آی سی یو یعنی چه؟

تبلیغات

آی سی یو (ICU) بخشی از بیمارستان است که در آن پایش 24 ساعته وجود دارد و پزشک و پرستار به صورت تمام وقت در خدمت بیماران هستند، در حالی که در بخش های معمولی پایش 24 ساعته وجود ندارد و پرستار در صورت نیاز بر بالین بیمار حضور می یابد.

در واقع بخش مراقبت های ویژه از بخش های تخصصی در بیمارستان هایی است که خدمات مراقبتی و درمانی ویژه ارائه می دهند.

در بخش آی سی یو، پرستاران به صورت آنی و هر لحظه وضعیت بیمار را بررسی می کنند. به ویژه مانیتورینگ ریه و قلب در این بخش بسیار انجام می شود و بطورکلی بیمار کاملاً کنترل شده و تحت نظر است و درمان هایی به صورت تهاجمی و نیمه تهاجمی انجام می شود.

بخش آی سی یو مهم ترین قسمت برای خدمات دهی به بیماران است و به عبارتی قلب بیمارستان محسوب می شود. معمولاً بیمارانی در بخش آی سی یو بستری می شوند که وضعیت بیماری سختی دارند و حضور دائمی پزشک و پرستار برای آنها مبرم است.

تبلیغات
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ، خرید بسته اینترنت، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض

بخش های آی سی یو، بخش های تخصصی هستند که بیماران خاص خود را جای می دهند. بیشترین بیماران در بخش آی سی یو متشکل از بیماران قلبی – ریوی هستند اما بطورکلی، بر اساس تخصص های ویژه در بیمارستان ها، آی سی یوها در نظر گرفته شده اند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «آی سی یو یعنی چه؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا