آی سی یو یعنی چه؟

آی سی یو (ICU) بخشی از بیمارستان است که در آن پایش 24 ساعته وجود دارد و پزشک و پرستار به صورت تمام وقت در خدمت بیماران هستند، در حالی که در بخش های معمولی پایش 24 ساعته وجود ندارد و پرستار در صورت نیاز بر بالین بیمار حضور می یابد.

در واقع بخش مراقبت های ویژه از بخش های تخصصی در بیمارستان هایی است که خدمات مراقبتی و درمانی ویژه ارائه می دهند.

در بخش آی سی یو، پرستاران به صورت آنی و هر لحظه وضعیت بیمار را بررسی می کنند. به ویژه مانیتورینگ ریه و قلب در این بخش بسیار انجام می شود و بطورکلی بیمار کاملاً کنترل شده و تحت نظر است و درمان هایی به صورت تهاجمی و نیمه تهاجمی انجام می شود.

بخش آی سی یو مهم ترین قسمت برای خدمات دهی به بیماران است و به عبارتی قلب بیمارستان محسوب می شود. معمولاً بیمارانی در بخش آی سی یو بستری می شوند که وضعیت بیماری سختی دارند و حضور دائمی پزشک و پرستار برای آنها مبرم است.

بخش های آی سی یو، بخش های تخصصی هستند که بیماران خاص خود را جای می دهند. بیشترین بیماران در بخش آی سی یو متشکل از بیماران قلبی – ریوی هستند اما بطورکلی، بر اساس تخصص های ویژه در بیمارستان ها، آی سی یوها در نظر گرفته شده اند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «آی سی یو یعنی چه؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا