قانون جذب چیست و چگونه می توان در زندگی از آن استفاده کرد؟

ضمیر خودآگاه، شناخت شما از پیرامون، افکار و احساسات فیزیکی بدن تان است که در حقیقت هوشیار است؛ مانند زمانی که می خواهید پایتان را حرکت دهید. اما خاطرات، باورها و ترس ها، نمونه هایی از ضمیر ناخودآگاه هستند که بسیار قدرتمند می باشند و می توانند بدون آگاهی، شما را به آنچه در زندگی می خواهید، سوق دهند، به همین دلیل باید افکارتان را بطور مثبت و موثر انتخاب کنید.

پس از انتشار کتاب و فیلم مستند راز در سال 2006، اکثر مردم وجود قانون جذب را باور کردند. قانون جذب می گوید به هرچه فکر کنید، همان می شود و درباره هرچه صحبت کنید و به هرچه باور داشته باشید، به آن خواهید رسید. افکار ما قدرت زیادی دارند، پس ایده خوبی است که افکارمان، آگاهانه و از روی قصد باشند. می توانید روی اهداف کاری، مالی یا یک زندگی خاص تمرکز و تفکر کنید.

یک فرمول برای تمرکز بهتر و آسان تر روی قانون جذب این است: «درخواست، باور و دریافت».

1) درخواست

درخواست کنید. بر آنچه می خواهید تمرکز کنید، آن را به خاطر بسپارید، به آن فکر کنید، درباره آن بخوانید، صحبت کنید و به آن توجه نمایید. اینها در واقع درخواست هایی هستند که شما به کائنات می فرستید.

  • آیا شما مثبت، متعالی و لذتبخش فکر می کنید؟
  • آیا تصویر آنچه در زندگی می خواهید را در ذهن تان می سازید و به آن فکر می کنید؟
  • یا مدام خودتان و دیگران را نقد می کنید، از زندگی می نالید و به نداشته هایتان فکر می کنید؟

احساس شادی، عشق، قدردانی و موفقیت، اینها افکار و احساساتی هستند که امواج مثبت ساطع می کنند.

آینده خود را در ذهن تان بسازید و به کائنات بسپارید. پس از آن مردم، موقعیت ها، پول، منابع و فرصت های لازم برای رسیدن به اهداف مطلوب تان ردیف می شوند.

2) باور

باور داشته باشید که به آنچه می خواهید، خواهید رسید. سپس اقدام کنید. این به چه معنا است؟

بدین معنی که روز خود را با قطعیت و یک امید مثبت سپری کنید، باور داشته باشید که آینده تان را در دستان یک قدرت بزرگتر از خودتان گذاشته اید و همیشه به نحوی زندگی کنید که آنچه می خواهید در راه است.

این همیشه آسان نیست. بسیاری از مردم باورهای محدود کننده ای دارند که مانع شادی و رفاه در زندگی شان می شود. اگر شما این گونه هستید، بدانید که باید ابتدا باورهای محدود کننده تان را به افکاری تبدیل کنید که سزاوار شما بوده و با ارزش، دوست داشتنی، مطلوب و همچنین به اندازه کافی هوشمند، قوی، جذاب و غنی باشند.

مسلماً زمانی که شما باور دارید به خواسته تان خواهید رسید، مرحله بعدی اقدام است. اقدام شما که برای رسیدن به نتیجه مطلوب تان صورت می گیرد، باور شما به رسیدن به خواسته تان را بطور قطع اثبات می کند.

3) دریافت

مرحله نهایی این فرمول، دریافت خواسته شما با تبدیل آن به یک بازی ارتعاش است.

منظور از بازی ارتعاش چیست؟ منظور خود شما، من و تمام موجودات روی کره زمین است که همانند یک ایستگاه رادیویی در حال پخش روی یک فرکانس خاص هستیم. اگر شما می خواهید موسیقی جاز گوش دهید، باید فرکانس را حتماً روی موج جاز و نه هیپ هاپ تنظیم کنید. به همین ترتیب، اگر وفور و رفاه بیشتری در زندگی تان می خواهید، باید فرکانس افکار و احساسات تان را روی موج وفور و رفاه تنظیم کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «قانون جذب چیست و چگونه می توان در زندگی از آن استفاده کرد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله جک کنفیلد ترجمه شده توسط مریم ولی پور نورعلی در مجله پنجره خلاقیت، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا