به فکر ایجاد کسب و کار خودتان باشید

میلیونرها و میلیاردرهای خودساخته ای داریم که در سنین بیست، سی و چهل سالگی خود هستند و از طرفی هنوز افرادی در سنین چهل سالگی یا بالاتر، دوران سختی را با مشاغل با درآمد بسیار پایین در سال می گذرانند. خب؛ دلیل این نابرابری چیست؟

بیشتر مردم وقتی به جذب پول بیشتر فکر می کنند، به برنده شدن در قرعه کشی دل می بندند. آنها به مبالغ بسیار زیادی فکر می کنند که بطور معمول امکان برنده شدن آن کم است. بنابراین به سرعت مایوس می شوند. شما می توانید راه حل واقعی ثروتمند شدن را همین الان بخوانید.

یکی از دلایل این نابرابری عظیم؛ پیامد تغییر از عصر صنعتی به عصر اطلاعات است. وقتی وارد عصر صنعتی شدیم، افرادی مثل هنری فورد و توماس ادیسون میلیاردر شدند. با ورود به عصر اطلاعات افرادی مثل بیل گیتس، مایکل دل و بنیانگذاران شرکت های اینترنتی میلیونرها و میلیاردرهای جوان شدند. این قدرت تغییر اعصار است؛ تغییر از عصر صنعتی به عصر اطلاعات یا به عبارتی تبدیل بازوها به مغزها. اما یک نکته ی مهم در اینجا وجود دارد:

امروز بسیاری از مردم از شغلی به شغل دیگر می روند، ساعت های بیشتری کار می کنند، چند شغله می شوند و… اما در نهایت هرگز به جایگاهی که واقعاً می خواهند نمی رسند. بنابراین آنها اغلب، ارزشمندترین دارایی خود یعنی زمان را صرف می کنند و در زندگی سرگردان هستند، بی آنکه برنامه ای داشته باشند. بیشتر مردم برای افرادی کار می کنند که کسب و کارها را ایجاد یا در کسب و کارها سرمایه گذاری می کنند. آنگاه با تعجب می پرسند چرا فردی که کسب و کاری ایجاد کرده، این قدر ثروتمند است؟ آنها می بینند ولی توجه نمی کنند که قریب به 80 درصد از افرادی که ثروت خیلی زیاد دارند، از طریق ایجاد کسب و کار ثروتمند شده اند.

جی پل گتی در کتاب خود با نام چگونه ثروتمند شویم (How to be Rich / J. Paul Getty) تاکید می کند که اولین قانون او این است که شما باید کسب و کاری برای خودتان داشته باشید. او در ادامه می گوید که شما هرگز با کار کردن برای دیگری، ثروتمند نخواهید شد.

بنابراین اگر در رویای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار بسیار ثروتمند هستید، پرسش این است:

  • آیا ترجیح می دهید دارایی های خودتان را ایجاد کنید یا اینکه دارایی های فردی دیگر را بسازید؟
  • آیا ترجیح می دهید دارایی های خودتان را ایجاد کنید یا اینکه دارایی های فردی دیگر را بخرید؟

بطورکلی مردم فقیر و طبقه متوسط چیزهایی را می خرند که ارزش حتی خیلی کمتری نسبت به پول آنها دارد، آنها پول را تبدیل به زباله می کنند! در همین زمان، ثروتمندان با پول خود چیزهایی از قبیل کسب و کار، سهام و ملک می خرند.

اگر شما کارمند باشید، موجودیت شما در کنترل خودتان نخواهد بود. کارمندان هیچگاه نمی توانند موجودیت خود را انتخاب کنند. صرف نظر از اینکه یک کارمند چقدر سخت کار کند و چقدر درآمد داشته باشد، دولت اول از همه مالیاتش را از حقوق او بر می دارد و هر قدر او سخت تر کار کند، دولت بخش بیشتری از درآمد او را برداشت خواهد کرد. چون افرادی که در بخش کارمندی هستند، در حقیقت هیچ کنترلی روی موجودیت، هزینه ها و مالیات ها ندارند. در نقطه ی مقابل افرادی که در جایگاه مالکیت کسب و کار فعالیت می کنند، انتخاب های بیشتری دارند و بنابراین کنترل بیشتری روی بهترین موجودیت دارند تا برنامه آنها به بهترین نحو عمل کند.

بیشتر سرمایه گذارانی که 90 درصد ثروت را در اختیار دارند، سرمایه گذاری های خود را ایجاد کرده اند. بیایید چند نفر از این صاحبان کسب و کار را نام ببریم:

  • مایکل دل «با کسب و کار» دل کامپیوترز
  • جف بزوس «با کسب و کار» سایت آمازون
  • تد وایت «با کسب و کار» گیتوی کامپیوتر
  • پیر امید یار و جف اسکول «با کسب و کار» ای بی
  • دیوید فیلو و جری یانگ «با کسب و کار» سایت یاهو
  • راب گلاسر «با کسب و کار» ریل نت ورک
  • بیل گیتس، وارن بافت و…

صادقانه و دوستانه به شما می گوییم: «به فکر ایجاد کسب و کار خودتان باشید.»

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «به فکر ایجاد کسب و کار خودتان باشید»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب راهنمایی های پدر پولدار برای سرمایه گذاری، نوشته ی رابرت کیوساکی و شارون ال لچتر و ترجمه ی ناهید سپهرپور از انتشارات آوین، منتشر شده در شهریور 1392 با شابک 9-45-8148-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا