خانه / مجله / معرفی و نقد کتاب / موفقیت / چکیده کتاب اثر مرکب
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

چکیده کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب تالیف دارن هاردی (Darren Hardy)، برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ چاپ و منتشر شد؛ و مترجم های مختلفی این کتاب را در ایران ترجمه و چاپ نموده اند. نویسنده در مقدمه کتاب بیان می کند:

اثر مرکب درباره ی چگونگی کسب موفقیت می باشد. برای رسیدن به موفقیت چقدر زمان لازم است؟ شاید مدتی خود را فریب دهید اما باید بدانید که هیچ نوش دارو، فرمول جادویی یا راهکار فوری برای کسب موفقیت وجود ندارد.

ما مدام با ادعاهای مهیج فزاینده ای درباره ی ثروتمند، خوش اندام، جوان تر و جذاب تر شدن بمباران می شویم و همه با تلاش بسیار کم و با قیمتی کمتر از چهل دلار، تحقق می یابد. این پیام های مکرر تبلیغاتی ذهن مان را درباره ی ابزار واقعی رسیدن به هدف، منحرف کرده است. جنبه های ساده و اصلی آنچه ما را به موفقیت می رساند را گم کرده ایم.

از پیام های دروغین و صرفاً تبلیغاتی خسته شده ام. عقب نمی نشینم تا تماشای این پیغام های پوچ، مردم را بیشتر از این منحرف کند. این کتاب را نوشتم تا پایه و اساس درست موفقیت روشن شود.

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

شما می توانید از لینک زیر چکیده کاملی از کتاب اثر مرکب را (در ۳۱ صفحه با فرمت PDF) خریداری و سپس فایل آن را دریافت و مطالعه نمایید.

۲۵,۰۰۰ ریال – خرید

حتماً شنیده اید که به هر چیزی که فکر کنید و هدف داشته باشید، می رسید. اما باید چگونگی رسیدن را بدانید. کتاب اثر مرکب راهنمای کاربردی است که به شما می آموزد چطور از این نظام استفاده کنید. خب؛ ممکن است این سوال برایتان مطرح باشد که: «دارن هاردی کیست که چنین ادعاهایی دارد؟» هاردی در معرفی خود می گوید:

می دانید چرا می گویم اثر مرکب تنها روش لازم برای رسیدن به موفقیت است؟ زیرا در ابتدا این اصول را در زندگی خودم پیاده سازی کرده ام و نتیجه خوبی گرفتم. اول اینکه در بیست سال اخیر، من در رشته ی موفقیت بسیار مطالعه و تحقیق کردم. من هزاران دلار صرف آزمایش ایده ها، فلسفه ها و منابع موفقیت کردم. تجربه هایم ثابت کرد که انتخاب ترفندها، آموخته ها و روش هایتان بی اهمیت است؛ زیرا موفقیت در پی نظام اجرایی اثر مرکب ظاهر می شود.

دوم، در شانزده سال اخیر مشاور و استاد حوزه توسعه، پیشرفت و موفقیت فردی بوده ام. من با صاحب نظران، سخنرانان و نویسندگان مشهوری همکاری کرده ام. در مقام سخنران و مشاور، ده ها هزار کارآفرین را تعلیم داده ام. مربی رهبران کسب و کار، مدیران اجرایی و افراد موفق بی شماری بوده ام. از هزاران موضوعی که تاکنون مطالعه کرده ام، آنچه موثر و ناموثر عمل می کند را از هم جدا کرده ام.

سوم، من ناشر و سردبیر مجله موفقیت هستم (البته در دسامبر ۲۰۱۵ هاردی مجله موفقیت را ترک کرد و به دنبال کشف فرصت های جدید رفت.) و هزاران کتاب و مقاله را مطالعه، با دقت بررسی و کارشناسی و گزینش کرده ام. هر ماه با هزاران کارشناس برتر درباره ی موضوع موفقیت مصاحبه و بهترین ایده هایشان را استخراج کرده ام. هر روز، از اقیانوس اطلاعات، برای موفقیت و پیشرفت فردی استفاده کرده ام و آنها را از فیلتر عبور داده ام.

من از موضوعات بسیاری مطلع هستم. راه های بسیاری را طی و امتحان کرده ام. از روش های سختی به حقیقت دست پیدا کرده ام.

در اصل کتاب اثر مرکب، نقشه راه برای داشتن زندگی بهتر، کسب موفقیت و تحقق رویاها و آرزوهایتان است. در این ارتباط افراد سرشناسی به اظهارنظر نسبت به این کتاب پرداخته اند، که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

جِفری گیتومر:
دارن هاردی بی نظیر است. او نیروی ذهنی موفق ترین افراد را جمع آوری می کند و آن را تا حد امکان فشرده می کند. اثر مرکب دارای اصول اساسی است که زندگی من و هر مدیر موفق کسب و کاری را که می شناسم، هدایت کرده است و به شما نیز چگونگی بدست آوردن موفقیت، خوشحالی و احساس رضایت درونی را نشان خواهد داد.

کریس ویدِنِر:
دارن هاردی با کتاب اثر مرکب اثبات کرد که وقتی کارهای معمولی به مرور انجام شوند، نتایج خارق العاده ای خواهند داشت. از روش های ساده ی این کتاب استفاده کنید و به کسی که می خواهید، تبدیل شوید.

تی هارو اِکِر:
اینشتین می گوید هشتمین مورد از عجایب دنیا، ترکیب است. برای ترکیب موفقیت تان، علاوه بر تمرین و تمرکز، از اثر درخشان دوستم، دارن هاردی، استفاده کنید تا به رویاها و آرزوهایتان برسید.

مارک ویکتور هانسِن:
افرادی که درباره ی موفقیت گفتگو می کنند اما راهی برای عملی کردنش در زندگی، روابط، ازدواج و خانواده شان پیدا نکرده اند، از تحسین و تمجید من به دور هستند؛ در واقع کلام آنها حلقه ای تو خالی است. از وقتی دارن هاردی را می شناسم، همیشه با او درباره ی فرزند، همسر، خانواده و امور زندگی صحبت کرده ایم. دارن درباره ی رسیدن به موفقیت اطلاعات مفیدی دارد و دوست دارد همه افراد آن را بدانند.

رابین شارما:
من همه ی عمرم را به تعلیم افراد پرداخته ام تا بتوانند موفق شوند و نتایج فوری به دست آورند. به این دلیل عاشق این کتاب هستم و خواندنش را به همه ی مشتریانم پیشنهاد می کنم. دارن هدیه ی عالی با به اشتراک گذاری تکنیک های قدرتمند و اثبات شده برایمان به ارمغان گذاشته است. او با این کار استفاده بهینه از زمان و ثروتمند شدن در سریع ترین زمان ممکن را با فرمول موفقیت بیان می کند.

جیم کارتکارت:
در شرکت زاپوس، یادگیری و رشد فردی و حرفه ای یکی از ارزش ها است. در سالن انتظار شرکت مان کتابخانه ای داریم و کتاب هایی را که مناسب ارباب رجوع و کارمندان مان باشد را ارائه می دهیم. کتاب هایی که به رشد فردی و حرفه ای شان کمک می کند. می خواهم هرچه سریع تر کتاب اثر مرکب را به این کتابخانه اضافه کنم.

اما از منتقدان کتاب در ایران نیز سرکار خانم مینا عارفی دوست در نقد کتاب اثر مرکب نوشته اند:

بیایید با هم صادق باشیم! شما هرگز با یک هفته تمرین مثبت اندیشی و تلاشی که زورکی بودنش را در اعماق وجودتان حس می کنید، به موفقیت دست نخواهید یافت. بیایید صادق باشیم! درآمدهای میلیونی تنها با داشتن اینترنت پر سرعت امکان پذیر نیستند. هرگز نمی توانید با نشستن روی مبل، تکرار عادت های قبلی و جویدن قرص چربی سوز در طی یک ماه وزن کم کنید. موفقیت پایدار را نمی توانید با هر طرحی که برای درست بودن، بسیار واقعی به نظر می رسد، به دست آورید. هیچکدام از چیزهایی که شما به دنبال آنها هستید به صورت یک بسته در فروشگاه ها عرضه نمی شوند!

بیایید برای یک لحظه از تمام فضای اطراف خود جدا شوید و بدون جنگ به این سوال جواب دهید: «در کجای مسیر اهداف تان ایستاده اید؟» بله، موفقیت آسان نیست. هیچ کتابی هم بدون شما نمی تواند معنای عملی موفقیت را واقعیت بخشد و رژیم غذایی تان بدون اراده صد در صدی شما باعث کم شدن وزن تان نخواهد شد، زیرا موفقیت به هیچ وجه راحت نیست. هیچگاه در یک شب میلیاردر نخواهید شد و هرگز بدون شناخت و تمرین و اشتیاق، زندگی مخصوص به خود را نخواهید ساخت!

اما باور این جملات نقطه شروع است. اگر تا اینجای قصه را می توانید بازی کنید، برای شما پیشنهادی رد نشدنی دارم. پیشنهادی درست شبیه یک نوشیدنی گرم، وقتی دست هایتان از شدت سرما بی حس شده. پیشنهاد من روش هایی است که دارن هاردی در کتاب اثر مرکب برایتان نوشته است.

اگر منتظر یک داروی شفابخش هستید که شبیه به چوب جادو با یک ورد، زندگی تان را از این رو به آن رو کند، اصلاً سراغ این کتاب نروید؛ اما اگر به دنبال برنامه ای عملی و نقشه ای جامع و ملموس هستید، به جملات کتاب اجازه دهید روی انتظارات شما تاثیر بگذارند؛ فرضیات قبلی شما را پاک کنند؛ حس کنجکاوی تان را برانگیزند و به زندگی شما ارزش دهند.

اصلاً یک قدم مثبت! همین امروز شروع کنید، تا موفقیت و زندگی مورد نظرتان را در طی زمان بدست آورید. باز هم یادآوری می کنم که حواس تان باشد! با خرید و نگهداری این کتاب در کتابخانه خود هیچ معجزه ای اتفاق نخواهد افتاد؛ اما با ایمان داشتن به قدم های کوچکی که بر می دارید و نداشتن این انتظار که در طی شش ماه به نتیجه برسید. چرا! معجزه با دستان خودتان اتفاق خواهد افتاد. درک اثر مرکب شما را از انتظار کسب نتایج سریع رها خواهد کرد. از این انتظار که موفقیت به همان سرعتی شکل می گیرد که فست فود آماده می شود، لیوان آب سر کشیده می شود و پیامک ها به مقصد می رسند. لطفاً این طرز فکر را رها کنید. قبول؟

در حقیقت، شما فقط داستان موفقیت یک برنده را می خوانید؛ اما از میلیون ها بازنده سخنی نمی شنوید. استاد نیل گیلبرت، روانشناس دانشگاه هاروارد می گوید: «اگر به بازندگان قرعه کشی ها ۳۰ ثانیه زمان داده شود تا در تلویزیون اعلام کنند من برنده نشدم، حدود ۹ سال طول می کشد تا تمام بازندگان یک مسابقه این جمله را بیان کنند!»

درک این مسئله بسیار مهم است که موفقیت آسان نیست؛ اما به همان اندازه نیز اهمیت دارد که دریابید هر تصمیمی هر چند بی اهمیت و ناچیز مسیر زندگی شما را تغییر می دهد. باید اهمیت این جمله را درک کنید: «زندگی مجموعه ای از انتخاب های شما است.» آیا با دوستان تان در غیبت کردن پشت سر دیگری شرکت می کنید یا نه؟ با چه کسی وقت می گذرانید؟ با چه کسی ازدواج می کنید؟ امروز موقع ناهار رژیم تان را می شکنید یا قرارهایتان را به روز دیگری موکول می کنید؟ هر تصمیمی، تاثیرگذار است و دارن هاردی درباره تصمیمات آگاهانه در این کتاب توضیحات کاملی داده است و به شما می گوید که چگونه می توانید این آگاهی را در راستای اهداف تان برنامه ریزی کنید.

از دیگر مسائلی که در این کتاب به آن پرداخته شده عادت ها هستند. داستان جالبی درباره مردی وجود دارد که اسبی را چهار نعل می راند؛ گویا می خواست به جای بسیار مهمی برسد. در همین حین، مردی که کنار جاده ایستاده بود، فریاد زد: «به کجا می روی؟» اسب سوار پاسخ داد: «نمی دانم … از اسب بپرس!» این داستانِ کدام یک از انتخاب هایی است که در زندگی هر روزه خود بر می گزینیم؟

شاید تا به امروز زندگی تان را روی خلبان خودکار گذاشته بودید و به عادت هایتان اجازه داده بودید شما را هدایت کنند؛ اما از هم اکنون با زیر نظر گرفتن خودتان، باید از شر آنها رها شوید؛ اما چگونه می توانید از عادت هایی که فرهنگ، والدین و رسانه های اجتماعی در ایجاد آن نقش داشته اند، رها شوید؟

قانونی وجود دارد که شبیه به سوخت نیتروژن ماشین ها، سرعت شما را چندین برابر می کند؛ حال در هر سِمتی که قرار داشته باشید. با مثالی ساده شما را با این قانون بیشتر آشنا می کنم.

در چند دقیقه اول پرتاب موشک به فضا، شاتل فضایی در مقایسه با کل زمان حرکت، سوخت بیشتری را مصرف می کند؛ اما چرا؟ چون باید بر قدرت جاذبه زمین فائق شود. وقتی موفق شد، می تواند در یک مدار، بدون سوخت بچرخد؛ اما قسمت سخت ماجرا کجاست؟ جدا شدن از زمین. حتماً حالا متوجه می شوید که چرا افراد موفق همیشه موفق تر می شوند، پولدارها، پولدارتر، شادها شادتر و بدبخت ها بدبخت تر! تمام اینها از قانون تکانش پیروی می کنند؛ اما چگونه می توانید از این قانون برای رسیدن به اهدافتان یاری بگیرید و آن لحظه سخت جدا شدن از زمین را تجربه کنید؟

به دنیای اطراف تان نگاه کنید. چقدر درباره تاثیرات و روش کنترل امور می دانید؟ این دقیقاً همان چیزی است که هاردی تاکیدی فراوان بر آن دارد. در حقیقت، دنیای اطراف نقش بسیار مهمی در تامین غذای ذهنی شما دارد. آدم هایی که بیشترین ساعات تان را در کنارشان می گذرانید، اخباری که هر روز می شنوید، کلماتی کلیدی که درباره زندگی خود مدام تکرار می کنید؛ تمام این موارد تاثیراتی هستند که شما از محیط اطراف خود می گیرید. تغذیه ذهنی شما چیست؟ تحت نظر داشتن غذایی که ذهن تان مصرف می کند به هیچ وجه آسان نیست؛ زیرا بسیاری از افکار بدون کنترل ما و طبق عادت وارد ذهن مان می شوند؛ اما هیچ غذایی بدون اراده شما داخل دهان تان نمی جهد!

حتی اگر بنا بر تصمیمی قدیمی به شما گفته شده باشد که هر روز یک لیوان نوشابه بخورید، همان تصمیم قدیمی هم احتمالاً به شما گفته است که به اخبار روزانه قتل، مرگ و میر و جنگ گوش کنید و برای خرابی دنیا افسوس بخورید! مغز شما به گونه ای طراحی نشده که شما را خوشحال کند. شما فقط یک دستور کار در ذهن دارید: بقا. از این رو، مغز همیشه به دنبال نشانه های تهدید و کمبود است و طوری طراحی شده که به دنبال منابع منفی و رو به کاهش می گردد؛ یعنی، هر آنچه ممکن است به شما آسیب برساند. برای همین وقتی در طول مسیر محل کارتان رادیو را روشن می کنید و با انواع اخبار و گزارشات دزدی، آتش سوزی، قتل و جنایات بمباران می شوید. مغزتان روشن شده و تمام روز روی ترس، نگرانی و منفی گری متمرکز می شود. عصرها هم که در حال بازگشت به خانه هستید و به اخبار گوش می دهید دوباره همین اتفاق رخ می دهد! آیا اخبار بد بیشتری می خواهید؟! عالی است. ذهن تان تمام شب را به آنها اختصاص خواهد داد!

اما این ترافیک در جریان و کنترل ناشدنی را می توان کنترل کرد! در جایی دیگر از کتاب اثر مرکب نویسنده از روش محمدعلی بوکسور معروف جهانی در رینگ می گوید. محمدعلی از این روش با عنوان به طناب بستن یک احمق یاد می کند. در یکی از مسابقات، او به طناب تکیه می دهد و از صورتش محافظت می کند؛ این در حالی است که در طول هفت راند، حریف صدها مشت به او زده است؛ اما در راند هشتم، حریف خسته می شود؛ زیرا اکنون به دیوار محدودیتش رسیده است و این همان جایی است که محمدعلی موفق می شود در وسط رینگ، حریفش را مغلوب کند! در زندگی هر انسانی، لحظه ای وجود دارد که موفقیت یا عدم موفقیت او را تنظیم می کند. مهم ترین لحظه، لحظه بعد از تمام شدن تلاش تان است. همان لحظه ای که تمام توان تان را به کار بستید و به دیوار محدودیت خود رسیدید. در این لحظه، حتماً در دل می گویید: «کاش شرایط بهتر بود.» اما در واقع، بهتر است بگویید: «کاش من بهتر بودم.» در چنین لحظاتی، تصمیم شما تصمیم موفق شدن یا شکست شما است. پا پس می کشید یا با دیوار خود روبرو می شوید؟ مهم این است که بدانید بعد از اتمام تلاش تان چگونه شبیه به شتاب دهنده عمل کنید.

این کتاب برای سرگرمی شما نوشته نشده یا حتی هدفش ایجاد انگیزه در شما نیست. یادگیری بدون عمل، بی ارزش است. از این رو کتاب اثر مرکب تنها برای افرادی است که اهل عمل هستند و به دنبال راهکارهای واقعی برای حرکت در زندگی شان می گردند. مهم نیست که کجا هستید یا در چه سالی این کتاب به دست تان می رسد. فقط به زندگی خود در پنج سال اخیر نگاه کنید. آیا امروز در همان جایگاهی هستید که در پنج سال گذشته آن را می خواستید؟ اگر پاسخ تان منفی است، راه حل ساده می باشد! انتخاب ها. برای داشتن انتخاب های جدید باید آگاهانه تر رفتار کنید. این کتاب به شما کمک می کند تا انتخاب های جدیدتان، آگاهانه و در مسیر مورد نظر شما باشند.

کتاب اثر مرکب تالیف دارن هاردی (Darren Hardy)، توسط مترجمان مختلفی در ایران ترجمه و چاپ شده است. ترجمه مورد بررسی توسط پورتال یو سی (شما می توانید) از روی کتاب خانم بهاره رزاقی از انتشارات آتیسا می باشد؛ که از ترجمه روان و کیفیت چاپ قابل قبول برخوردار است.

شما می توانید از لینک زیر چکیده کاملی از کتاب اثر مرکب را (در ۳۱ صفحه با فرمت PDF) خریداری و سپس فایل آن را دریافت و مطالعه نمایید.

۲۵,۰۰۰ ریال – خرید

توجه: پس از خرید آنلاین، اطلاعات تکمیلی در پورتال یو سی (شما می توانید) به شما نشان داده می شوند و همچنین یک رونوشت از آن، به آدرس پست الکترونیک (ایمیل) تان نیز ارسال می گردد.

کتاب اثر مرکب شامل ۶ فصل به شرح زیر می باشد:

فصل اول: اثر مرکب در عمل

 • هنوز نتیجه ی اثر مرکب را تجربه نکرده اید.
 • سکه جادویی
 • سه دوست
 • اثر موجی
 • موفقیت روشی قدیمی
 • اندیشه های مایکروویوی
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

فصل دوم: انتخاب ها

 • فیل ها گاز نمی گیرند.
 • شکرگزاری در طول سال
 • مسئولیت صد در صد
 • خوش شانسی
 • شهریه سنگین دانشگاه (ضربه ی سنگین)
 • سلاح مخفی تان، برگ برنده تان
 • دام پول
 • آرام و آسان ادامه دهید.
 • قهرمانان دیده و ستایش نشده
 • قدم بزن
 • درخت پول
 • زمان گوهر با ارزشی است.
 • موفقیت، دوی (نیمه) ماراتن است.
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

فصل سوم: عادت ها

 • مخلوقات عادت
 • با این فکر که در دام لذت های آنی قدم نگذارید، آغاز کنید.
 • طلسم و نیروی چرایی تان را پیدا کنید.
 • انجام هر کاری ممکن است.
 • انگیزه ی اصلی
 • نبردتان را پیدا کنید.
 • اهداف
 • اولویت بندی اهداف چطور کار می کند و معمای راز را آشکار می سازد.
 • به چه فردی تبدیل شویم؟
 • همانند خودتان رفتار کنید.
 • تغییردهندگان بازی: پنج روش برای از بین بردن عادت های بد
  1. محرک تان را مشخص کنید.
  2. خانه تکانی
  3. جایگزین کنید.
  4. آرام شروع کنید.
  5. یا بپرید.
 • بازرسی عیوب برگزار کنید.
 • تغییر دهندگان بازی: شش تکنیک برای ایجاد عادت های خوب بر خود
  1. خودتان را برای موفقیت آماده نگه دارید.
  2. به اضافه کردن و نه کم کردن فکر کنید.
  3. به سمت PDA برو: نمایش عمومی از مسئولیت پذیری تان
  4. همراهی موفق پیدا کنید.
  5. رقابت و رفاقت
  6. جشن بگیرید!
 • تغییر سخت است: هیپ هیپ هورا
 • صبور باشید.
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

فصل چهارم: تکانش

 • مهار و کنترل قدرت تکانش
 • قدرت انجام روتین کارها
 • محافظ روزهایتان
 • ترقی کنید و بتابید.
 • رویاهای شیرین
 • دگرگونش کنید.
 • به خود ریتم دهید: عادت زندگی تان را پیدا کنید.
 • ریتم تان را ثبت کنید.
 • ریتم و آهنگ زندگی
 • قدرت ثبات قدم
 • پمپ چاه آب
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

فصل پنجم: تاثیرها

 • ورودی: زباله داخل، زباله خارج
 • آب آلوده ننوشید.
 • قدم اول: مراقب باشید.
 • رژیم رسانه ای بگیرید.
 • فیلتر کردن اخبار غیر انتخابی
 • قدم دوم: ثبت نام در کلاس های هنگام رانندگی
 • ارتباطات: چه کسانی روی تان اثر می گذارند؟
 • قطع رابطه
 • محدود کردن روابط
 • گسترش رابطه
 • شریکی با اوج کارآیی پیدا کنید.
 • در مشاوره سرمایه گذاری کنید.
 • گروه مشاورتان را تشکیل دهید.
 • محیط: تغییر منظره، دیدگاه تان را عوض می کند.
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

فصل ششم: شتاب

 • لحظه های واقعی
 • استفاده از نقاط محدودیت مانعی نیست، بلکه فرصتی طلایی است.
 • نتایج را چند برابر کنید.
 • بیش از انتظارات
 • کارهای غیر منتظره انجام دهید.
 • بهتر از انتظار انجام دهید.
 • هیچ ایده ای ارزش ندارد مگر اینکه همه را حیرت زده کند!
 • اثر مرکب را به خدمت تان بگیرید.

نتیجه گیری
پیوست
پرسشنامه ی ارزیابی زندگی
پرسشنامه عادت ها
پرسشنامه ی تاثیرهای ورودی ها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
آموزش مکالمه خیلی ضروری زبان انگلیسی در ۴۵ روز

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش های الزامی با * مشخص شده اند. *

*