بانک مو برای پیشگیری از طاسی (کچلی) افتتاح شد

تبلیغات

به تازگی نخستین بانک موی جهان در انگلیس افتتاح شده است. مردان می توانند نمونه موهای خود را در این بانک ذخیره کنند تا در صورت بروز کچلی در آینده، با کمک نمونه دوباره موهای خود را احیا کنند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، مردان با پرداخت ۲۵۰۰ پوند می توانند نمونه موی خود را در این بانک فریز کنند. سلول های کلیدی برای این منظور در آزمایشگاه شبیه سازی شده و به سر فرد تزریق می شوند تا موی فرد را احیا کنند.

در حال حاضر گزینه های محدودی برای درمان از بین رفتن مو وجود دارد که البته بعضی از آنها نیز عوارضی دارند. از سوی دیگر کاشت مو نیز نتایج متغیری را در بر دارد و البته هزینه آن نیز در انگلیس حدود ۷۰۰۰ پوند است.

در همین راستا بسام فرجو (Bessam Farjo) مدیر نخستین بانک موی جهان و البته جراح کاشت مو نمونه هایی از موی مردان را در بانک خود ذخیره می کند تا در صورت نیاز در آینده بتوانند از آن استفاده کنند.

تبلیغات

طی عملیاتی ۳۰ دقیقه ای و با بی حسی موضعی نمونه ای حاوی حدود ۱۰۰ رشته مو از جمله ریشه آنها از منطقه ای در پشت سر (هفت در یک سانتیمتر) فرد جدا می شود. این نمونه ها در دمای ۱۸۰- درجه سانتیگراد در بانک مو فریز می شوند. هنگامی که فرد دچار ریزش مو می شود، نمونه مذکور مورد استفاده قرار می گیرد. کارشناسان سلول های ریزی به نام پاپیلای پوستی را از ریشه موهای نمونه جدا می کنند.

این سلول ها به رشد دوباره مو کمک می کنند. در حقیقت آنها سیگنال هایی شیمیایی ارسال می کنند که به رشد مو منجر می شود.

در مردانی که الگوی کچلی دیده می شود، هورمونی به نام DHT به سلول های پاپیلای پوستی اطراف پیشانی و وسط سر حمله می کند. به این ترتیب میزان موهای این قسمت کمتر می شود.

کارشناسان بانک مو امیدوارند با افزایش تعداد سلول های پاپیلای پوستی موهای جدید و ضخیم تری روی سر مردان بروید.

منابع

خبر علمی «بانک مو برای پیشگیری از طاسی (کچلی) افتتاح شد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به DailyMail و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

تبلیغات
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا