بانک مو برای پیشگیری از طاسی (کچلی) افتتاح شد

به تازگی نخستین بانک موی جهان در انگلیس افتتاح شده است. مردان می توانند نمونه موهای خود را در این بانک ذخیره کنند تا در صورت بروز کچلی در آینده، با کمک نمونه دوباره موهای خود را احیا کنند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، مردان با پرداخت 2500 پوند می توانند نمونه موی خود را در این بانک فریز کنند. سلول های کلیدی برای این منظور در آزمایشگاه شبیه سازی شده و به سر فرد تزریق می شوند تا موی فرد را احیا کنند.

در حال حاضر گزینه های محدودی برای درمان از بین رفتن مو وجود دارد که البته بعضی از آنها نیز عوارضی دارند. از سوی دیگر کاشت مو نیز نتایج متغیری را در بر دارد و البته هزینه آن نیز در انگلیس حدود 7000 پوند است.

در همین راستا بسام فرجو (Bessam Farjo) مدیر نخستین بانک موی جهان و البته جراح کاشت مو نمونه هایی از موی مردان را در بانک خود ذخیره می کند تا در صورت نیاز در آینده بتوانند از آن استفاده کنند.

طی عملیاتی 30 دقیقه ای و با بی حسی موضعی نمونه ای حاوی حدود 100 رشته مو از جمله ریشه آنها از منطقه ای در پشت سر (هفت در یک سانتیمتر) فرد جدا می شود. این نمونه ها در دمای 180- درجه سانتیگراد در بانک مو فریز می شوند. هنگامی که فرد دچار ریزش مو می شود، نمونه مذکور مورد استفاده قرار می گیرد. کارشناسان سلول های ریزی به نام پاپیلای پوستی را از ریشه موهای نمونه جدا می کنند.

این سلول ها به رشد دوباره مو کمک می کنند. در حقیقت آنها سیگنال هایی شیمیایی ارسال می کنند که به رشد مو منجر می شود.

در مردانی که الگوی کچلی دیده می شود، هورمونی به نام DHT به سلول های پاپیلای پوستی اطراف پیشانی و وسط سر حمله می کند. به این ترتیب میزان موهای این قسمت کمتر می شود.

کارشناسان بانک مو امیدوارند با افزایش تعداد سلول های پاپیلای پوستی موهای جدید و ضخیم تری روی سر مردان بروید.

منابع

خبر علمی «بانک مو برای پیشگیری از طاسی (کچلی) افتتاح شد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به DailyMail و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا