واقعیت را اول باید در تخیل ساخت

آیا تا به حال فکر کرده اید که چه چیزی موفقیت شما را تضمین می کند؟ یا اینکه چطور می توانید آگاهانه مسیر موفقیت را طی کنید و به شاهراه آن برسید؟

یکی از راه ها این است که همیشه در مورد افراد موفق اطلاعاتی کسب کنید و با استفاده از تجربیات آنها، مسیر موفقیت خود را بسازید. فرد موفقی که می خواهیم مثال بزنیم و از تجربه اش درس بگیریم، آرنولد شوارتزنگر هنرپیشه معروف و فرماندار سابق کالیفرنیا است که چندین بار عنوان آقای جهان را به خود اختصاص داده است. آرنولد زمانی را به خاطر می آورد که چیزی جز ایمان و اعتقاد نداشت. او می گوید: «وقتی جوان بودم؛ آنچه را می خواستم در ذهنم مجسم می کردم و هرگز شک و تردیدی به دل راه نمی دادم. ذهنیتم طوری بود که انگار از قبل به خواسته هایم رسیده ام. مجسم می کردم هنرپیشه ای موفق و پولساز هستم. می توانستم موفقیت را حس کنم و می دانستم بالاخره همین طور هم می شود.»

در واقع آرنولد و همه افراد موفق از روشی مشابه به نام تجسم خلاق استفاده می کنند. تجسم یعنی تصور خود در موقعیتی که هنوز پیش نیامده است.

الان نوبت شماست. خود را به حالتی مجسم کنید که آرزویش را دارید؛ مثلاً اگر دلتان می خواهد اعتماد به نفس تان بیشتر شود، مجسم کنید که فردی دارای اعتماد به نفس بالا هستید. در کمال اطمینان با مردم حرف می زنید و کار خود را انجام می دهید. وضعیتی را در نظر بگیرید که بطور طبیعی با آن مشکل دارید، سپس خود را در همان وضعیت مجسم کنید که بسیار راحت و آرام هستید و دوستان و همکاران تان از شما تعریف می کنند و به خاطر اعتماد به نفس تان به شما تبریک می گویند و شما هم از این بابت احساس رضایت می کنید.

تمرین تجسم را دست کم روزی یکبار انجام دهید و 5 تا 10 دقیقه از وقت خود را به تجسم واقعیتی اختصاص بدهید که دلتان می خواهد آن را بدست بیاورید. در این مورد تردید نداشته باشید. در ذهن فیلمی از خواسته هایتان خلق کنید و خودتان را در آن فیلم ببینید که مشغول انجام کارهای دلخواه تان هستید. چندین بار این تصاویر را دقیق و شفاف مرور کنید و اگر در موقع تجسم دچار تردید یا افکار ضد و نقیض شُدید، به آنها اهمیت ندهید و فقط بگذارید این افکار مثل یک فیلم از پیش رویتان رد شوند و شما همچنان به تجسم خود ادامه بدهید.

شرط لازم برای تجسم موفقیت آمیز این است که همیشه مجسم کنید که به هدف تان رسیده اید و با تمام جزئیات آن را ببینید.

فراموش نکنید آنچه را که به ذهن خود راه می دهید و بطور مرتب تغذیه اش می کنید، در زندگی تان رنگ و بوی واقعی به خود خواهد گرفت.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «واقعیت را اول باید در تخیل ساخت»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا