چرا خوردن روزی یک سیب برای بدن مفید است؟

سیب حاوی ویتامین های آ (A) و ث (C) و سرشار از سلولز و هیدرات های کربن است. سیب همچنین مقداری مواد معدنی دارد. این نشان می دهد که سیب می تواند در پیشگیری و درمان بیماری ها یا اختلالاتی مثل شب کوری، اسکوروی و… موثر باشد. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سیب، موجب التیام سریع زخم ها، استحکام دندان ها، لثه ها، استخوان ها و پیشگیری از سرماخوردگی می شوند.

دندانپزشکان معتقدند که جویدن سیب خام ذرات باقی مانده غذا را از بین دندان ها پاک می کند و موجب تمیزی دندان ها می شود. بنابراین خوردن یک سیب بعد از صبحانه و شام در تمیزی و سلامت دندان ها موثر است.

برای استفاده از فواید سیب بهتر است آن را به صورت خام خورد. حدود \frac{5}{6} حجم سیب را آب و \frac{1}{6} آن را قند، اسید آسکوربیک (ویتامین C) و سایر اسیدها و مواد غیر قابل هضم تشکیل داده اند.

سیب ها در نواحی معتدل و نسبتاً سرد رشد می کنند و معمولاً به رنگ قرمز، زرد و یا سبز هستند. امروزه صدها گونه سیب با طعم و شیرینی مختلف وجود دارد که از آنها به صورت پخته در مربا، کمپوت و برخی غذاها نیز استفاده می شود.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چرا خوردن روزی یک سیب برای بدن مفید است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر 1393 با شابک 978-964-307-221-6 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا