوند. یک عطر می تواند تداعی کننده اعتماد به نفس باشد و عطر دیگر تداعی کننده اجتماعی بودن. با توجه به شخصیت تان به سراغ عطرها بروید. برای عطرهایتان خوب خرج کنید. بعضی از عطرها بعد از چند ساعت بوی شان از بین می رود و از آن بدتر بعضی هایشان بدبو می شوند!

در نهایت باید بگوییم با آدم های خوش تیپ ارتباط برقرار کرده و به ظاهرشان توجه کنید. اما دقت داشته باشید آیا آن مدل موی زیبا، به شما هم می آید؟ انتخاب شال گردن فلان دوست تان که خیلی خوش تیپ شده، برای گردن شما هم مناسب است؟ و… همه چیز را در نظر بگیرید و مطمئن باشید هر چقدر به خوش پوشی تان اهمیت بدهید به خودتان اهمیت داده اید. شیک پوش باشید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «11 نکته برای جذاب و خوش لباس بودن آقایان»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

‫3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا