کشف قدیمی ترین جنگل فسیلی در نیویورک

محققان قدیمی ترین جنگل فسیلی شناخته شده را در یک معدن سنگ در ایالت نیویورک کشف کرده اند. آنها با مطالعه این جنگل می توانند به چشم انداز جدیدی از شیوه دگرگون شدن سیاره زمین دست یابند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، جنگل فسیلی مذکور در نزدیکی شهر کایرو (Cairo) کشف شده و از ایالت نیویورک تا پنسیلوانیا و فراتر از آن کشیده شده است. قدمت این جنگل 386 میلیون سال تخمین زده می شود.

این یکی از سه جنگل شناخته شده فسیلی در یک عصر است. جالب آنکه جنگل فسیلی تازه کشف شده دو تا سه میلیون سال کهن تر از جنگل مشابه در گیلبوا (واقع در ایالت نیویورک) است. کریس بری (Chris Berry) از دانشگاه کاردیف (Cardiff University’s School) در این باره می گوید: «جنگل های فسیلی بسیار نادر هستند. برای درک بهتر درباره آنکه چگونه درختان دی اکسید کربن را از اتمسفر جذب می کنند باید اکولوژی و مکان رویش نخستین جنگل ها را بررسی کرد.»

این جنگل بسیار وسیع است و درختان فسیلی آن به چشم انسان عجیب به نظر می رسد. یک رهگذر مجموعه ای از درختان Cladoxylopsid را رصد کرده بود. این درختان با ارتفاع 10 متر هیچ برگی ندارند و شاخه های کوچک آنها شبیه ساقه کرفس است. در فسیل ها درختی به نام Archaeopteris رصد شده که شبیه کاج است. به گفته بری این نوع درختان به راحتی از نمونه های امروزی قابل تشخیص هستند.

منابع

خبر علمی «کشف قدیمی ترین جنگل فسیلی در نیویورک» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به The Guardian و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا