برج ایفل در چه زمانی ساخته شد؟

دولت فرانسه در سال 1889 میلادی به مناسبت برپایی نمایشگاه بین المللی پاریس از یک مهندس معروف فرانسوی به نام الکساندر گوستاو ایفل (Alexandre Gustave Eiffel) خواست تا به عنوان نوعی سمبل، برجی از آهن و فولاد طراحی کند و بسازد. به این ترتیب این برج ساخته شد و به افتخار این مهندس فرانسوی، ایفل نام گرفت.

ارتفاع برج ایفل به اضافه فرستنده تلویزیونی آن 324 متر است. این برج تا مدت ها بلندترین بنای جهان بود.

برج ایفل دارای چندین طبقه است. در طبقه اول آن رستورانی ساخته شده است. منظره ای که از طبقه آخر برج دیده می شود بسیار دیدنی است. از این برج به عنوان ایستگاه رادیویی و تلویزیونی و نیز برای تحقیقات هواشناسی استفاده می شود.

ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه و دو روز به طول انجامید و در 31 مارس 1889 میلادی به پایان رسید. این برج با تیرهای فولادی ساخته شده است و حدود 7 هزار تن وزن دارد. ایفل 1792 پله دارد. از بالای این برج می توان تا فاصله 75 کیلومتری را مشاهده کرد. هر ساله جهانگردان بسیاری از برج ایفل بازدید و منظره شهر پاریس را از بالای آن تماشا می کنند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «برج ایفل در چه زمانی ساخته شد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا